Dobrze zainstalowane drzwi antywłamaniowe to bezpieczeństwo i komfort

Oceń artykuł:

100%
0%
Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2018 Porta Drzwi była zaangażowana w kilka ciekawych wydarzeń. Podczas MONTERIADY eksperci Porta codziennie prezentowali montaż antywłamaniowych drzwi wejściowych do mieszkania - EXTREME RC3. Porta wzięła też udział w działaniach zorganizowanych w ramach Domu Bezpiecznego, propagującego skuteczne systemy przeciwwłamaniowe
Dobrze zainstalowane drzwi antywłamaniowe to bezpieczeństwo i komfort Pokaz w ramach programu edukacyjnego DOBRY MONTAŻ

To już trzecia edycja MONTERIADY na targach BUDMA, podczas której uczestnicy mieli okazję obserwować krok po kroku profesjonalny montaż produktów wiodących firm z branży stolarki budowlanej. W trakcie pokazów wykorzystano najnowocześniejsze narzędzia, systemy montażowe i akcesoria. Monteriada była też świetną okazją do wymiany opinii z ekspertami znanych firm z branży stolarki.

- Monteriada to jedno z wielu wydarzeń w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej DOBRY MONTAŻ, która ma umacniać przekonanie, że inwestycja w wysokiej jakości produkty musi iść w parze z prawidłowym montażem. Jako producent doskonale zdajemy sobie sprawę z konsekwencji błędnego montażu, więc chętnie dołączyliśmy do kampanii jako partner – mówi Renata Szymańska, Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej w Porta KMI Poland.

Program edukacyjny DOBRY MONTAŻ, którego organizatorem jest Związek Polskie Okna i Drzwi, promuje najlepsze praktyki w zakresie montażu wyrobów stolarki budowlanej. Jego celem jest budowanie wiedzy i świadomości klientów indywidualnych na temat tego, jak ważna jest fachowa instalacja drzwi, okien czy bram. Jak wynika z badań, co czwarty montaż stolarki budowlanej jest przeprowadzany niepoprawnie. Najczęściej popełnianym błędem (33%) jest złe osadzenia stolarki. Na drugim miejscu jest nieestetyczny montaż (17,2%). Częstym problemem okazuje się również nieszczelność stolarki (16,1%).

Aveex_for_PORTA_Monteriada_Budma_2018-0107 (002) Pokaz w ramach programu edukacyjnego DOBRY MONTAŻ

Porta Drzwi zaprezentowała montaż antywłamaniowych drzwi do mieszkania - EXTREME RC3, nagrodzonych Złotym Medalem MTP za innowację i najwyższej klasy technologię. Extreme to drzwi wejściowe do mieszkań, które posiadają szeroki wachlarz kombinacji parametrów: antywłamaniowość, ognioodporność, izolacja akustyczna i dymoszczelność. Pokazy montażu odbywały się przez wszystkie dni targów.

Wiele ciekawych wydarzeń odbyło się podczas targów BUDMA w ramach programu Dom Bezpieczny, w który Porta jest również zaangażowana jako partner. Dom Bezpieczny to duży program społeczny, którego celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa jak skutecznie chronić się przed włamaniem. Zgodnie ze statystykami średnio co 20 minut dochodzi w Polsce do kradzieży z włamaniem, przy czym w ubiegłym roku dokonano ich niemal 80 000 i aż 24 000 przypadków stanowiły włamania do domów jednorodzinnych i mieszkań. W pierwszym dniu targów przedstawiciele programu zorganizowali seminarium dla funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podczas którego omówione zostały metody działań włamywaczy oraz sposoby skutecznej ochrony przed włamaniem. Wyciągnięte wnioski pozwolą na wypracowanie jeszcze skuteczniejszych systemów przeciwwłamaniowych. Z kolei podczas lunchu prasowego przybliżono dziennikarzom akcję #PoznajZłodzieja i przedstawiono szczegółowo polskie i zagraniczne statystyki słabych punktów zabezpieczeń mieszkań i domów. Niezwykle ważne jest by wiedza o dobrych rozwiązaniach zabezpieczających przed włamaniem propagowana była nie tylko przez partnerów programu, ale również przez media.

Przedostatniego dnia targów ze stoiska Domu Bezpiecznego nadano na żywo relację, podczas której przedstawiciele największych firm w branży m.in. Porta Drzwi, Wiśniowski i Hormann Polska zaprezentowali bezpieczne rozwiązania w ofercie swoich firm oraz krótko podsumowali tegoroczne targi.

Aveex_for_PORTA_Monteriada_Budma_2018-0694 (002) Pokaz w ramach programu edukacyjnego DOBRY MONTAŻ

BUDMA to targi, na których prezentowane są wydarzenia dedykowane czterem głównym grupom gości: handlowcom, wykonawcom, architektom i projektantom, a także inwestorom. W tym roku była to już 27. odsłona tego wydarzenia. Targi odwiedziło ponad 46 000 osób!

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym