Zwierzęta domowe zasługują na najlepszy design!

Oceń artykuł:

80%
20%

Wielu z nas uwielbia, gdy po przyjściu do domu wita go przyjemne mruczenie kota lub merdanie psiego ogona. Inni wolą śpiew ptaków lub potupywanie królika. Bez względu na to, z jakim milusińskim mieszka ci się najlepiej, zwierzęta domowe to powód do dumy. Podobnie jednak jak lśniącą sierścią czy witalnością ulubieńca, warto też pochwalić się niebanalnym designem zwierzęcego wyposażenia i ciekawymi gadżetami dla zwierząt.

1/9
Z myślą o wszystkich Fot. taily.pl
Z myślą o wszystkich

Mieszkając z psem czy kotem, wcale nie trzeba potykać się o miski z karmą czy wodą. Nie trzeba też nieustannie zbierać z podłogi wypadającej z worków karmy. Jest wiele fantastycznych sposobów na ujarzmienie bałaganu wokół zwierząt domowych. Wystarczy dobra organizacja i kilka gadżetów dla miłośników psów czy kotów. Akcesoria dla milusińskich są tworzone nie tylko z myślą o nich, lecz także ich właścicielach. Dlatego poza tym, że są praktyczne, doskonale się jeszcze prezentują.

W dobrym stylu Fot. meyou-paris.com
W dobrym stylu

Za projektowanie akcesoriów i gadżetów dla zwierząt domowych biorą się nawet znane marki wnętrzarskie i projektanci. Tworzą produkty nie tylko bezpieczne dla czworonogów, lecz nierzadko też ekologiczne. Co więcej, potrzebne nam akcesoria dla nowych członków rodziny łatwo jest dobrać w tym samym stylu, który się lubi, czy w jakim wyposażyło się całe mieszkanie. Drapak dla kota może wyglądać jak salonowa dekoracja, a psie ubranko być w tym samym guście, co płaszcz właścicielki wybierającej się z ulubieńcem na spacer. Nawet zabawki dla zwierząt mogą być stylowe.

Legowisko idealne Fot. mnomo.pl
Legowisko idealne

Pies czy kot może oczywiście spać na kanapie. Nie wszystkim to jednak odpowiada. Jeśli chcesz być szczęśliwym posiadaczem czworonoga, a jednocześnie nie masz zamiaru rezygnować z atrakcyjnego wystroju wnętrza, zorganizuj milusińskiemu własną przestrzeń, skąd nie będzie nieustannie przeganiany i poczuje się bezpiecznie. Pełne sierści legowisko z wygryzionym brzegiem nie prezentuje się zbyt estetycznie. Co innego kanapa! I to pokryta łatwym do utrzymania w czystości materiałem Cordura! Sofy dla zwierząt domowych są dostępne w różnych stylach i wymiarach.

Kryjówka nie do ukrycia Fot. meyou-paris.com
Kryjówka nie do ukrycia

Jeśli jesteś posiadaczem kota, możesz zaproponować mu fantastyczną kryjówkę do spania. Namioty przypominające tipi fantastycznie wpisują się w wystrój niejednego mieszkania, zapewniając czworonogowi spokój i dyskretnie ukrywając go wzrokiem gości. Atrakcyjnie prezentują się też domki. Te w kształcie kubików mogą dodatkowo pełnić funkcję nocnego stolika w sypialni. Zwierzęta domowe mogą dzięki nim spać blisko ciebie, bez zajmowania (większej) części twojego łóżka!

Jadalnia na poziomie Fot. Boomer & George
Jadalnia na poziomie

Jeśli nie masz specjalnego pomieszczenia gospodarczego, psią karmę i miski ustawiasz pewnie w kuchni. Będąc jednak na etapie jej urządzania, pomyśl koniecznie o czworonogu. Najlepiej zaplanować jedną z szafek na tego typu rzeczy, by zawsze były pod ręką, a przy tym estetycznie się prezentowały. Wystarczy wysuwany, zamykany kosz, do którego przesypiesz karmę. Przyda się też blokowana dolna szuflada, z której będą wysuwać się miski na czas posiłku zwierząt domowych. W zaplanowaniu takich rozwiązań może ci pomóc profesjonalne biuro projektowe.

Na rynku są też dostępne specjalne stelaże i półki na miski, wykonane z drewna i dekorowane motywem psiej kości czy łapki. Niektóre dają możliwość wykaligrafowania imienia zwierzęcia domowego na froncie. Tego typu akcesoria prezentują się naprawdę designersko. Dotyczy to także puszek i słojów na smakołyki.

Gadżety dla rozrywki Fot. erikstehmann.nl
Gadżety dla rozrywki

Przestrzeń zabawy dla zwierząt domowych może być uporządkowana. Wystarczy skrzynia na zabawki dla zwierząt – z klapą, na którą mniejszy milusiński będzie też mógł czasem wskoczyć. W przypadku kota sprawdzają się drapaki, np. takie w kształcie… psa. Tego typu kocie akcesoria można też mocować do ścian, tworząc rozbudowane konstrukcje służące ulubieńcom zarówno do ćwiczenia pazurków, jak i wspinaczki. Ciekawe akcesoria towarzyszą też psom (i ich właścicielom) na spacerach, począwszy od bidonów i sakiewek na przekąski, skończywszy na specjalnych smyczach, szelkach i zabawkach.

Ukochane gryzonie Fot. fnac.com
Ukochane gryzonie

Niesamowite, niekiedy nawet wielokondygnacyjne konstrukcje powstają też dla mniejszych zwierząt w domu – chomików czy świnek morskich. Kwatery dla gryzoni bywają dzielone na strefy – snu z domkiem, dokarmiania z poidełkiem i dozownikiem smakołyków oraz zabawy z kołowrotkiem i kombinacją rurek. Dzięki wykonaniu z przezroczystego tworzywa dają one okazję do obserwacji ruchliwych zwierzątek, co cieszy szczególnie dzieci.

Co latają i pływają Fot. evasolo.com
Co latają i pływają

Domowe ptaki, np. papugi, mogą z kolei skorzystać z doskonale zaprojektowanych karmników. Zawieszone w różnych miejscach mogą one tworzyć kolorowe powietrzne wyspy, idealne, by przycupnąć i poświergotać. Rybki także nie będą pokrzywdzone, dumnie pływając w akwariach zaprojektowanych na kształt apartamentów…

To nie wszystko! Fot. romeowcatbistrot.com
To nie wszystko!

Firmy z branży cateringu dietetycznego, dostarczające codziennie do naszych drzwi posiłki w pudełkach, mają też ofertę skierowaną dla czworonogów. Pomysłową opcją jest także paczka dla zwierzaka, czyli usługa, w ramach której raz w miesiącu pupil otrzymuje w prezencie niespodziankę dostosowaną do swoich potrzeb i upodobań. Może to być przekąska czy dobrze zaprojektowana zabawka.

Myślisz, że to przesada? Nic bardziej mylnego! Powstają bowiem niebanalnie zaprojektowane lokale dla zwierząt domowych! Na przykład w Rzymie stworzono specjalną restaurację przyjazną kotom. Przytulna Romeow Cat Bistrot to miejsce pełne miękkich poduszek i półek, po których zwierzaki mogą skakać do woli. Ogromne drzewo do wspinania też daje czworonogom wiele rozrywki, aby ich właściciele nie musieli się martwić, że milusińscy nudzą się, podczas gdy ci popijają kawę i rozmawiają z innymi kocimi pasjonatami…

Oceń artykuł:

80%
20%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym