PORTA wspiera rozwój młodych

Oceń artykuł:

100%
0%
Start warsztatów „Builder For The Future” i Noc Muzeów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej – to kolejne wydarzenia z udziałem marki PORTA DRZWI. To dla nas ważne, aby uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach. Cieszymy się również, że możemy wspierać rozwój młodych, zdolnych ludzi.
PORTA wspiera rozwój młodych

Program „Builder For The Future”

Celem programu „Builder For The Future”, uruchomionego przez miesięcznik „Builder”, jest wsparcie rozwoju studentów wydziałów architektury i budownictwa oraz młodych inżynierów i architektów, a także ułatwienie im zawodowego startu. Służą temu m. in. organizowane w ramach projektu warsztaty.

Pierwsze w tym roku – Dzień Młodego Inżyniera Budownictwa i Dzień Młodego Architekta – odbyły się 16 maja w warszawskim Multikinie Złote Tarasy i zgromadziły ponad 600 uczestników z całego kraju. Partnerem warsztatów Dzień Młodego Architekta była PORTA.

Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać wykładów wybitnych inżynierów i architektów, będących autorytetami w swych dziedzinach, a także wziąć udział w case studies, podczas których inżynierowie wiodących firm wykonawczych podzielili się swoimi doświadczeniami z realizacji największych wyzwań, takich jak siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, budynek Carpathia w Warszawie czy droga ekspresowa z obwodnicą Ostródy.

Ponadto uczestnicy warsztatów wzięli udział w bloku ćwiczeń BIM. Interesujące propozycje i indywidualne konsultacje przygotowały też firmy-partnerzy, które na miejscu posiadały swoje stanowiska. Kolejny Dzień Młodego Architekta odbędzie się już 23 października, a Dzień Młodego Inżyniera 24 października, także w Multikinie Złote Tarasy.

„Plac budowy” na Wydziale Architektury

Niezwykle ciekawym wydarzeniem okazała się Noc Muzeów, zorganizowana 20 maja przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Tematem trzeciej już edycji był warsztat architekta. Uczestnicy wydarzenia mogli wybrać jedną ze ścieżek zwiedzania przygotowanych ekspozycji, podążając za postępami studentów bądź odkrywając kolejne etapy rozwoju metod i narzędzi projektowych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa DETAL ARCHITEKTONICZNY W SKALI 1:1 „Plac budowy”. Tu, zwiedzając bogatą w atrakcje (tunel aerodynamiczny, pawilony tensegrity, tunel-labirynt z rur) ścieżkę, można było dowiedzieć się, na czym polegają najważniejsze różnice między starymi i nowymi detalami architektonicznymi, np. oknami, podłogami czy drzwiami.

W ramach tego projektu wyróżniono firmę PORTA DRZWI, zapraszając nas do wystawienia na ekspozycji naszych produktów. Skrzydła drzwiowe z kolekcji Porta idealnie wpisały się w charakter całej wystawy. Nasze najnowsze propozycje, jak choćby drzwi personalizowane SMART, a także inne modele, wykonane z dbałością o jakość i odznaczające się ciekawym designem, stanowią doskonały przykład współczesnych, nowoczesnych detali architektonicznych. 

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym