Hity wnętrzarskie z lat 90-tych – to wraca do wnętrz naszych domów!

Oceń artykuł:

75%
25%

Jeśli zaczniesz przeglądać trendy wnętrzarskie z lat 90., z pewnością zauważysz kilka hitów, które są obecne również w dzisiejszych aranżacjach. Czy moda powraca, a niektóre style w architekturze są popularne nie tylko przez jeden sezon? Tak! Potwierdzenie tego stanowią domy w stylu lat 90., w których nie brakuje dobrze znanych nam dodatków. Chcesz mieć modne mieszkanie? Koniecznie poznaj kultowe hity wnętrzarskie i zaplanuj dodatki do domu tak, by uwzględnić powracającą modę!

Hity wnętrzarskie z lat 90-tych – to wraca do wnętrz naszych domów!

Nieśmiertelna meblościanka

Zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie, aby każde z pomieszczeń pełniło nie tylko estetyczną, lecz także praktyczną funkcję? Nie zapomnij o hicie wnętrzarskim z lat 90., którym niezaprzeczalnie została meblościanka. Ten element wyposażenia był obecny niemalże w każdym domu. Wbrew pozorom, to bardzo funkcjonalny mebel. Pomieścić może nie tylko codzienne akcesoria, ale i stylowe dodatki do wnętrz, książki czy dekoracje.

Co więcej, większość meblościanek posiada również miejsce na telewizor. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz mieć telewizor w salonie i delikatnie wkomponować go w ścianę. W latach 90. meblościanki charakteryzowały się przede wszystkim barkiem. Było to miejsce, w którym nasi rodzice i dziadkowie trzymali słodycze i alkohol.

Nowoczesne meblościanki są nieco inne, ponieważ ich najważniejszymi cechami nie są już lakierowane drewno ani przesuwane, szklane drzwiczki. Posiadasz sentyment do tamtych lat i podoba Ci się fakt, że moda na lata 90. we wnętrzach wraca? Pozwól sobie na nowoczesną meblościankę i zaaranżuj dzięki niej funkcjonalną domową biblioteczkę czy ścianę z TV. 

Miłość do drewna – jasne, że tak!

Lata 90. to również wielka miłość do drewna, która stopniowo powraca. Projektowanie mieszkania w dzisiejszych czasach coraz częściej uwzględnia również drewniane elementy dekoracyjne, które przez wiele lat były zapomniane. Drewno we wnętrzach jest bardzo funkcjonalne. Każdy z nas pamięta z pewnością boazerię, która dominowała w polskich domach.

Jak modnie przemycić drewno do nowoczesnych wnętrz? Postaw na drewniane drzwi wewnętrzne, które będą się świetnie komponować z hitami wnętrzarskimi. Na uwagę zasługują m.in. klasyczne skrzydła z kolekcji Porta INSPIRE, które możesz zakupić w wielu przyjemnych odcieniach drewna. Nie bój się drewnianych dodatków i elementów we wnętrzach.

Jeśli chcesz je nieco ożywić, możesz stworzyć kompozycje z drewna i metalu, które nadadzą każdemu pomieszczeniu klasycznego, lecz bardzo gustownego wyglądu. Drewno w pomieszczeniach to także drewniana podłoga, którą warto wybrać, jeśli stawiasz na klasyczne i zawsze modne rozwiązania. Przekonaj się, że drewniane aranżacje z lat 90. i ogromna miłość do naturalnych materiałów naprawdę mają sens!

Kryształowe wazony i klasyczne serwetki – tego nie możesz pominąć, jeśli kochasz styl z tamtych lat!

W aranżacji wnętrz ogromną rolę odgrywają również dodatki. W latach 90. pojawiały się one głównie pod postacią kryształowych wazonów i klasycznych serwetek, które umieszczano na kawowych stolikach czy pod telewizorem. Jeśli podążasz za wnętrzarskimi nowinkami, szybko zauważysz, że tego typu akcenty dumnie powracają na salony.

Odkrywaj więc moc dodatków w takiej postaci i dodaj wnętrzom przytulnego klimatu właśnie poprzez klasyczne tekstylia i kryształowe wazony. Nie zapominaj o tym, by dopasować akcesoria i dodatki do całości aranżacji. Tylko wtedy spełnią one swoją funkcję, którą jest uatrakcyjnienie danego pomieszczenia i podkreślenie jego charakteru.

Oceń artykuł:

75%
25%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym