Ozdoby wielkanocne – oryginalne inspiracje na wianki dekoracyjne

Oceń artykuł:

0%
0%

Najwspanialsze dekoracje wielkanocne to takie, których wykonanie sprawi niemało przyjemności, a efekt zachwyci zarówno domowników, jak i przybyłych gości. Aby się udały, najlepiej skorzystać ze sprawdzonych sposobów. Jeśli rozglądasz się za niebanalnymi inspiracjami, dobrze trafiłeś. Oto pięć przepisów na ozdoby wielkanocne na drzwi.

1/5
Aromatyczny wianek z bukszpanem Fot. Etsy.com
Aromatyczny wianek z bukszpanem

Do zrobienia aromatycznego wianka z bukszpanem w roli głównej oprócz zielonych gałązek potrzebne ci będą zioła (np. rozmaryn, jałowiec), zielona taśma florystyczna, cienkie druciki, wstążka oraz małe pisanki (np. z tworzywa sztucznego). Z wiązki drutu uformuj kółko. Oklej je taśmą florystyczną. Przytnij gałązki bukszpanu na wybraną długość i kolejno mocuj je do koła za pomocą drucików. Podobnie postąp z ziołami, aż całe koło pokryje się zielenią. Wianek przewiąż wstążką, na której zamocujesz go do drzwi. Dekorację wielkanocną możesz upiększyć kolorowymi jajeczkami z plastiku. Codziennie spryskuj wianek wodą, by dłużej pozostał świeży.

Wiklinowy wieniec z tęczowymi wydmuszkami dobrzemieszkaj.pl
Wiklinowy wieniec z tęczowymi wydmuszkami

Do stworzenia wiklinowego wieńca z wydmuszkami potrzebujesz pęku witek z baziami, drucika, suszonych (farbowanych) kwiatów, wydmuszek, kordonka w różnych kolorach, kokardy oraz pistoletu z klejem na gorąco. Z gałązek uformuj koło, które stanie się bazą dla dekoracji wielkanocnej. Najdłuższą z witek możesz wykorzystać do przewiązania pozostałych. Rozgrzej klej w pistolecie i przyklej nim strzępki kwiatów na wybranym fragmencie koła (ok. 1/3 obwodu). Wydmuszki posmaruj klejem i owiń kordonkiem w wybranych kolorach tęczy. Zamocuj jajka na drucikach i usadź na kwiatach. Dekorację wielkanocną na drzwi udekoruj kokardą, przywiązując ją do gałązek lub mocując na klej.

Kwiecisty wianek z zajączkiem Fot. Lifeasmama.com
Kwiecisty wianek z zajączkiem

Wykonanie kwiecistego wianka z zajączkiem zajmie ci niecałe 2 godziny. Czego będziesz potrzebować? Elastycznej rurki o średnicy ok. 5 cm, taśmy izolacyjnej, sztucznych kwiatów (takich jak hortensje, tulipany, róże, goździki), drucika, kolorowych wstążek lub sizalowego sznurka, zajączka wyciętego z kolorowego kartonu lub filcu oraz pistoletu z klejem na gorąco. Rurkę zegnij na kształt koła i połącz oba jej końce za pomocą taśmy izolacyjnej. Konstrukcję obwiąż ciasno kolorowymi wstążkami lub sizalowym sznurkiem. Przed rozpoczęciem pracy zaplanuj kompozycję z kwiatów, układając je na stole. Następnie je przyklej. Zajączka zamocuj na druciku tak, by wypełnił środek koła. Po drugiej stronie zawiąż sznurek lub wstążkę, na której zawiesisz wianek na drzwiach.

Kabelek ze świeżymi kwiatami Fot. Pinterest.com
Kabelek ze świeżymi kwiatami

Do stworzenia wianka nie musisz wykorzystywać żywej zieleni czy wikliny. Jako podstawa konstrukcji równie dobrze sprawdzą się kolorowe kable! Przygotuj także taśmę izolacyjną, probówkę na wodę z gumową pokrywką, kilka świeżych kwiatów, wstążki, sztucznego kurczaka lub motyla, ponadto kokardy oraz pistolet z klejem na gorąco. Kable zwiń kilkakrotnie, by utworzyły wybranej wielkości koło stanowiące bazę dekoracji. Zepnij je za pomocą taśmy izolacyjnej. W pokrywce probówki zrób nacięcie na krzyż i umieść w nim wybrane kwiaty, by stworzyły niewielki bukiecik. Nalej wody do pojemniczka i nałóż na niego gumową pokrywkę z kwiatkami. Całość zamocuj taśmą izolacyjną na wianku z kabli w miejscu ich łączenia. Naklej kurczaki lub motyle oraz kokardy, tak by nie było widać probówki i taśmy. Oryginalna ozdoba na Wielkanoc gotowa!

Wielkanocna rama z wyrazem Fot. Acreativeprincess.blogspot.com
Wielkanocna rama z wyrazem

Jeżeli tradycyjne ozdoby wielkanocne na drzwi wydają ci się mało odkrywcze, spróbuj zrobić wielkanocną ramę pełną pisanek, którą również można zawiesić na drzwiach. Potrzebujesz okrągłej lub prostokątnej ramy z drewna, sznurka, kolorowych wydmuszek, drutu, farbowanej wikliny, naklejek w kształcie liter (lub wydrukowanych napisów do naklejenia) oraz pistoletu z klejem na gorąco i pistoletu na zszywki. Oryginalna rama zdjęcia lub obrazu posłuży jako baza dla wianka. Od spodu zamontuj do niej pistoletem na zszywki sznurek – w jednym lub kilku rzędach. Do wydmuszek przyczep druciki na kształt pętelek i zawieś je na sznurku. Na kolorowe wydmuszki naklej litery. Kolorowe pisanki wielkanocne, opatrzone życzeniami i zabawnymi napisami, sprawią, że twój dobry humor udzieli się też innym!

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym