Efektowne ozdoby świąteczne na drzwiach - zobacz jak to zrobić!

Oceń artykuł:

100%
0%
Wszyscy uwielbiamy ten czas, choć dla większości z nas okazuje się bardzo intensywny - święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Jak się do nich przygotowujemy? Zazwyczaj kompleksowo: wyszukujemy i kupujemy prezenty, planujemy świąteczne menu i robimy zakupy na wigilijny stół, a przede wszystkim – sprzątamy i dekorujemy nasz dom! Warto zatroszczyć się przede wszystkim o tę ostatnią kwestię. Świąteczna oprawa wejścia do domu sprawi, że już od progu czuć będziemy prawdziwie magiczną atmosferę. Jakie dekoracje będą się prezentować najlepiej?
Efektowne ozdoby świąteczne na drzwiach - zobacz jak to zrobić!

Niech się stanie światłość!

Ten trend przybył do nas z Zachodu stosunkowo niedawno, ale zdążył się już na dobre zadomowić w polskiej rzeczywistości. Oryginalne świąteczne oświetlenie domu stało się nieodłącznym elementem przygotowań do Bożego Narodzenia. Z założenia ma to być wyraz radości, która rozprasza mrok - znak, że tutejsi mieszkańcy są już gotowi, aby świętować. Nie sposób też pominąć czysto dekoracyjnego aspektu efektownych iluminacji, które pozwalają wyróżnić się na tle innych posiadłości i przyciągnąć pełen zachwytu wzrok przechodniów. Niektórzy śmieją się, że ich jasno oświetlone domy to kolejne obiekty obok Wielkiego Muru Chińskiego, które są widoczne z kosmosu…

By Twoje wysiłki nie poszły na marne, musisz pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu zewnętrznej iluminacji. Lampki przez kilka tygodni będą narażone na śnieg i mróz – żeby przetrwały w dobrym stanie, muszą być do tego przystosowane. Przede wszystkim powinny być lepiej izolowane niż zwykłe lampki choinkowe i posiadać oprawki wykonane z gumy. W przeciwnym razie szybko mogą odmówić posłuszeństwa.

Mieszkasz w bloku i zazdrościsz tym, którzy świątecznie przystrajają swoje domy? Wcale nie musisz rezygnować ze świetlnych dekoracji. Z powodzeniem możesz je zamontować na balkonie lub w oknie – świetlne kurtyny zostały wszak stworzone głównie w tym celu! Warto to wykorzystać. Lampki to jednak nie jedyne wyjście. Zamiast światełek do dekoracji balkonu możesz użyć fantazyjnych lampionów o różnych formach lub masywnych świec. Pomogą one stworzyć wrażenie zakątka przytulnego i intymnego.

Drzwi – idealna rama dla świątecznych dekoracji

Mieszkańcy krajów anglosaskich już dawno ostrzegli potencjał drzwi jako doskonałego tła dla świątecznych dekoracji. Małe i duże stroiki, wieńce i zawieszki zdobią angielskie i amerykańskie skrzydła od wielu lat, co można zaobserwować w niemal każdym hollywoodzkim filmie ze świętami jako motywem przewodnim. Ta urocza moda dotarła wreszcie i do nas.

Wiele fantazyjnych gotowych wieńców znaleźć można w kwiaciarniach i supermarketach. Najczęściej są jednak wykonane ze sztucznych gałązek iglaków, co ujmuje im sporo uroku… Co powiesz na wieniec przygotowany własnoręcznie? To nie takie trudne, jak Ci się wydaje! Kluczem do sukcesu jest fantazja i… kilka produktów, które pozwolą Ci stworzyć jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną dekorację świąteczną.

Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w gąbkę florystyczną, która stanie się bazą Twojego stroika. Gdzie ją dostać? Jest dostępna w niemal wszystkich kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych. Z gąbki możesz uformować szkielet wieńca, do którego bez trudu przymocujesz świeże, pachnące lasem gałązki iglaste – np. te, które zostaną Ci z oprawiania choinki. To wersja podstawowa, którą warto wzbogacić o elementy dekoracyjne. Tu ogranicza Cię tylko wyobraźnia – mogą to być bombki, suszone pomarańcze, szyszki, orzechy, kokardki, pierniczki… Jak przymocować je do stroika? Możesz użyć cieniutkich drucików, ozdobnych wstążeczek albo po prostu sięgnąć po klej na gorąco. Prace nad wieńcem nie powinny zająć Ci więcej niż godzinę. Efekt zaś z pewnością zaskoczy domowników i gości – spodziewaj się w te święta wielu komplementów!

By dodatkowo wyeksponować świąteczny wieniec, możesz zainstalować wokół niego lampki świąteczne. Najlepsze będą te na baterie, które nie wymagają podłączenia do prądu.

Nie ufasz swoim zdolnościom manualnym i artystycznemu zmysłowi? Postaw na minimalizm – powieś na drzwiach gałązkę jemioły przewiązaną ozdobną wstążką. Nada to drzwiom charakter nieco rustykalny i z pewnością przyciągnie wzrok odwiedzających równie skutecznie, co świąteczny wieniec.

A jak wygląda tegoroczna dekoracja świąteczna w Twoim domu?

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym