Jak niestandardowo udekorować łazienkę?

Oceń artykuł:

50%
50%

Łazienka to przestrzeń, nad której aranżacją trzeba się poważnie zastanowić. Z jednej strony, ze względu na swoje przeznaczenie, musi być w pełni funkcjonalna, z drugiej natomiast zachwycać swoim niebanalnym wizerunkiem. Kiedy rozważasz, jak urządzić łazienkę, bardzo często do głowy przychodzą Ci same bardzo standardowe rozwiązania, które Twoim zdaniem przyczynią się do stworzenia nudnej i wyjątkowo przewidywanej stylistyki.

Jak niestandardowo udekorować łazienkę? Porta SMART

By zadbać o oryginalny wystrój łazienki, nie bój się eksperymentować i wybierać tego wszystkiego, co może się wydać dziwne lub niestandardowe. Inaczej nigdy nie wyrwiesz się z ograniczeń.

Nietypowa podłoga, która będzie zaskoczeniem dla nowego użytkownika

Zazwyczaj w łazienkach wykorzystywane są płytki podłogowe. Jeśli jednak planujesz urządzenie łazienki z pomysłem, spróbuj z innym materiałem, na przykład drewnem. To nieprawda, że jest to surowiec zupełnie zabroniony do stosowania w roli łazienkowej podłogi.

Trzeba jednak zadbać o wybór odpowiedniego rodzaju drewna – najlepiej w tym celu wykorzystywać gatunki egzotyczne, takie jak merbau, iroko, doussie czy tek. Każde z nich zawiera dużo soków żywicznych i olejów, dzięki czemu nie wpływa na nie wilgoć – nie pleśnieją ani nie gniją.

Taki pomysł na urządzenie łazienki jest wskazany przy dużych, zimnych wnętrzach, które od razu nabiorą pewnego rodzaju przytulności, potrzebnej w domowym zaciszu.

Jaka dekoracja ścienna?

Być może zastanawiasz się, jakie płytki do łazienki najlepiej wybrać. Do małych wnętrz zwykle poleca się te o dużych kafelkach, ponieważ wtedy zwiększają optycznie zastaną przestrzeń. W przypadku większej łazienki problem znika i można od razu spróbować z dowolną wielkością płytek.

Projekty małych łazienek nigdy jednak nie wykluczają zastosowania odpowiedniej farby zamiast kafelków. Jeśli wykorzysta się jasne kolory osiągnie się ten sam efekt, co w przypadku płytek o dużej wielkości. Oczywiście, możesz też zastosować pojedyncze akcenty w mocniejszym – ciemniejszym bądź bardziej intensywnym kolorze, który stanie się wyjątkowo zauważalny, a zarazem nie wpłynie negatywnie na zmniejszenie przestrzeni.

Zaskakujące ozdoby dodadzą charakteru Twojej łazience

W łazience nigdy nie może brakować charakterystycznych ozdób, często będących jednocześnie funkcjonalnymi akcesoriami. Dekoracje łazienkowe pomagają utworzyć niepowtarzalny klimat, odpowiedni do właściwego relaksu, jakiego od czasu do czasu potrzebuje każdy.

Wbrew pozorom, jako doskonałe ozdoby łazienkowe możesz wykorzystać odpowiednio złożone bądź związane ręczniki. Naturalnie muszą mieć one kolor, dobrze korespondujący z obecnym wystrojem wnętrza. Najlepiej postawić na jedną bądź dwie odpowiednio korespondujące ze sobą barwy, by nie wprowadzać do środka chaosu.

Duże znaczenie w aranżacji ma również to, jakie oświetlenie do łazienki zostanie w niej zastosowane. Obecnie możliwości są bardzo duże. Można korzystać z nowoczesnych lamp LED, umieszczając je w dowolnych miejscach pomieszczenia. Trzeba pamiętać, że najlepiej wyeksponowane, a przy tym bardzo dobrze oświetlone musi być lustro. To przy nim wszyscy lokatorzy wykonują większość zabiegów, dlatego dobrze, jeśli odbijająca się w jego tafli twarz okaże się bardzo wyraźna.

By zachować pełnię oryginalności, warto postawić na ekskluzywne dodatki do łazienki. Jest ich naprawdę sporo, a stylistyka zaskakuje swoją różnorodnością. Przejrzyj więc dokładnie dozowniki do mydła, buteleczki na wszelkiego rodzaju płyny, koszyki i inne pojemniki na kosmetyki. To dzięki nim uda Ci się uatrakcyjnić przestrzeń.

A co z przestrzenią drzwi?

Do łazienki potrzebujesz oczywiście specjalnych drzwi, posiadających system wentylacyjny. Jednak, przy wyjątkowo małym metrażu pomieszczenia, czasem może brakować Ci miejsca. Proponujemy Ci drzwi z kolekcji SMART, które będziesz mógł wykorzystać w dowolny sposób – jako miejsce na elegancki wieszak na ręczniki czy koszyczek na przybory kosmetyczne. W ten sposób doskonale wykorzystasz każdy centymetr wolnej przestrzeni.

Poniżej znajdziesz przykładowe aranżacje łazienek, które na pewno zainteresują Cię do stworzenia własnej – tej jedynej i niepowtarzalnej.

Oceń artykuł:

50%
50%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym