Trendy dekoratorskie na Boże Narodzenie 2017

Oceń artykuł:

100%
0%

Designerski świat już podczas styczniowych targów Christmasworld nad Menem zapowiedział Boże Narodzenie 2017 pod hasłem zachwycających momentów – liczyć się ma nasz komfort i dobre samopoczucie. Główny akcent będzie jednak padać na celebrowanie chwil spędzanych w gronie bliskich. Wspólne przygotowanie potraw, dekoracja wnętrz, ubieranie choinki czy kolędowanie dostarczą nam najwięcej radości. Bez telefonów, bez tabletów, bez codziennej gonitwy i pracy.

Trendy dekoratorskie na Boże Narodzenie 2017

Święta dające wytchnienie od codziennego tempa i obowiązków to chyba marzenie każdego. Można je zaakcentować na różne sposoby. Jedni uświetnią je wspomnieniami z dziecięcych lat, jeszcze inni będą napawać się urokiem zimowych krajobrazów gdzieś w dalekim górskim ustroniu. Najważniejsze, by w tym czasie zagościła w naszym życiu radość, a świątecznym czynnościom towarzyszył zachwyt i podniosły charakter. Dobrze dobrane dekoracje wnętrz pozwolą łatwiej wczuć się w upragniony klimat w duchu tegorocznych trendów, a wspólne urządzenie mieszkania zbliży rodzinę. Która opcja stanie się waszą?

Kojący wpływ natury - wystrój wnętrz na biało

Rozbielona paleta barw w dekoracji wnętrz przywoła na myśl magię zimowego krajobrazu, nawet jeśli Boże Narodzenie 2017 poskąpi nam śniegu. Jeden z silniejszych trendów stawia na subtelną, eteryczną aurę w odcieniach bieli, szarości, mięty oraz pudrowego różu w osnowie naturalnych materiałów: lnu, jasnego drewna oraz odrobiny srebra.

Oprócz ekotkanin, w tym także wełnianych splotów, warto wybrać do dekoracji wnętrz śnieżną porcelanę czy szkło przywodzące na myśl sople i lodowe rzeźby. Mile widziane są ponadto ozdoby w formie płatków śniegu. Na ścianie mogą zawisnąć grafiki i przymglone pastele z motywem reniferów lub oszronionych drzew czy zdjęcia w skali makro, pozwalające skupić się na różnych przyrodniczych detalach zatrzymanych w ruchu: kołyszących się na wietrze gałęziach drzew czy wolno płynących po zimowym niebie bladych chmurach. Choinka może być biała, a przynajmniej mocno oszroniona – pokryta sztucznym śniegiem. Na takiej choince sprawdzą się białe ozdoby: lśniące kryształki, kwiaty o tej barwie i ledowe lampki o chłodnej poświacie.

Źródło- Materiały prasowe Almi Decor Źródło: Materiały prasowe Almi Decor

Dziecięca radość i fantazja

Świąteczne jarmarki pełne są urokliwych zabawek i dekoracji. Tu tętni życie, słychać śmiech, a w powietrzu unosi się korzenny zapach wypieków. Wszystko nabiera bajkowej aury za sprawą feerii barw. To klimat ukochany przez dzieci, a niemal każdy dorosły wspomina takie świąteczne wydarzenie z ogromnym sentymentem. Dlatego jeden spośród tegorocznych trendów na Boże Narodzenie przywodzi na myśl dzieciństwo. Na plan pierwszy wysuwa się jarmarczna sztuka ludowa, rękodzieło i wesoła, nasycona paleta barw: czerwień, fiolet, głęboka zieleń i słonecznikowa żółć, a wszystko to okraszone złotem. Taki wybór daje możliwość różnorakiego łączenia kolorów we wnętrzach.

Nie brakuje brokatowych dekoracji wnętrz, świecidełek z barwionego szkła oraz światełek w landrynkowych kolorach. To ozdoby świąteczne do domu przypominające nam beztroskie dzieciństwo. Między koronki, hafty i ręcznie rzeźbione z drewna koniki wkradać się mogą jednak surrealistyczne motywy, wywołujące niecodzienne skojarzenia czy przywodzące na myśl szaloną i beztroską jazdę na karuzeli. Boże Narodzenie w tym klimacie oznacza puszczenie wodzy fantazji, spontaniczne dekoracje oraz snucie baśniowych opowieści przy strojnej choince, zdobionej także cukierkami i ręcznie lukrowanymi piernikami.

Charakterystyczny rys nowoczesności

Jeśli komuś nie w smak romantyczne pejzaże czy dziecięce wizje świąt, może postawić na wystudiowaną elegancję. Nowoczesny wystrój wnętrz stawia na monolityczne i geometryczne formy, symetrię i równowagę w zestawianiu kontrastowych barw. Ten trend na Boże Narodzenie czaruje luksusem i szlachetnością drogich kamieni. Kolorystyka ozdób jest nasycona. Króluje rubinowa czerwień, onyksowa czerń, granat w odcieniu lapis-lazuli oraz błysk w postaci miedzianych i złotych akcentów czy detale z polerowanego mosiądzu.

Choinka powinna być jak modernistyczna rzeźba: symetryczna i wkomponowana we wnętrze z poszanowaniem zasad geometrii. Podobnie inne elementy wystroju. Trend stawia na eksponowanie pojedynczych elementów. Może to być gruby łańcuch czy ustawiona w monumentalnym wazonie gałąź charakteryzująca się niezwykle zrównoważonymi proporcjami. Splendoru dodają lakierowane powierzchnie oraz welurowe tkaniny i glansowana skóra.

Doceniona tradycja

Na ponadczasowe obyczaje zawsze znajdzie się miejsce wśród trendów na Boże Narodzenie. Tak jest i teraz. Tym razem jednak szczególnie eksponuje się rustykalny aspekt dekoracji wnętrz. Przeważają kolory natury od biszkoptowych beżów i miodowych odcieni drewna po leśną zieleń świątecznego drzewka. To ostatnie wcale nie musi być bogato zdobione. Wystarczy kilka zawieszek ze słomy, suszonych plastrów pomarańczy czy koronkowych aniołków wydzierganych na szydełku.

Nienarzucająca się paleta barw to wynik surowców zastosowanych do dekoracji wnętrz. Sizalowe sznury, płótno, grubo ciosane drewno czy ręcznie wypalana glinka wnoszą do dekoracji wnętrz wiele urozmaiconych faktur. Ich surowość łagodzą akcenty florystyczne, pawie pióra, futrzane dywaniki czy melanżowe tweedy o charakterystycznym jodełkowym splocie – wystarczające świąteczne ozdoby w domu w tym stylu. Stół z surowego drewna nie wymaga licznych dekoracji. Wystarczy kilka szyszek i blask świec, by w jednej chwili stało się odświętnie.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym