Co mówią o Tobie kolory Twoich wnętrz?

Oceń artykuł:

100%
0%

Czy wiesz, że paleta kolorów, których używasz w swoich pokojach, wiele mówi o twojej osobowości? Na przykład pomarańczowe ściany świadczą o radosnym usposobieniu, zielone – o zrównoważonym. A niebieskie? Dowiedz się, czym jest psychologia koloru.

Co mówią o Tobie kolory Twoich wnętrz? ROSA PURA HOME STORY

Rozejrzyj się wokół siebie. Przypatrz się kolorom ścian, mebli i dodatków w swoim salonie, w sypialni, kuchni, jadalni, łazience… To nie przypadek, że wybrałeś właśnie takie barwy. Kolory potrafią powiedzieć o człowieku więcej, niż może się wydawać!

Modne kolory ścian w mieszkaniu: biel i beż

Jeśli dominującym kolorem w twoim domu jest biel, a dodatki raczej nie rzucają się w oczy, z dużym prawdopodobieństwem jesteś osobą spokojną, wrażliwą, rozsądną. Nie lubisz wyróżniać się w tłumie, raczej dobrze znosisz samotność. Nie najlepiej jednak, jeśli twoje mieszkanie jest nieskazitelnie czyste czy wręcz sterylne – ktoś mógłby pomyśleć, że brakuje ci luzu. Duże, jasne przestrzenie i umiarkowana liczba mebli mogą oznaczać, że lubisz mieć wszystko pod kontrolą i czasem brakuje ci spontaniczności.

file.salon (1) Źródło: Tryc.pl

Beżowy kolor ścian zdradza osobę, która niespecjalnie chce się wyróżniać. Ważniejsze są dla niej potrzeby innych niż własne. Chętnie służy pomocą. Jest raczej typem domatora niż zwierzęciem salonowym. Lubi wieść proste, spokojne życie. Inni mogą na niego liczyć. Aby nie było zbyt nudno, można dodać kilka kontrastowych elementów. Z czym łączyć kolor beżowy? Dobrze sprawdzą się odcienie niebieskiego, turkusu, pomarańcz, czerwień czy musztardowa żółć.

file.dom (3) Źródło: Dreamhouse.info.pl

Ciepłe kolory ścian dla ciepłych osób 

O ciepłym usposobieniu świadczą ciepłe odcienie. Żółty, różowy czy brzoskwiniowy kolor ścian wbrew pozorom nie są zarezerwowane dla dziecięcego pokoju. To barwy, które kojarzą się z radością, słońcem i swobodą, więc o osobie, która się nimi otacza, mówią to samo – że jest wesoła, swobodna, otwarta. Ludzie otaczający się ciepłymi kolorami uchodzą za osoby przyjacielskie i towarzyskie. Ciepłe kolory ścian czy dodatków do wnętrza zdradzają też niepoprawnych optymistów.

file.salon (2) Źródło: Sibylcolefax.com

Nowoczesne kolory wnętrz - z pazurem i pasją

Intensywne, zdecydowane, niecodzienne kolory świadczą o otwartości na nowinki, a także o potrzebie zamanifestowania własnej odrębności. W twojej sypialni grafit przełamuje płonąca czerwień, a srebro miesza się z jaskrawym fioletem? Kontrast kolorów jest typowy dla osób charyzmatycznych, przebojowych, kreatywnych, które mają dużo do powiedzenia i nigdy nie lubią być w cieniu.

Szczególnie czerwień wiele mówi o charakterze. Jeśli masz kolor czerwony w salonie, czerwoną sypialnię czy łazienkę, jesteś osobą pełną pasji i emocji, aktywną, pragnącą przygód i zmian, choć jednocześnie raczej niecierpliwą. Mieszkania o czerwonych ścianach, zawsze – tak jak ich właściciele – są wyjątkowe.

file.salon (3) Źródło: Dulux

Kolory wnętrz dla ludzi sukcesu

Jeśli w twoim mieszkaniu dominują kolory chłodne – błękitny, niebieski, stalowy, zielony – jesteś raczej osobą spokojną, konkretną, realistycznie patrzącą na świat. Cenisz elegancję i prostotę. W domu zależy ci przede wszystkim na poczuciu bezpieczeństwa. To kolory, na które chętnie decydują się mężczyźni, a zwłaszcza ludzie sukcesu. Ciekawą barwą jest mięta – miętowy kolor ścian z jednej strony świadczy o poszukiwaniu spokoju i odskoczni, a z drugiej – o otwartości na nowości i trendy.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy kolory twoich wnętrz nie kojarzą się z ziemią i naturą. Stonowany grafitowy i zielenie mogą świadczyć o miłości do przyrody. Osoby wybierające takie odcienie są raczej spokojne, rozsądne, pomocne. Inni z pewnością liczą się z ich zdaniem.

file.jt-grupa Źródło: Materiały prasowe

Jak łączyć kolory? 

Co innego natomiast, jeżeli lubisz niecodzienne połączenia barw. Niekoniecznie intensywnych – zielona kanapa i różowy dywan, pstrokate zasłony i barwne lampy, pomarańczowe ściany i błękitne krzesła… Co o tym myśleć? Mamy dobre wieści: nie można się z tobą nudzić! Jesteś duszą każdego towarzystwa, masz sto pomysłów na minutę, raz na jakiś czas musisz coś w swoim życiu zmienić. Ciągle drzemie w tobie dziewczynka albo chłopiec, którzy bardzo nie chcą dorosnąć.

 

Czy wiesz, jak urządzić mały salon w bloku? Tu znajdziesz inspirację

A kolory nietuzinkowe, takie jak złoty? Mogą sugerować, że jesteś osobą elegancką, dystyngowaną, zazwyczaj opanowaną i wymagającą. Zastanów się, czy nie byłoby jednak warto wprowadzić nieco swobody – zarówno do swojego mieszkania, jak i do… życia.

file.sypialnia Źródło: JSA Interior Design

 

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym