Kalendarz dobrego designu 2018

Oceń artykuł:

100%
0%

Nowy rok pod kątem wydarzeń związanych z designem (i w Polsce, i za granicą) zapowiada się interesująco. Jak co roku jest sporo wydarzeń i miejsc, które naprawdę warto odwiedzić. Przedstawiamy kilkanaście propozycji – niech miłośnicy dobrego designu wpiszą je sobie do kalendarzy!

Kalendarz dobrego designu 2018

Polska

4 Design Days, Katowice, 15-18 lutego

4 Design Days jest jednym z największych wydarzeń w tej części Europy, które łączy rynek nieruchomości, architekturę, wnętrza i wzornictwo. Organizatorzy chcą w ten sposób tworzyć platformę dla wymiany poglądów dla deweloperów, architektów i projektantów.

Arena Design, Poznań, 6-9 marca

To już 10., jubileuszowa edycja targów. Stałym elementem wydarzenia jest konkurs TOP Design Award. Jury konkursu wybiera i nagradza produkty, które prezentują wybitną jakość wzorniczą. Od trzech lat targom towarzyszy wystawa VIVA light, na której prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie oświetleniowe. Stałym elementem są też spotkania ze światowej klasy projektantami. W tym roku będzie to marka LIGNE ROSET duetu Patrice Bert i Christian Werner.

Gdynia Design Days, 6-15 lipca

Jak co roku: 10 dni imprezy o dobrym projektowaniu. W każdej edycji pełno jest wystaw, spotkań, projekcji filmowych, warsztatów i wykładów. Festiwal tak naprawdę jest obecny w całym Trójmieście. W zeszłorocznej edycji nie zabrakło części przeznaczonej dla najmłodszych. Tegoroczny program festiwalu jest jeszcze nieznany, więc trzeba śledzić, co w trawie piszczy!

Łodź Design Week, pierwsza połowa roku

Na mapie wydarzeń polskiego designu to już stały punkt programu. To nie tylko wystawy zgodne z corocznym hasłem imprezy, ale i konkurs "make me!" dla początkujących projektantów, "Edukracja" – strefa dla rodzin z dziećmi oraz "must have" – plebiscyt i wystawa, które koncentrują się na najlepszych polskich wdrożeniach użytkowych.

Targi Rzeczy Ładnych, Warszawa, kwiecień i grudzień

Dwudniowa impreza organizowana dwa razy w roku – na wiosnę i w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Można obejrzeć i kupić prawdziwe cuda polskiej sztuki użytkowej. Poza tym jest też część edukacyjna: panele dyskusyjne czy warsztaty. Dokładne daty nie są jeszcze znane.

Europa

Maison & Objet, Paryż, 19-23 stycznia 2018, 7-11 września 2018

Bardzo ważne targi wnętrzarskie, które wyznaczają trendy w sztuce użytkowej. Czołowi producenci artykułów wnętrzarskich wraz z perełkami wśród młodych projektantów. W tym roku projektantem roku podczas targów będzie skandynawska projektantka Cecilie Manz. Targi organizowane są dwa razy w roku. Tam po prostu trzeba być!

Salone Internazionale del Mobile, 17-22 kwietnia

57 edycja tej bardzo ważnej imprezy w świecie designu. Ponad 2000 wystawców będzie prezentować najnowsze trendy w produktach i rozwiązaniach wnętrzarskich. To kolejne must be na liście corocznych wydarzeń!

materiały prasowe_ Mediolan

Barcelona Design Week, 7-14 czerwca

12 wydanie hiszpańskiego eventu, które znane jest na całym świecie. To spotkanie designu, kreatywności i innowacji. Podczas tygodniowego wydarzenia będą miały miejsce spotkania, debaty, wystawy, prezentacje i oczywiście networking.

Helsinki Design Week, 6-16 września

Około 250 wydarzeń w ramach tego tygodnia. To warsztaty, spotkania, wystawy związane z designem – nie tylko ze sceną helsińską, ale też z międzynarodową. W 2017 roku prezentowano dokonania młodych polskich architektów.

London Design Week, 15-23 września

Wydarzenie promuje Londyn jako stolicę światowego designu. W wielu obiektach w mieście, takich jak galerie, muzea i instytucje, odbywają się pokazy, spotkania czy prelekcje. To ambitne wydarzenia na skalę światową, więc duża gratka dla kochających design.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym