Kilka pomysłów na schowek pod schodami

Oceń artykuł:

92%
8%

Schody to takie miejsce, które naprawdę trudno byłoby ukryć. Podziwiają je wszyscy, chcący przedostać się na wyższe piętra, a ich wygląd decyduje o charakterze całego hallu. Pod nimi zwykle zostaje jednak pewna przestrzeń, która aż prosi się o wykorzystanie. Jeśli brakuje Ci w domu miejsca na ulubione rzeczy, a ostatnia szafka została właśnie zajęta, pomyśl, czy nie przydałby Ci się praktyczny schowek pod schodami. W ten sposób zyskasz pewność, że wykorzystasz maksimum przestrzeni i zagospodarujesz każdy kąt.

Kilka pomysłów na schowek pod schodami Porta KONCEPT

Raj dla moli książkowych

Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez dobrej książki, przestronna biblioteczka, pełna opasłych tomów, byłaby niewątpliwie spełnieniem Twoich marzeń. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zagospodarować miejsce pod schodami, pomyśl o funkcjonalnej biblioteczce. Możesz wstawić tam rozbudowany regał o sporej pakowności lub pojedyncze półki o ciekawych kształtach i ciekawych konstrukcyjnie. Wtedy jednocześnie zyskasz też niezwykłą ozdobę, na którą wszyscy goście będą na pewno zwracali uwagę. 

W przypadku, gdy nie chcesz, by grzbiety książek niepotrzebnie zbierały kurz (ważne szczególnie w przypadku alergików), możesz pomyśleć o przeszklonych drzwiach regałów, dzięki czemu zyskasz też elegancki wygląd. Biblioteczka sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy będziesz urządzać miejsce pod schodami w salonie, ponieważ świetnie wpasuje się w jego klimat.

Miejsce dla futrzastego domownika

Jeśli nie masz pomysłu na miejsce pod schodami, a jednym z Twoich domowników jest kot bądź pies, możesz pomyśleć o kąciku dla niego. Możesz tam ustawić efektowny, wysoki drapak, miękkie legowisko czy domek (ten zainteresuje i koty, i mniejsze psy). Tam też zwierzak może mieć swoje codzienne zabawki.

Koty uwielbiają skakać, a jeśli na co dzień nie pozwalasz im na szarże po pokoju z uwagi na ewentualne zniszczenia mebli, spróbuj zamontować półki pod schodami, mające odpowiednią długość i szerokość, by mogły po nich skakać. Być może wybiorą je również na miejsce wypoczynku.

Praktyczna garderoba

Jeśli w Twoim domu do tej pory brakowało garderoby, nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzić ją samodzielnie. Szafa pod schodami to bardzo funkcjonalny pomysł, ponieważ pozwoli wykorzystać puste miejsce, a jednocześnie pozwoli zgromadzić wszelkie okrycia wierzchnie. Garderoba pod schodami może też przynieść formę zamykanego pomieszczenia. Zwłaszcza kobietom na pewno przyda się pomieszczenie na wszystkie pary butów, akcesoria, torebki i wyjściowe suknie.

Wtedy przydadzą się również odpowiednie drzwi pod schodami. Najlepszym wyjściem będą neutralne modele, takie jak egzemplarze z naszych kolekcji: Porta SKANDIA, KONCEPT lub VECTOR. Dobrze też wykorzystać zastane otoczenie – świetnie sprawdzą się chociażby szuflady w schodach, doskonałe na rozmaitego rodzaju odzież.

Miejsce do przechowywania rozmaitych rzeczy

Nie we wszystkich domach są obecnie piwnice i spiżarnie. Świetnym wyjściem będzie więc piwniczka pod schodami. To właśnie w niej schowasz wszelkie rzeczy, które nie powinny pozostawać na wierzchu. Możesz tam też utworzyć mini pralnię, odgradzając ją chociażby elegancką kotarą. Jeśli natomiast potrzebujesz magazynu, przeznaczonego do przechowywania sprzętów sportowych, różnego rodzaju cieczy oraz płynów użytkowych (na przykład detergentów).

Oczywiście, to także doskonałe miejsce na przechowywanie żywności – w tym celu możesz wykorzystać rozmaite pojemniki oraz specjalne kamionki do przechowywania kiszonek. Musisz jednak zadbać o to, by utrzymać tam właściwą temperaturę powietrza. W przypadku, gdybyś natomiast był koneserem wina, postaw na efektowne regały, na których poustawiasz wiele butelek z alkoholem.

Oceń artykuł:

92%
8%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym