Drzwi techniczne: nowości TechnoPORTA Technology

Oceń artykuł:

0%
100%

Drzwi techniczne to rozwiązanie stosowane głównie w restauracjach, biurach, szkołach, szpitalach, w dużych centrach handlowych, a także teatrach. Drzwi tego typu spełniają wiele restrykcyjnych wymogów technicznych, ale zdarza się, że niektórzy chętnie wykorzystują je  również w swoich czterech kątach. Co ważne, w przypadku drzwi technicznych PORTA , masz pewność, że ich produkcja została poprzedzona specjalistycznymi badaniami w uznanych laboratoriach. Jaki związek ma z tym TechnoPORTA Technology i jakie modele drzwi technicznych znajdziesz wśród nowości przygotowanych na 2021 rok?Drzwi techniczne: nowości TechnoPORTA Technology

TechnoPORTA Technology – co to jest?

TechnoPORTA Technology to nowoczesna, inteligentna i wysoce spersonalizowana linia technologiczna, która powstała między innymi z myślą o produkcji drzwi technicznych.

Możliwości technologiczne linii pozwalają na opracowanie nowatorskich prototypów drzwi technicznych, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej (np. w szkołach, centrach handlowych, kinach i restauracjach) oraz zakładach produkcyjnych. To, co wyróżnia projekt TechnoPORTA Technology to fakt, że nowoczesna linia technologiczna umożliwia produkcję drzwi o niestandardowych parametrach, np. o nietypowych gabarytach. Dzięki TechnoPORTA Technology możliwa jest produkcja drzwi m.in. o wysokich parametrach dźwiękoszczelności. Na tym jednak możliwości linii się nie kończą. Z założenia, projekt TechoPORTA Technology miał pozwolić ekspertom marki na opracowanie prototypów drzwi o możliwie jak najwyższej klasie akustycznej i antywłamaniowej, a także modeli z zaawansowaną opcją inteligentnych systemów kontroli dostępu.

Drzwi techniczne Porta – nowości 2020/2021

W najnowszym katalogu Porta, znajdziesz informację o 3 nowościach w zakresie drzwi technicznych. Są to modele:

  • INNOVO 37 dB
  • INNOVO 42 dB,
  • PURE 57 dB.

To, co niewątpliwie łączy każdą z powyższych propozycji, jest wysoka klasa izolacyjności akustycznej oraz  skuteczne zabezpieczenie przed wilgocią krawędzi drzwi, opracowane w oparciu o technologię TechnoPORTA AQUA STOP.

Poziom hałasu, który dobiega z ulicy to około 70 dB. Podobny poziom hałasu dotyczy wnętrza restauracji, czy odgłosu jadącego samochodu. W ofercie drzwi technicznych marki PORTA DRZWI, znajdziesz modele, które pozwalają obniżyć poziom słyszalnego hałasu i zapewnić tym samym komfortowe warunki dla osób przebywających w pomieszczeniu.

Czy wiesz, że…

dla dobrego samopoczucia i komfortu psychicznego, optymalny poziom hałasu to w ciągu dnia około 40 dB, zaś w nocy 30 dB?

 

 

Drzwi techniczne INNOVO 37 dB

Wśród najnowszych modeli drzwi technicznych, znajdziesz między innymi model INNOVO 37 dB, który posiada klasę izolacyjności akustycznej na poziomie 37 dB.

Innovo_cpl kolor Czarny

drzwi techniczne INNOVO 37 dB

Takie drzwi będą uniwersalną propozycją do nowoczesnego biura. Jeśli zależy Ci na ich minimalistycznym designie, postaw na drzwi np. w kolorze czarnym – nadadzą wnętrzu głębi i niepowtarzalnego charakteru.

Drzwi techniczne INNOVO 42 dB

Drzwi techniczne INNOVO 42 dB to nowa propozycja dla bardziej wymagających użytkowników, którym zależy na jeszcze lepszym wygłuszeniu odgłosów. To świetny wybór do gabinetów lekarskich i sal konferencyjnych. Ten model doskonale sprawdzi się również w kinach i teatrach.

Innovo_kolor HalifaxNaturalny

drzwi techniczne INNOVO 42 dB

Co ważne, drzwi INNOVO 42 dB są ognioodporne (EI 30) oraz dymoszczelne, w związku z czym stanowią doskonały wybór do budynków użyteczności publicznej.

Drzwi techniczne PURE 57 dB

Dla najbardziej wymagających klientów, marka PORTA DRZWI przygotowała jeszcze jedną nowość – drzwi techniczne PURE 57 dB. To model, jeden z niewielu dostępnych w sprzedaży w Polsce, którego izolacyjność akustyczna wynosi aż Rw=57 dB. Jego dodatkową zaletą jest ognioodporność EI 30 oraz dymoszczelność. Za sprawą wielowarstwowych wypełnień i innych rozwiązań, opracowanych w ramach projektu TechnoPORTA Technology, hałas z zewnątrz jest ograniczony do absolutnego minimum. W cenie kompletu uwzględniono dwa skrzydła oraz zestaw dwóch ościeżnic regulowanych i wzmocnionych Porta SYSTEM lub ościeżnice stałe MDF. To drzwi idealne do studia nagraniowego.

PURE_PS_cpl kolor HikoraNaturalna

drzwi techniczne PURE 57 dB

Choć skrzydła wizualnie niewiele różnią się od drzwi wejściowych do mieszkania, trzeba pamiętać, że nie zapewniają one klasy antywłamaniowości. Jednak cenione są za szerokie spektrum możliwości w zakresie dostępnych rodzajów pokryć, co daje niespotykane możliwości aranżacyjne.

Oceń artykuł:

0%
100%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym