Najbardziej pomysłowe schowki, które pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce

Oceń artykuł:

100%
0%

Są pewne bardzo potrzebne rzeczy, które jednak nie wyglądają estetycznie i z tego względu nie chcesz ich trzymać na wierzchu, ponieważ zdecydowanie nie pełnią one funkcji dekoracyjnej. Niemniej jednak, trudno, byś zupełnie usunął je z domu, ponieważ z większością trudno byłoby Ci się rozstać. Właśnie dla takich „trudnych” przedmiotów pomyślane są rozmaite schowki w domu. To dzięki nim goście po wejściu do Twojego mieszkania nie zobaczą wcale graciarni, ale funkcjonalne, dobrze zaaranżowane wnętrze, a Ty zachowasz wszystko to, czego potrzebujesz.

Najbardziej pomysłowe schowki, które pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce

Ta niewykorzystana przestrzeń pod sufitem

Małe pomieszczenia z pozoru dają niewielkie możliwości przechowywania rzeczy. Tak naprawdę jednak wszystko zależy tylko od naszej pomysłowości – na przykład można wykorzystać miejsce u samej góry pomieszczenia.

Pawlacz w przedpokoju to idealny schowek pod sufitem. Można w nim przechowywać różne przedmioty – na przykład miski, na które brakuje miejsca w łazience, zapas papieru toaletowego czy sezonowe ubrania (czapki, szaliki, apaszki i rękawiczki). To także genialny schowek na buty, które nie mieszczą się w szafce bądź nie mają gdzie stać ze względu na niewielki metraż przedpokoju.

Pawlacz można też stworzyć w kuchni lub sypialni. W pierwszym przypadku może on posłużyć za funkcjonalną spiżarnię, w której będziesz przechowywać garnki i przetwory, jakich nie wykorzystujesz na co dzień. W sypialni natomiast utworzy efektowny schowek na pościel lub bieliznę. 

A co z miejscem pod schodami?

Na pewno warto jest utworzyć funkcjonalny schowek pod schodami (o ile oczywiście się nimi dysponuje). Można tam zaplanować chociażby praktyczną piętrową szafkę, w której znajdzie się schowek narzędziowy. Równie dobrze będzie wyglądać oryginalnie zaprojektowany regał na książki, od razu wprowadzający do wnętrza zupełnie inną, ciekawszą atmosferę. Będzie to także genialny schowek na zabawki lub sprzęt sportowy, który wykorzystujesz w ciepłych miesiącach roku.

Elegancko zaprezentuje się też odpowiednio przygotowany schowek na alkohol. Praktycznie rozmieszczone butelki z różnymi trunkami na pewno zrobi ogromne wrażenie na przychodzących gościach.

Jak jeszcze możesz ukryć rozmaite rzeczy?

Oczywiście, istnieje też wiele innych funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym udaje się przechowywać różne rzeczy na terenie mieszkania bądź domu. Na pewno każdemu przyda się schowek na klucze. Niektórzy zawieszają po prostu specjalną skrzyneczkę (zamykaną bądź nie) i tam wieszają wszystkie komplety.

Część osób nie chce natomiast, by klucze pozostawały w miejscu, widocznym dla gości. Wtedy mogą schować je na przykład na haczyku za obrazem czy w małej, uchylnej metalowej kieszonce, przytwierdzonej do ściany. Warto też przeznaczyć na nie miejsce w którejś z mniejszych szafek na buty.

Przydatny okaże się też schowek na kable, które przecież nie powinny leżeć cały czas na wierzchu, ponieważ nie wyglądają zbyt estetycznie. Te nieużywane można trzymać w pudełkach, schowkach pod łóżkiem (na przykład specjalnych wysuwanych szufladach) czy skrytkach, wbudowanych w ścianę.

Dobrze jest też ukryć przybory do czyszczenia – na pewno przyda Ci się schowek na mopa, żebyś nie musiała się więcej martwić, że pozostanie gdzieś na wierzchu. Warto wygospodarować mu jakieś miejsce – zaplanować zamykaną szafkę o konkretnych wymiarach bądź schowek w ścianie czy pod schodami.

W ten sposób poradzisz sobie nawet w przypadku niewielkiego mieszkania. Jeśli pomyślisz o każdej wolnej przestrzeni w swoim domu, na pewno uda Ci się wszystko dobrze zorganizować i zyskasz więcej miejsca.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym