Inspiracje na wykorzystanie Classic Blue (kolor Pantone 2020) w swoim mieszkaniu!

Oceń artykuł:

0%
0%

Piękna, głęboka barwa przywodząca na myśl widok wieczornego nieba – w skrócie tak właśnie prezentuje się Classic Blue, czyli najmodniejszy kolor roku 2020. Nic więc dziwnego, że ubrania, dodatki, dekoracje i aranżacje wnętrz w tym odcieniu będą świetną inwestycją nie tylko na najbliższy rok, ale nawet na kilka kolejnych lat. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jak Classic Blue możesz wykorzystać w swoim mieszkaniu.

Inspiracje na wykorzystanie Classic Blue (kolor Pantone 2020) w swoim mieszkaniu!

Czym jest Instytut Pantone?

Instytut Pantone to nowojorska firma, której początki działalności ściśle związane są z branżą reklamowo-drukarską i przedsiębiorstwem M & J Levine Advertising. W latach 50. XX wieku, zatrudniono w nim Lawrence’a Herberta, specjalistę w dziedzinie chemii, który dzięki swojej wiedzy opracował autorski zbiór pigmentów i tuszów. Co ciekawe, to właśnie ta część działalności firmy prosperowała najlepiej, podczas gdy pozostałe zaczęły podupadać. W rezultacie, na początku lat 60. Herbert odkupił tę część przedsiębiorstwa, dając początek nowej firmie, Pantone. Dziś jest ona uznawana za niekwestionowany autorytet w dziedzinie kolorów i co każdego roku grupa ekspertów z branży dyskutuje, a następnie wybiera kolor roku – najmodniejszą barwę na kolejnych 12 miesięcy.

blue

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Classic Blue na 2020 – jaki to kolor?

Najmodniejszym kolorem Pantone w 2020 roku jest Classic Blue – ciemnoniebieska, nasycona barwa, która na pierwszy rzut oka kojarzy się z wieczornym niebem lub głębią oceanu. Odcień ten jest stylowy i elegancki, a jedną z jego największych zalet jest ponadczasowość.

Założeniem Leatrice Eiseman oraz innych ekspertów z Instytutu Pantone, jest to, by Classic Blue przynosił ukojenie, pozwalał się zrelaksować i wyciszyć, a jednocześnie zachęcał do kreatywnego myślenia i odważnego wychodzenia poza schematy. Wszystko wskazuje więc na to, że kolor ten jest wprost stworzony, by wykorzystywać go przy tworzeniu rozmaitych aranżacji wnętrz! W końcu własne mieszkanie tak, jak Classic Blue – powinno pozwalać na wyciszenie się i zrelaksowanie po długim, męczącym dniu.

Classic Blue w Twoim domu – total look lub w formie akcentów

Najmodniejszy kolor tego roku daje praktycznie nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych i przypadnie do gustu zarówno miłośnikom stonowanej klasyki, jak i amatorom odważnych, a zarazem nowoczesnych rozwiązań.

blue2

Podobnie jak szarości, beże i nieśmiertelna już biel, Classic Blue jest tak samo uniwersalny i sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez względu na jego powierzchnię czy wybrany styl aranżacji. Szczególnie polecany jest do pomieszczeń przeznaczonych do odpoczynku – wykorzystaj go więc np. w sypialni czy salonie. Jeśli masz ochotę diametralnie odmienić wygląd swojego domu, najmodniejszy kolor Pantone 2020 możesz zastosować w wydaniu total look (ściany, meble i dodatki utrzymane w tej samej kolorystyce) bądź na ścianach, np. w formie jednokolorowej tapety. Jeśli zaś chcesz tylko nieco odświeżyć i ożywić wygląd poszczególnych pomieszczeń, postaw jedynie na ciemnoniebieskie akcenty - dekoracje i meble wypoczynkowe utrzymane w odcieniu Classic Blue. Ciekawy efekt osiągniesz, jeśli postawisz np. na przyjemnie miękki dywan shaggy, wygodną sofę z ciemnogranatowym obiciem, ozdobne poduszki z printami w najmodniejszym kolorze roku czy monochromatyczne zasłony, które ocieplą aranżację.

Classic Blue a drzwi wewnętrzne

W aranżacjach z wykorzystanym kolorem Classic Blue, doskonale sprawdzą się drzwi wewnętrzne Porta np. z kolekcji Porta BALANCE, Porta KONCEPT, Porta HARMONY, Porta LEVEL i Porta VECTOR Premium. Do ciemnoniebieskiego koloru dobrze pasują również okleiny imitujące naturalne drewno. W związku z tym strzałem w dziesiątkę będzie między innymi:

  •   Dąb Naturalny,
  •   Buk Skandynawski,
  •   Dąb Klasyczny,
  •   Dąb Skandynawski,
  •   Nowość – Dąb Catania.

Wskazówka

Ze względu na to, że Classic Blue pozwala się odprężyć, ale także skupić się np. na pracy lub nauce, wykorzystaj go w swoim gabinecie lub na ścianach w pokoju Twojego dziecka. Dzięki temu wnętrze nabierze charakteru, a Twoja pociecha zyska przestrzeń idealną do odpoczynku oraz odrabiania lekcji.

blue3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Classic Blue – jak łączyć z innymi kolorami?

Jak zostało już wspomniane, Classic Blue to propozycja tak ponadczasowa i uniwersalna, jak choćby biel czy szarości. Oznacza to, że możesz swobodnie bawić się, łącząc ten kolor z innymi i mając jednocześnie pewność, że wszystko do siebie pasuje.

Ciekawy efekt osiągniesz, jeśli w ramach jednego pomieszczenia zastosujesz kilka różnych odcieni niebieskiego. Równie interesującą propozycją jest ekskluzywne połączenie: Classic Blue i złoto. Zadbaj jedynie o to, aby ciemnogranatowy odcień był dominujący – złoto natomiast potraktuj jako dopełnienie całości.

Najmodniejszy kolor Pantone 2020 łącz także z różami, odświeżającymi pastelami, a także innymi - odważnymi i soczyście nasyconymi barwami pomarańczy, miedzi itd.

Powodzenia!

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym