Wystrój wnętrz potrzebuje kreatywnych inspiracji. Kalendarz dobrego designu 2018

Oceń artykuł:

100%
0%

Nowy rok pod kątem wydarzeń związanych z designem (i w Polsce, i za granicą) zapowiada się interesująco. Jak co roku jest sporo miejsc, które naprawdę warto odwiedzić. Przedstawiamy kilkanaście propozycji – niech miłośnicy dobrego designu wpiszą je sobie do kalendarzy!

Wystrój wnętrz potrzebuje kreatywnych inspiracji. Kalendarz dobrego designu 2018

Polska

4 Design Days, Katowice, 15-18 lutego

4 Design Days jest jednym z największych wydarzeń w tej części Europy, które łączy rynek nieruchomości, architekturę, wnętrza i wzornictwo. Organizatorzy chcą w ten sposób tworzyć platformę do wymiany poglądów dla deweloperów, architektów i projektantów. Potężna dawka pomysłów – po tym wydarzeniu aranżacje wnętrz nabierają nowego wymiaru.

Arena Design, Poznań, 6-9 marca

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja targów. Stałym elementem wydarzenia jest konkurs TOP Design Award. Jury konkursu wybiera i nagradza produkty, które prezentują wybitną jakość wzorniczą. Od trzech lat targom towarzyszy wystawa VIVA light, na której prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie oświetleniowe. Stałym elementem są też spotkania ze światowej klasy projektantami. W tym roku będzie to marka LIGNE ROSET duetu Patrice Bert i Christian Werner. Pojawi się sporo nowych rozwiązań, nowe lampy, meble i ciekawe dekoracje wnętrz.

Gdynia Design Days, 6-15 lipca

Jak co roku: 10 dni imprezy o dobrym projektowaniu. W każdej edycji pełno jest wystaw, spotkań, projekcji filmowych, warsztatów i wykładów. Festiwal tak naprawdę jest obecny w całym Trójmieście. W zeszłorocznej edycji nie zabrakło części przeznaczonej dla najmłodszych. Tegoroczny program jest jeszcze nieznany, więc trzeba śledzić, co się szykuje!

Łodź Design Week, pierwsza połowa roku

Na mapie wydarzeń polskiego designu to już stały punkt programu. To nie tylko wystawy zgodne z corocznym hasłem imprezy, ale i konkurs „make me!” dla początkujących projektantów, „Edukracja” – strefa dla rodzin z dziećmi oraz „must have” – plebiscyt i wystawa, które koncentrują się na najlepszych polskich wdrożeniach użytkowych. Designerskie przedmioty użytkowe, oryginalne dekoracje, jest na co popatrzeć i czym się inspirować.

Targi Rzeczy Ładnych, Warszawa, kwiecień i grudzień

Dwudniowa impreza organizowana dwa razy w roku – na wiosnę i w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Można obejrzeć i kupić prawdziwe cuda polskiej sztuki użytkowej. Poza tym jest też część edukacyjna: panele dyskusyjne czy warsztaty. Dokładne daty nie są jeszcze znane.

Europa

Maison & Objet, Paryż, 19-23 stycznia 2018, 7-11 września 2018

Bardzo ważne targi wnętrzarskie, które wyznaczają trendy w sztuce użytkowej. Prezentują się na nich czołowi producenci wyposażenia wnętrz wraz z perełkami wśród młodych projektantów. W tej edycji designerem roku podczas targów będzie skandynawska projektantka Cecilie Manz. Targi organizowane są dwa razy w roku. Tam po prostu trzeba być! Jest to niewyczerpane źródło nowych pomysłów. Po takiej wizycie w Paryżu powstają niezwykłe wręcz aranżacje wnętrz.

Salone Internazionale del Mobile, 17-22 kwietnia

57 edycja tej bardzo ważnej imprezy w świecie designu. Ponad 2000 wystawców będzie prezentować najnowsze trendy w produktach i rozwiązaniach wnętrzarskich. To kolejne must be na liście corocznych wydarzeń!

materiały prasowe_ Mediolan

Barcelona Design Week, 7-14 czerwca

12 wydanie hiszpańskiego eventu, które znane jest na całym świecie. To spotkanie designu, kreatywności i innowacji. Podczas tygodniowego wydarzenia będą miały miejsce spotkania, debaty, wystawy, prezentacje i oczywiście networking.

Helsinki Design Week, 6-16 września

Około 250 wydarzeń w ramach tego tygodnia. To warsztaty, spotkania, wystawy związane z designem – nie tylko ze sceną helsińską, ale też z międzynarodową. W 2017 roku prezentowano dokonania młodych polskich architektów.

London Design Week, 15-23 września

Wydarzenie promuje Londyn jako stolicę światowego designu. W wielu obiektach w mieście, takich jak galerie, muzea i instytucje, odbywają się pokazy, spotkania czy prelekcje. To ambitne wydarzenia na skalę światową, więc nie lada gratka dla kochających design, twórców niebanalnych rozwiązań oraz architektów wnętrz tworzących oryginalne aranżacje pomieszczeń.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym