Podkreśl swój styl kolorem drzwi

Oceń artykuł:

100%
0%

Meble zmieniamy stosunkowo rzadko, ten sam kolor ścian towarzyszy nam zazwyczaj przez kilka sezonów, a drzwi wysokiej jakości służą przez lata. To dlatego tak ważny jest wybór nie tylko odpowiedniego ich modelu, lecz także koloru. W końcu będą otwierać i zamykać nasz świat przez długi czas. Jak wybrać kolor drzwi w mieszkaniu, aby pasowały do wystroju wnętrza i tworzyły z nim harmonijną całość?

Podkreśl swój styl kolorem drzwi

Jasne i ciemne odcienie drewna, modna biel, a może zupełnie inny kolor? Propozycji jest mnóstwo, a wybór drzwi dla wielu jest sporym problemem. Muszą one pasować wizualnie do ogólnej aranżacji mieszkania – stylu, kolorystyki, a także do poszczególnych elementów, jak choćby podłoga, ramy okienne czy meble.

Dobrze też, aby były na tyle uniwersalne, żebyśmy nie musieli wymieniać ich przy pierwszej zmianie wystroju wnętrza. A na dodatek – powinny wyrażać nasz indywidualny styl. Na jakie rozwiązania warto postawić? Kilka pomocnych wskazówek poniżej.

Biel – modny kolor także dla drzwi

Biel na dobre zadomowiła się we wnętrzach naszych mieszkań. Białe ściany, meble czy aranżacje w stylu total white to absolutny hit ostatnich sezonów. Zaletą tego typu rozwiązań jest optyczne powiększenie przestrzeni, stworzenie wrażenia ładu i harmonii oraz elastyczność – takie wnętrze bardzo łatwo zmodyfikować za pomocą dodatków i innych niewielkich zmian.

Białe drzwi, w połączeniu z różnymi odcieniami bieli (np. kość słoniowa, beż lub złamana biel), tworzą wnętrze o romantycznym charakterze. Natomiast skomponowane z szarością i czernią idealnie pasują do nowoczesnej przestrzeni. Biel pomaga także złagodzić intensywność innych barw.

Ponadto to wybór uniwersalny, pasujący w zasadzie do wszystkich zestawień kolorystycznych, dlatego można śmiało eksperymentować z kolorami i białymi drzwiami. Białe skrzydło będzie wyglądało równie dobrze na tle białej ściany – wtapiając się w nią, jak i na tle kolorowym – prezentując się niezwykle elegancko.

zdjęcie4302a

Drzwi w jasnych barwach – do stylowego wnętrza

Jasne drzwi (np., klon, jesion, buk) będą świetnie wyglądały w towarzystwie ścian w zdecydowanych, nasyconych barwach. Taka kompozycja z nutą kontrastu sprawi, że wnętrze nabierze dynamiki i charakteru, nie tracąc przy tym nic ze swojej stylowości.

Jednocześnie jasne drzwi bardzo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach o stonowanych, pastelowych kolorach, a także w białych wnętrzach. Decydując się na skrzydło z jasnego drewna, pamiętajmy o zgraniu z podłogą – najlepiej wybrać zbliżony odcień i gatunek drewna, koniecznie w tej samej (ciepłej lub zimnej) tonacji.

Drzwi w ciemniejszych kolorach – uniwersalne rozwiązanie na lata

Drzwi z ciemniejszego drewna, jak choćby dąb, pasują zarówno do wnętrz stylowych, jak i tych zupełnie nowoczesnych. Są na tyle uniwersalne, że będą znakomicie współgrać z wieloma rodzajami mebli i różnymi kolorami akcesoriów dekoracyjnych. To świetna propozycja dla miłośników praktycznych rozwiązań.

Drzwi ciemne – klasyka czy awangarda? 

Ciemne drzwi (np. mahoń, wenge, orzech) stosujemy zazwyczaj we wnętrzach eleganckich i stylowych, choć mogą być też istotnym elementem wystroju awangardowego. Trzeba jednak uważać, aby takie wyraziste drzwi nie zdominowały całego pomieszczenia. Można więc zestawić je na zasadzie kontrastu z innymi elementami wystroju (np. białe ściany, jasne dodatki). Pamiętajmy też o dopasowaniu barwy klamki i zawiasów do innych dekoracji (srebro lub złoto).

zdejęcie4302b

Nietypowe rozwiązanie – drzwi w kolorach tęczy

Drzwi Porta dostępne są już w ponad 100 kolorach w standardowej ofercie, co można uzupełnić tysiącem wybarwień z palety RAL i NCS, dostępnych w wybranych kolekcjach w ofercie niestandardowej. Dzięki temu możesz wybrać dowolny kolor, który nada Twojemu mieszkaniu unikatowy charakter i pozwoli Ci jak najlepiej dopasować drzwi do własnych preferencji i pomysłów na urządzenie wnętrza. Z pomocą naszych drzwi stworzysz oryginalną aranżację, która zachwyci wszystkich.

zdjecie4302b

 

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym