Drzwi w mieszkaniu - ważny element dekoracyjny

Oceń artykuł:

0%
0%
Oczywistością jest stwierdzenie, że drzwi wewnętrzne służą przede wszystkim oddzieleniu pomieszczeń od siebie i zapewniają komfort, intymność oraz poczucie bezpieczeństwa. Mają jednak także ogromny potencjał, jeśli chodzi o wystrój wnętrz – potencjał, który warto wykorzystać. Piękne i odpowiednio dobrane skrzydła przykuwają wzrok i mogą stać się podstawą aranżacji całego pomieszczenia. A czy zastanawiałeś się kiedyś, jak jeszcze można wykorzystać drzwi do pokoju czy do łazienki? To wszak dość duży fragment pustej przestrzeni, którą przy odrobinie kreatywności daje się naprawdę ciekawie zaaranżować. Lustro, szafa, tablica, a nawet… szafa! To nasze pomysły na drzwi – weź je pod rozwagę, szczególnie jeśli urządzasz niewielkie mieszkanie.
Drzwi w mieszkaniu - ważny element dekoracyjny Porta GRANDE

Drzwi z lustrem

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez lustra. Duże zwierciadło, które pozwala obejrzeć się od stóp do głów, okazuje się niezbędne, kiedy szykujemy się do pracy, na imprezę czy na randkę. Zdarza się jednak, że trudno wygospodarować na nie miejsce. Nowoczesne drzwi wewnętrzne wydają się więc doskonałym rozwiązaniem. Jakie skrzydła się do tego nadają? Możliwości jest naprawdę wiele. W PORTA DRZWI możesz zamontować lustra na drzwiach z wielu kolekcji takich jak Porta GRANDE, Porta INSPIRE czy Porta NOVA.

Drzwi z lustrem, choć najczęściej wykorzystywane z łazience i garderobie, doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwi codzienne czynności, ale też optycznie powiększy i rozświetli wnętrze, w którym się znajdzie. Pomyśl o tym, jeśli chcesz uczynić mały i ciemny pokój bardziej przestronnym.

051

Drzwi z tablicą magnetyczną

Przypomnij sobie wnętrza wszystkich modnych w ostatnich latach lokali. Co je łączy i stanowi ich znak charakterystyczny? Bingo – oczywiście ścieralna tablica! W ostatnich sezonach ten trend triumfalnie wkroczył też do lokali mieszkalnych. Nie ma się czemu dziwić – to pomysł niezwykle prosty, a przy tym praktyczny. Pozwala puścić wodze fantazji i wykorzystać dużą przestrzeń do rysowania, malowania, pisania i organizowania życia domowego. I znów – gdzie taki element upchnąć w małym wnętrzu? PORTA DRZWI wychodzi Ci naprzeciw - teraz możesz zamówić drzwi wewnętrzne z taką tablicą z naszej oferty Verte! W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

- drzwi do kuchni – tablica może tu spełniać rolę notatnika do zapisywania listy zakupów lub planu dnia

- drzwi do pokoju dziecięcego – pozwoli bez ograniczeń rysować, ćwiczyć pisanie i rozwijać zdolności artystyczne naszego malucha

- drzwi do sypialni – stanie się przestrzenią wymiany miłosnych wyznań, flircików i wspólnych ulubionych cytatów

Po tablicy można pisać pisakami suchościeralnymi. Są łatwe w użyciu, dostępne w bardzo wielu kolorach i – co ważne szczególnie dla alergików - nie pylą. Poza tym nie zapominajmy, że jest to tablica magnetyczna – może też służyć do przyczepiania wszelkiego rodzaju list, notatek i kartek (z czego na pewno ucieszy się każdy student w trakcie sesji egzaminacyjnej), jak i magnesów i pocztówek przywiezionych z podróży.

Drzwi jako… szafa?

Nie oszukujmy się – w każdym domu po jakimś czasie szafa okazuje się za mała… Skrzydła drzwiowe zaś wydają się idealnym miejscem do wieszania. Wykorzystaj więc drzwi łazienkowe, montując na nich wieszaki na ręczniki i szlafroki, a drzwi do sypialni zaplanuj jako miejsce na torebki i ozdobne chustki. Drzwi wejściowe mogą z kolei służyć jako wieszak na klucze – dzięki temu nie będziesz ich szukać po całym domu przed wyjściem do pracy. Uwaga praktyczna: postaw raczej na wieszaki czy haczyki, które daje się przymocować do drzwi bez ingerencji w okleinę: najlepiej zawieszane na drzwiach lub na taśmę samoprzylepną.

052

Dekoracyjne wejście

Drzwi wejściowe zewnętrzne mogą zaś przy odrobinie wysiłku stać się prawdziwą ozdobą. Oryginalne dekoracja zachęci gości do wejścia do środka. Na drzwiach możesz powiesić okrągłe wieńce – jesienią z suszonych liści i kasztanów, a zimą z iglastych gałązek. Wieńce z pewnością dostaniesz w każdej kwiaciarni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać je samodzielnie – wystarczy gąbka florystyczna. Chcesz zaszczepić w swoich pociechach rękodzielniczego bakcyla? Wspólne tworzenie wieńca będzie dla nich wspaniałą zabawą!

A jakie są Twoje pomysły na twórcze wykorzystanie przestrzeni na drzwiach?

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym