Stare meble w nowoczesnym mieszkaniu

Oceń artykuł:

0%
0%
Czy wiesz, że urządzając nowe mieszkanie lub remontując własne cztery kąty wcale nie musisz pozbywać się dotychczasowych mebli? Co więcej, nowoczesne mieszkania możesz uatrakcyjnić meblami, które mają już swoją historię. Stare meble doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Wystarczy tylko dobrać właściwe kolory i dodatki oraz poddać niektóre z mebli dokładnej renowacji. Zainspiruj się, poznaj najlepsze triki i przekonaj się, że klasyczne meble sprawdzą się zawsze, niezależnie od charakteru danego wnętrza!
Stare meble w nowoczesnym mieszkaniu

Akcja renowacja

Najprostszą drogą do dopasowania starych mebli do nowoczesnego wnętrza jest ich odnowienie. Renowacja mebli jest prosta i jeśli właściwie się przygotujesz, wykonasz ją samodzielnie w domu. Co będzie Ci potrzebne? Z pewnością przydadzą się farby różnego rodzaju. Pamiętaj, aby dobrać je odpowiednio do danej powierzchni i przygotować również podłoże, które będziesz malować. Ważne jest użycie papieru ściernego oraz dokładne pomalowanie i nałożenie odpowiedniej ilości warstw.

Kolor zależy od Ciebie, aczkolwiek odnowione meble mogą być bardzo reprezentacyjne w jasnych odcieniach bądź jako mocne akcenty kolorystyczne w danym pomieszczeniu. Do renowacji mebli nie musisz posiadać zaawansowanych umiejętności. Jeśli nie wykonywałeś do tej pory tego typu prac, sugeruj się instrukcjami czy metamorfozami, które z powodzeniem znajdziesz w sieci. 

Dlaczego warto?

Nowoczesne mieszkania bardzo często wypełniane są odnowionymi meblami, które dostają jeszcze jedną szansę. Czy warto postawić na tego typu meble? Oczywiście! Po pierwsze, to świetny sposób na wykorzystanie już posiadanych mebli. Leciwy kredens, stabilne krzesła czy dębowy stół doskonale będą się komponować z nowoczesnymi aranżacjami. Meble z historią są również bardzo okazałe i majestatyczne. Świetnie ozdabiają wnętrze, dodając mu uroku i niebanalnego wyglądu.

Odnowione meble w nowoczesnych wnętrzach są również oznaką Twojego oryginalnego stylu urządzania wnętrz. Komponuj, zestawiaj, odnawiaj i dobieraj poszczególne elementy tak, by stworzyć jedyną w swoim rodzaju kompozycję. Niech kojarzy Ci się ona z najlepszymi czasami Twojego dzieciństwa i nadaje mieszkaniu wyjątkowego charakteru.

Jeśli Twoje stare meble są w dobrym stanie, absolutnie ich nie wyrzucaj. Przeprowadź ich metamorfozę, która często może polegać np. na zmianie uchwytów czy siedzisk w krzesłach. Tego typu operacje nie są kosztowne, a zupełnie odmieniają mebel, nadając mu świeżości. 

Targi staroci i antyków to miejsca godne uwagi

Urządzanie mieszkania w eklektycznym stylu może wydawać się kosztowne. Jeśli jednak lubisz oryginalność i nie wyobrażasz sobie aranżacji bez mebli z historią, nie zapominaj o miejscach takich jak pchli targ czy sklep z antykami. To tam znajdziesz wyjątkowe okazy starych mebli, które zakupisz w bardzo korzystnej cenie. Skup się na ich stanie i tym, jak możesz je zmienić, aby nadać im nowy wygląd i jeszcze bardziej wyjątkowy charakter.

Pamiętaj, że na targach staroci czekają na Ciebie bardzo atrakcyjne ceny. Co więcej, można tam spotkać prawdziwe perełki wnętrzarskie, które świetnie skomponują się z nowoczesnymi aranżacjami. 

Postaw na meble z historią, jeśli doceniasz wyjątkowe kompozycje. Dokonaj ich metamorfozy i każdy element dopasuj zgodnie ze swoimi preferencjami. Odkryj potencjał takich miejsc jak targi staroci i przekonaj się, że meble z historią, odnowione własnoręcznie, są przedmiotami, do których będziesz mieć sentyment!

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym