To musisz mieć w nowoczesnej kuchni!

Oceń artykuł:

100%
0%

Urządzenie nowoczesnej, a zarazem funkcjonalnej kuchni to nie lada wyzwanie. Wykorzystując nowoczesne systemy kuchenne, możemy jednak przyspieszyć codzienne prace kuchenne i w pełni wykorzystać potencjał wnętrza.

To musisz mieć w nowoczesnej kuchni!

Projekty kuchni jak zaaranżować funkcjonalną i ergonomiczną kuchnię?

Funkcjonalność zabudowy kuchennej zależy od wyposażenia wewnętrznego i świadomego doboru akcesoriów. Nowoczesne systemy dają wiele możliwości aranżacyjnych i pozwalają zagospodarować nawet najtrudniej dostępną przestrzeń. 

Producenci mebli kuchennych proponują innowacyjne rozwiązania, które usprawnią wykonywanie codziennych czynności i ułatwią dostęp do przyborów i sprzętów elektrycznych. Kuchnia nowoczesna to kuchnia wygodna, komfortowa – i co najważniejsze – bezpieczna. 

Zanim przystąpimy do zaprojektowania nowoczesnej kuchni, maksymalnie wykorzystując każdy skrawek niewielkiego zwykle pomieszczenia, musimy pomyśleć o tym, jak istotny jest swobodny dostęp do wszystkich szafek i sprzętów kuchennych, a także do samej kuchni. Przemyśleć należy umiejscowienie drzwi prowadzących do pomieszczenia. Od strony wizualnej warto z kolei zadbać o to, by wybrane przez nas drzwi były spójne z koncepcją aranżacyjną całej kuchni. Muszą pasować do pomieszczenia stylem, kolorystyką i materiałem, z którego zostały wykonane. Do nowoczesnej kuchni pięknie pasują designerskie drzwi Porta FOCUS Premium 4.A w najmodniejszym, białym kolorze.

Kosze cargo – funkcjonalne dodatki do kuchni

Kosze cargo to akcesoria kuchenne wykonane z drutu powleczonego specjalną farbą i umieszczone na specjalnych prowadnicach w szafkach. W odróżnieniu od szuflad są wysokie i wąskie, dzięki czemu można je montować w kłopotliwych do zaaranżowania miejscach m.in. narożnikach, przestrzeni między zlewem a szafką oraz innych niezagospodarowanych obszarach. 

Kosze są na tyle pojemne i wysokie, że bez trudu pomieszczą butelki o nietypowych kształtach, przybory kuchenne, przyprawy oraz wiele innych przedmiotów. Montowane na wygodnych prowadnicach dających możliwość pełnego wysuwu stanowią doskonałą alternatywę dla głębokich półek i szafek. Wysuwając kosz, mamy wszystko pod ręką i nie musimy przestawiać przedmiotów, aby dostać się do tego umiejscowionego najgłębiej. 

Szufladynowoczesne kuchnie dla każdego

Niewielkie pomieszczenia kuchenne stanowią inspirację dla projektantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby wykorzystać każdy wolny fragment pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem do małych kuchni jest szuflada narożnikowa z wyposażeniem typu karuzela. 

Uchwyty umieszczone po obu stronach zapewniają wygodę użytkowania, a pełen wysuw szuflady – dostęp do każdego ze zgromadzonych przedmiotów. Od dzisiaj wszystkie akcesoria kuchenne możemy trzymać pod ręką i mieć do nich łatwy dostęp. 

Równie popularnym rozwiązaniem są szuflady w cokołach, które dają możliwość maksymalnego wykorzystania powierzchni zabudowy. Zważywszy na specyficzne usytuowanie, najlepiej przechowywać w nich rzeczy, z których rzadziej korzystamy. Prowadnice z pełnym wysuwem zapewniają komfortowy dostęp do całej zawartości schowka. 

Wkłady do szufladwystrój kuchni nowoczesnej

Oprócz standardowych wkładów na sztućce, producenci oferują wkłady na naczynia, a właściwie – przenośne uchwyty, które zabezpieczają talerze przed przesuwaniem się wewnątrz szafki i stłuczeniem. Uchwyty są bardzo stabilne i pozwalają utrzymać talerze w poziomie. 

Ciekawym rozwiązaniem są także ścianki działowe do szuflad, które pozwalają zachować ład i stworzyć kilka stref, w których będziemy przechowywać garnki, mały sprzęt AGD, chemię gospodarczą lub akcesoria do zlewu. 

Gniazdka montowane w szufladziepomysł na kuchnię przyszłości

Wbudowanie małego AGD w schowki jest całkowicie innowacyjnym pomysłem, który przypadnie do gustu osobom preferującym minimalistyczne rozwiązania. Skoro mikrofala i piekarnik od dawna są zintegrowane z zabudową kuchenną, czemu nie przenieść tego rozwiązania na mniejsze AGD? W nowoczesnych kuchnia mikser, waga kuchenna, toster oraz inne kompaktowe przedmioty mogą być w pełni zintegrowane z wnętrzem szuflady i podłączane do gniazdka, które znajduje się w środku. W ergonomicznej kuchni każdy sprzęt ma swoje stałe miejsce.

Systemy bezuchwytowestylowa kuchnia

W systemach bezuchwytowych szafki otwierają się przez delikatne naciśnięcie powierzchni frontu. Dotyk uruchamia silnik, na skutek czego wyciąg przesuwa się płynnie na zewnątrz – po wewnętrznej stronie umiejscowiony jest czujnik szacujący stopień odkształcenia powierzchni wywołany dotykiem. Szafki pozbawione uchwytów prezentują się bardzo efektownie – dotyczy to przede wszystkim modeli wykończonych na wysoki połysk.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym