Wąski pokój w bloku - czego unikać przy jego urządzaniu?

Oceń artykuł:

22%
78%

Chyba każdy z nas doskonale wie, jak wygląda bardzo niepraktyczny, wąski pokój w typowym polskim bloku. Właścicielom mieszkania już na etapie wstępnego urządzania stawia on spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli chcą urządzić swoje cztery kąty praktycznie, modnie i funkcjonalnie. Jak umeblować wąski pokój? Jak pomalować długi wąski przedpokój, aby optycznie go powiększyć? To dylematy, przed którymi stajesz na etapie urządzania mieszkania. Sprawdź, czego za wszelką cenę unikać i nie narażaj się na najczęściej popełniane błędy. Przemyśl pomysł na umeblowanie pokoju i ciesz się swobodą pomimo przestrzennych ograniczeń!

Wąski pokój w bloku - czego unikać przy jego urządzaniu?

Nie stawiaj mebli wzdłuż dłuższych ścian

Wiele osób mieszkających w bloku posiada właśnie podłużny pokój. Jak urządzić taką przestrzeń, aby wygospodarować jak najwięcej miejsca? Pamiętaj, że kluczowe jest korzystne ustawienie mebli. Jeśli zdecydujesz się na szafy, komodę czy inne tego typu meble, pod żadnym pozorem nie stawiaj ich wzdłuż ściany.

Dlaczego? Takie ułożenie jeszcze bardziej wydłuży dane pomieszczenie i sprawi, że będziesz czuć się w nim bardzo przytłaczająco, niczym w meblowym labiryncie. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie ustawienie mebli na przeciwległych, krótszych ścianach bądź po prostu na środku pokoju, tworząc przy tym np. strefę rozrywki.

Zastanów się też, jakich konkretnie mebli potrzebujesz i zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami twórz kolejne aranżacje.

Nie ograniczaj światła – ono jest bardzo istotne!

Jeśli urządzasz mały wąski pokój, aranżacje okien również zasługują na uwagę. W wielu przypadkach za bardzo skupiamy się na tekstyliach okiennych i zupełnie bezwiednie zasłaniamy cenne światło, tak bardzo potrzebne w wąskim pokoju. Zrezygnuj z długich, obfitych firan i zastąp je wygodnymi w użytkowaniu roletami. Możesz również wybrać rolety w paski, które korzystnie poszerzą dane pomieszczenie. 

Aby móc bawić się wzorami, koniecznie dobieraj klasyczne, stonowane elementy podstawowego wyposażenia. Miej zawsze na uwadze zapewnienie jak największej większej ilości światła oraz optyczne powiększanie pomieszczenia. 

Idąc tym tropem, postaw na białe bądź bardzo jasne drzwi i podłogi. W przypadku skrzydeł wewnętrznych świetnie sprawdzą się m.in. drzwi z kolekcji Porta SKANDIA Premium, które jednocześnie dodadzą pokojowi nowoczesnego charakteru. Niech jasne, klasyczne modele będą bazą, która pozostawi Ci spore pole do popisu na późniejszych etapach. 

A co w przypadku, jeśli nie wiesz, jak urządzić wąski pokój dla dziecka? Trzymaj się dokładnie tych samych zasad. Skup się na wpuszczeniu jak największej ilości cennego światła oraz wzorach, które optycznie powiększą przestrzeń. Pokój dziecięcy bogaty w niebanalne wzory będzie jednocześnie bardzo ciekawy i przyjazny maluchom!

Unikaj zagracenia – minimalizm górą!

Na etapie urządzania wąskiego pokoju warto również rozważyć, jakie meble są niezbędne w danym pomieszczeniu. Unikaj niekorzystnego zastawienia wnętrza, które jeszcze bardziej wyolbrzymia problem braku przestrzeni. 

Jeśli pokój to wąska sypialnia, aranżacje nie muszą być zbytnio skomplikowane. Tak naprawdę wystarczy łóżko i komody, które świetnie sprawdzą się jako system przechowywania ubrań. Przemyśl każdy dodatek w formie mebli i unikaj niepotrzebnego zagracania i tak już małej przestrzeni.

Nie masz doświadczenia w tej kwestii i nie wiesz, jak optycznie powiększyć pokój? Zapomnij o wszelkich meblościankach, a zamiast ozdób na ścianie zamontuj lustra. To niezbędne wyposażenie wąskiego pokoju, jeśli chcesz stworzyć funkcjonalne i atrakcyjnie wyglądające wnętrze!

Oceń artykuł:

22%
78%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym