Wielkanocne inspiracje!

Oceń artykuł:

0%
0%
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Jak sprawić, by świąteczna atmosfera zagościła w naszym domu już dziś? To proste. Pisanki, świeże kwiaty, ozdoby w pastelowych odcieniach – istnieje wiele skutecznych sposobów na wielkanocną dekorację domu. Zapoznaj się z naszymi propozycjami - niech będą dla Ciebie źródłem inspiracji!
Wielkanocne inspiracje!

Wszyscy chyba lubimy Wielkanoc – to piękne święto, które przy okazji stanowi idealną okazję do wiosennych porządków i odświętnej aranżacji wnętrza. Ozdoby wielkanocne mogą być naprawdę przeróżne i posłużyć za element dekoracji mieszkania tak w sezonie świątecznym, jak i na co dzień. A jakie są najlepsze? Oczywiście te, które możemy stworzyć sami! Wystarczy trochę wolnego czasu i odrobina inspiracji.

Pisanki w roli głównej

W Wielkanoc to właśnie jajka i dekoracje z nimi związane zwykle królują w naszych domach. I bardzo dobrze! Malowanie jajek na Wielkanoc to nieodłączny element polskiej tradycji. Jajko oznacza nowe życie – i trudno wyobrazić sobie te święta bez jego najważniejszego symbolu.

Jak zrobić pisanki, które pięknie wkomponują się w stroik wielkanocny? Sposobów na farbowanie jajek jest mnóstwo. Najprostszym sposobem na stworzenie takiej ozdoby jest malowanie wydmuszek farbami lub ugotowanie ich w łupinach cebuli. Nada to pięknego, złotego koloru skorupkom. Na tak ufarbowanej skorupce możemy wydrapać dowolne zdobienia za pomocą ostrego narzędzia. Przy pomocy kleju możemy też dodać inne elementy dekoracyjne, którymi mogą być kolorowe sznurki, guziki czy koraliki. Gotowe pisanki wielkanocne możemy zawiesić w oknach, umieścić w stroikach lub wykorzystać je jako ozdoby na stół.

Innym ciekawym pomysłem jest wykorzystanie skorupek jaj, które zostają nam np. po cieście. W pustych, rozłupanych skorupkach można zasadzić rzeżuchę. Oryginalnie będzie też wypełnić je woskiem i cienkim sznureczkiem – wielkanocna świeczka gotowa.

Stół na Wielkanoc

W wystroju wielkanocnego stołu najważniejszą rolę odgrywa obrus. Może pojawić na nim świąteczny motyw w postaci króliczków, kurczaków lub baranków. Osobom, które preferują klasyczne rozwiązania, spodobają się tkaniny w kwiaty lub tekstylia jednokolorowe. W tym wypadku warto postawić na biel, żółcie, zielenie lub pastelowe odcienie. Obrus to jednak nie wszystko. Powinniśmy dobrać do niego odpowiednie dodatki: kolorowe pisanki, baranek wielkanocny lub inne ozdoby, także te, które wykonaliśmy własnoręcznie. Innym elementem, którego nie wolno pominąć, są serwetki – najlepiej takie, których kolor lub wzór będzie dopasowany do obrusu. Na stole nie może zabraknąć również wiosennych kwiatów i bukietów.

Jakie kwiaty na Wielkanoc?

No właśnie! Wielkanoc kojarzą nam się przede wszystkim z wiosną – w naszych domach nie może zatem zabraknąć świeżych kwiatów! Kwiaty to zawsze najpiękniejsza, a przy tym niedroda dekoracja. Bukiety niezawodnie ożywią wystrój każdego wnętrza, niezależnie od jego stylu. Ich kolorystyka jest niemal nieograniczona, co pozwala na ułożenie wyjątkowych kompozycji, odpowiadających naszym upodobaniom. Najodpowiedniejsze kwiaty na Wielkanoc to świeże wiosenne żonkile, hiacynty, narcyzy lub tulipany. Do przyozdobienia bukietu wielkanocnego możemy użyć też piórek czy wydmuszek, a całość udekorować gałązką bukszpanu. Wiosenne kompozycje tego typu zaprezentują się jeszcze piękniej w koszykach i kolorowych donicach.

 

Dodatki na… drzwi!

Jeżeli chcemy, aby wielkanocna atmosfera zagościła w każdym zakątku domu, możemy przygotować wielkanocny stroik na drzwi w formie wieńca. Do wieńca przyczepmy świeże kwiaty lub kolorowe wydmuszki. Finalny efekt zależy tylko od nas – popuśćmy wodze fantazji!

Jak wykonać naprawdę imponujący wieniec? Weź kilka gałązek i zwiń je w pierścień. Następnie użyj jasnej lub przezroczystej nici, która zwiąże i umocni całość. Za pomocą wstążek lub kawałków ozdobnego materiału oraz kleju przyczep w różnych miejscach kolorowe wydmuszki. Dodaj trochę kwiatów i gotowe! Takiej ozdoby na drzwi nie kupisz w żadnym sklepie.

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym