Jak urządzić przedpokój - znajdź swoje inspiracje!

Oceń artykuł:

0%
100%

Przedpokój to wizytówka mieszkania. Bez względu na wielkość powinien być miejscem reprezentacyjnym, które już od progu zachwyca gości. Ważne jednak, by był również funkcjonalny: należy dobrać takie meble, które pomieszczą ubrania, buty i akcesoria używane na co dzień. Urządzając takie wnętrze, warto pamiętać o kilku rzeczach: przestronność, porządek, odpowiednie meble oraz niebanalne rozwiązania, które sprawią, że Twój przedpokój będzie wyjątkowy.

Jak urządzić przedpokój - znajdź swoje inspiracje! Porta VECTOR Premium

Przestronność

Jeśli Twój przedpokój nie jest duży, zaaranżuj przestrzeń tak, aby optycznie wydawał się bardziej przestronny - taki efekt można osiągnąć za pomocą odpowiedniej gamy kolorystycznej. Sprawdzają się tu jasne i spokojne, pastelowe odcienie - nie tylko na ścianach, ale i meblach. Jeśli pomieszczenie jest podłużne i wąskie, najlepiej podziel je na odcinki. Możesz pomalować fragment ściany na inny kolor lub położyć na nią inną strukturę przyciągającą wzrok, np. tynk, kamienną okładzinę czy ciekawą fototapetę. Przedpokój powinien nawiązywać stylem do reszty mieszkania. Jeśli chodzi o drzwi, to nie problem: w ofercie PORTA DRZWI istnieje możliwość wybrania tego samego pokrycia dla drzwi wejściowych i wewnętrznych.

W każdym przedpokoju powinno znajdować się lustro. Dlaczego? Nie tylko po to, abyś mógł sprawdzić swój wygląd przed wyjściem, ale też dlatego, że lustra optycznie powiększają każdą przestrzeń. Nie przesadzaj też z dekoracjami. Urządzanie małych wnętrz wiąże się z ryzykiem zagracenia go, jeśli mamy słabość do ozdóbek i bibelotów. W tym pomieszczeniu warto postawić jednak na minimalizm - przedpokój ma być przede wszystkim funkcjonalny i wygodny!

W mniejszych pomieszczeniach dobrze prezentują się drzwi z kolekcji Natura TREND. Nowoczesne rozwiązania i naturalne wzory pasują do każdego wnętrza. Drzwi KWARC to doskonały wybór dla Ciebie, jeśli ponad wszystko cenisz sobie prywatność i bezpieczeństwo. Odznaczają się odpornością ogniową przez 30 minut i izolacją akustyczną na poziomie 34 dB.

Dobrze dobrane meble

Buty, kurtki, szaliki, które nosimy codziennie, szykując się do wyjścia, potrafią czasem stworzyć niezły bałagan. Te najpotrzebniejsze zostawiamy na wierzchu, ale całą resztę chowamy do szafy. Ograniczenie się do bieżących rzeczy znacznie ułatwi odnalezienie akurat tej kurtki, która w danym momencie jest Ci potrzebna. Praktyczne rozwiązania przede wszystkim! Szafkę możesz zamontować tak, aby łatwo zdejmować z niej potrzebne rzeczy. W przedpokoju lepiej być oszczędnym: podstawowym wyposażeniem tego pomieszczenia powinna być szafa, wieszak, siedzisko (lub szafka na buty, która w razie potrzeby posłuży jako taboret) i oczywiście wspomniane już lustro. W większej przestrzeni możesz dostawić komodę czy designerski element dekoracyjny… i najlepiej na tym poprzestań.

Do małych wnętrz lepiej nie wybieraj zbyt dużych i ciężkich mebli, bo tak urządzona przestrzeń będzie przytłaczająca. Kupując szafę, zwróć uwagę na to, jak jest rozplanowana wewnątrz, by swobodnie zmieściły się w niej wszystkie potrzebne Ci rzeczy. Zastanawiając się nad wyborem drzwi, możesz wyjść poza utarte schematy: ciekawym wyjściem są zawsze modele łamane, przesuwne (ALFA, BETA), z dużym przeszkleniem (Porta RESIST) lub białe (Porta VECTOR Premium, Porta FOCUS Premium), które odbijają światło dzienne, rozświetlając cały przedpokój.Takie skrzydła mogą optycznie powiększyć cenną przestrzeń ciasnych pomieszczeń.

Sprytne rozwiązania

Gdy mieszkanie jest dość wysokie, ciekawym pomysłem może być pawlacz albo półka umieszczona nad drzwiami. Tam też możesz zamontować oświetlenie. Odpowiednie oświetlenie potrafi wiele zmienić w aranżacji całego wnętrza! Jest ono niezwykle ważne, bo może rozświetlić całe pomieszczenie lub zwrócić uwagę na dany detal. Jeśli w Twoim przedpokoju znajdują się wnęki – wykorzystaj je! W ten sposób wykorzystasz niezagospoodarowane miejsca. Możesz zabudować je półką lub zrobić szafę na wymiar – to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie.

Lustro, podobnie jak poprzeczne czy geometryczne wzory, stanowi potencjał, który dobrze jest wykorzystać, jeśli mamy niewielki lub nieforemny przedpokój. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi z wmontowanym lustrem, takie jak Porta INSPIRE grupa A, które łączą funkcjonalność z elegancją. Nie tylko sprawią, że zaoszczędzisz miejsce - dzięki nim Twój przedpokój wyda się dużo przestronniejszy!

Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze. Pamiętaj, że każdy przedpokój można urządzić tak, że już od progu nie sposób oderwać od niego wzroku... Odważ się na zmiany i oczaruj gości już na wejściu. Powodzenia!

Oceń artykuł:

0%
100%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym