Minimalistyczny kącik do pracy w Twoim domu - zainspiruj się!

Oceń artykuł:

100%
0%

Niezależnie od zawodu oraz ilości czasu spędzanego w domu, potrzebujesz miejsca, w którym zaaranżujesz kącik do pracy. Biuro w domu nie zawsze musi oznaczać ogromną przestrzeń. Wręcz przeciwnie – pokój biurowy w domu bądź kącik do pracy można ciekawie zaaranżować w duchu minimalizmu. Jeśli lubisz tego typu klimaty, zobacz jak funkcjonalnie, ale i minimalistycznie urządzić nowoczesne biuro domowe!

Minimalistyczny kącik do pracy w Twoim domu - zainspiruj się!

Pokój biurowy – obowiązkowy, jeśli prowadzisz działalność w domu

Nie ulega wątpliwości, że własna działalność w domu wymaga zaaranżowania profesjonalnego miejsca do pracy. Z powodzeniem możesz wykorzystać w tym celu nawet bardzo małe pomieszczenie, w którym stworzysz swoje minimalistyczne biuro.

Nowoczesne biuro domowe nie jest już zagraconą wieloma meblami przestrzenią. To bardzo przestronne, jasne i przemyślane wnętrza, w których z powodzeniem można się skupić. Aranżacja małego biura musi brać pod uwagę przede wszystkim jego funkcjonalność. W pomieszczeniu dla osób pracujących z domu niezbędne będą również solidne drzwi, dzięki którym zyskasz pożądaną ciszę, a tym samym atmosferę skupienia, izolując się od reszty domowników. 

Jeśli lubisz minimalistyczny styl z odrobiną nowoczesności, na pewno przypadną Ci do gustu skrzydła wewnętrzne z kolekcji Porta DECOR, bez przeszkleń i z wypełnieniem płytą wiórową.

A może minimalistyczny kącik w sypialni? 

Jeśli nie należysz do grona szczęśliwców, którzy na domowe biuro mogą poświęcić osobne pomieszczenie, głowa do góry. Aranżacja gabinetu, a raczej kącika do pracy, może być prosta, nawet jeśli brakuje Ci wolnej przestrzeni. Postaraj się tylko wygospodarować miejsce w jednym z pomieszczeń.

Dobrze sprawdza się tutaj sypialnia, zwłaszcza jeśli masz dzieci i praca w jadalni czy salonie w ciągu dnia zwyczajnie nie wchodzi w grę z racji zamieszania i hałasu.

Urządzając kącik do pracy w stylu minimalistycznym, potrzebujesz naprawdę niewiele. Bez wątpienia zrobisz to, zamieniając toaletkę w sypialni na biurko do pracy. No właśnie – solidne biurko jest tutaj absolutną podstawą każdej tego typu aranżacji. Jego rozmiar zależy głównie od Twoich potrzeb oraz możliwości, jeśli chodzi o metraż.

W minimalistycznym biurze rządzą biel, metal i bardzo jasne kolory – zdecyduj się więc na białe biurko, a jeśli szukasz oryginalnych akcentów, eksperymentuj z wyglądem jego nóg. Obowiązkowe będą również fotel lub krzesło oraz lampka na biurko. Tak naprawdę to wszystkie niezbędne elementy, których potrzebujesz do stworzenia minimalistycznego biura.

PortaFIT_A6_verona2_skr_Porta_ZD_4212x2612 Porta FIT

Uwierz w moc prostych aranżacji i zachowaj przestrzeń sprzyjającą pracy

Ostatnią kwestią, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni do pracy w domu, jest wyposażenie biura oraz dekoracje. Jeśli lubisz minimalizm, z tym ostatnim z pewnością nie będziesz mieć problemu. Postaraj się stworzyć przyjazne miejsce, w którym łatwo będzie się zmotywować każdego dnia.

Sporo uwagi poświęć oświetleniu. Ustaw biurko możliwie najbliżej okna, ponieważ dzienne światło jest najcenniejsze, bez względu na porę roku. Dodatki zależą od Ciebie. Wybieraj jednak proste rozwiązania, dzięki którym przestrzeń będzie zwyczajnie sprzyjać pracy. Metalowe kosze, organizer nad biurkiem, zielone roślinki na półce czy modne, nowoczesne grafiki na ścianie – to tylko niektóre z propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu na etapie tworzenia własnego kącika do pracy.

Pamiętaj, że najlepiej sprawdzają się proste pomysły. Z biegiem czasu możesz również modyfikować domowe biuro, wraz z rozwojem własnych potrzeb. Kolor czy oryginalność możesz przemycić właśnie w dekoracjach czy biurowych akcesoriach.  

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym