Co mówi o Tobie kolor twoich wnętrz?

Oceń artykuł:

0%
0%
Czy wiesz, że kolory, jakimi otaczasz się w swoim mieszkaniu, wiele mówią o twojej osobowości? Na przykład pomarańczowe ściany świadczą o radosnym usposobieniu, zielone – o zrównoważonym, a niebieskie? Przekonaj się, czym jest psychologia koloru.
Co mówi o Tobie kolor twoich wnętrz? ROSA PURA HOME STORY

Rozejrzyj się wokół siebie. Przypatrz się kolorom ścian, mebli i dodatków w swoim salonie, w sypialni, kuchni, jadalni, łazience… To nie przypadek, że wybrałeś właśnie takie barwy. Kolory potrafią powiedzieć o człowieku więcej, niż może się wydawać!

Tak miło, tak przyjemnie…

Jeśli dominującym kolorem w twoim domu jest biel, a dodatki raczej nie rzucają się w oczy, z dużym prawdopodobieństwem jesteś osobą spokojną, wrażliwą, rozsądną. Nie lubisz wyróżniać się w tłumie, raczej dobrze znosisz samotność. Nie najlepiej jednak, jeśli twoje mieszkanie jest nieskazitelnie czyste czy wręcz sterylne – ktoś mógłby pomyśleć, że brakuje ci luzu. Duże, jasne przestrzenie i umiarkowana liczba mebli mogą oznaczać, że lubisz mieć wszystko pod kontrolą i czasem brakuje ci spontaniczności.

file.salon (1) Źródło: Tryc.pl

Beżowe ściany zdradzają osobę, która niespecjalnie chce się wyróżniać. Ważniejsze są dla niej potrzeby innych niż własne. Chętnie służy pomocą. Jest raczej typem domatora niż zwierzęciem salonowym. Lubi wieść proste, spokojne życie. Inni mogą na nią liczyć.

file.dom (3) Źródło: Dreamhouse.info.pl

O ciepłym usposobieniu świadczą kolory… ciepłe: żółty, brzoskwiniowy, różowy. To barwy, które kojarzą się z radością, słońcem i swobodą, więc o osobie, która się nimi otacza, mówią to samo – że jest wesoła, swobodna, otwarta. Ludzie, którzy otaczają się ciepłymi kolorami, uchodzą za osoby przyjacielskie i towarzyskie. Większość z nas dobrze się czuje w takim wnętrzu, podobnie jak w towarzystwie osób, które mają brzoskwiniowe bądź żółte ściany w swoim mieszkaniu. Ciepłe kolory ścian czy dodatków zdradzają niepoprawnych optymistów.

file.salon (2) Źródło: Sibylcolefax.com

Z pazurem i pasją

Intensywne, zdecydowane, niecodzienne kolory świadczą o otwartości na nowinki, a także o potrzebie zamanifestowania własnej odrębności. W twojej sypialni grafit przełamuje płonąca czerwień, a srebro miesza się z jaskrawym fioletem? Bez cienia wątpliwości jesteś osobą charyzmatyczną, przebojową, kreatywną, która ma dużo do powiedzenia i nigdy nie lubi być w cieniu. Szczególnie czerwień wiele mówi o charakterze. Jeśli masz czerwoną sypialnię czy łazienkę, jesteś osobą pełną pasji i emocji, aktywną, pragnącą przygód i zmian, choć jednocześnie raczej niecierpliwą. Mieszkania osób, które mają czerwone ściany, zawsze – tak jak ich właściciele – są wyjątkowe. Dom to dla nich coś więcej niż tylko cztery ściany, podłoga i sufit.

file.salon (3) Źródło: Dulux

Kolor ludzi sukcesu

Jeśli w twoim mieszkaniu dominujące są kolory chłodne – błękitny, niebieski, stalowy, zielony – jesteś raczej osobą spokojną, konkretną, realistycznie patrzącą na świat. Cenisz elegancję i prostotę. W domu zależy ci przede wszystkim na poczuciu bezpieczeństwa. To kolory, na które chętniej decydują się mężczyźni, a zwłaszcza ludzie sukcesu. Ciekawym kolorem jest mięta – miętowe ściany z jednej strony świadczą o poszukiwaniu spokoju i odskoczni, a z drugiej - o otwartości na nowości i trendy.

file.jt-grupa Źródło: Materiały prasowe

Co innego natomiast, jeżeli lubisz niecodzienne połączenia kolorów. Niekoniecznie intensywnych – zielona kanapa i różowy dywan, pstrokate zasłony i barwne lampy, pomarańczowe ściany i błękitne krzesła… Co o tym myśleć? Mamy dobre wieści: nie można się z tobą nudzić! Jesteś duszą każdego towarzystwa, masz sto pomysłów na minutę, raz na jakiś czas musisz coś w swoim życiu zmienić. Ciągle drzemie w tobie dziewczynka albo chłopiec, którzy bardzo nie chcą dorosnąć.

 

Czy wiesz, jak urządzić mały salon w bloku? Tu znajdziesz inspirację

Warto również zwrócić uwagę na to, czy kolory twoich wnętrz nie kojarzą się z ziemią i naturą. Wszelkie stonowane grafity i zielenie mogą świadczyć o miłości do przyrody. Osoby wybierające takie barwy są raczej spokojne, rozsądne, pomocne. Inni z pewnością liczą się z ich zdaniem.

A kolory nietuzinkowe, takie jak złoto? Z pewnością jesteś osobą elegancką, dystyngowaną, zazwyczaj opanowaną i wymagającą. Zastanów się, czy nie byłoby jednak warto wprowadzić nieco swobody – zarówno do swojego mieszkania, jak i do… życia.

file.sypialnia Źródło: JSA Interior Design

 

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym