Pomysłowy przedpokój - co musi się w nim znaleźć?

Oceń artykuł:

100%
0%

Przedpokój to szczególne miejsce w każdym domu. To tutaj witasz gości oraz codziennie ubierasz się do wyjścia. Aranżacja przedpokoju, niezależnie od jego metrażu, musi być przede wszystkim praktyczna. Funkcjonalne meble do przedpokoju są kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o dobrą organizację. Nie masz pomysłu na to, jak urządzić przedpokój? Chcesz, aby przedpokój w bloku prezentował się lepiej? Poznaj sprawdzone rozwiązania, które sprawią, że ta niewielka część domu będzie wyjątkowa!

Pomysłowy przedpokój - co musi się w nim znaleźć? Porta MINIMAX

System przesuwnych szaf, jeśli nie masz garderoby

W małych mieszkaniach najczęściej nie ma miejsca na zaaranżowanie garderoby z prawdziwego zdarzenia. Z pomocą przychodzą jednak szafy przesuwne, które z powodzeniem zastąpią garderobę dla całej rodziny.

Umeblowanie przedpokoju, który ma być funkcjonalną strefą domu, musi bazować właśnie na praktycznych szafach. Możesz postawić na meble do przedpokoju z lustrem, które przyda się podczas tworzenia stylizacji oraz dodatkowo optycznie powiększy to pomieszczenie.

Jeśli chcesz dobrze zorganizować garderobę, wybierz szafy przesuwne wykonywane na zamówienie. Dzięki temu dopasujesz je do danego metrażu i swobodnie zabudujesz nimi całą ścianę. To rozwiązanie idealne również wtedy, jeśli do dyspozycji masz wąski przedpokój w bloku.

Aby nie stworzyć ciemnego i przytłaczającego wnętrza, miej na uwadze wygląd jego stałych elementów. Ściany w przedpokoju pomaluj na jasny kolor. Najlepiej sprawdzi się klasyczna biel, która odbije światło i powiększy przestrzeń.

To samo dotyczy drzwi, które z przedpokoju prowadzą najczęściej do pozostałych pomieszczeń w domu. Wybierz białe skrzydła wewnętrzne, które będą stanowić świetną bazę aranżacji i jednocześnie nadadzą im lekkości.

Doskonale sprawdzą się skrzydła wewnętrzne z kolekcji Porta BALANCE. Do wyboru masz mnóstwo opcji, także jeśli chodzi o przeszklenia, które dodatkowo doświetlą przedpokój. Całość utrzymana jest w minimalistycznym stylu, dlatego takie drzwi sprawdzą się niezależnie od aranżacji danego pomieszczenia. 

Pomysłowe triki na przechowywanie

Umeblowanie przedpokoju ma ogromne znaczenie dla organizacji całego domu. Jeśli zdecydujesz się na zestaw mebli do przedpokoju, pamiętaj, aby zastosować również ciekawe triki dotyczące przechowywania. Szafka z wieszakiem i szafy przesuwne nie muszą stanowić jedynego wyposażenia przedpokoju.

Z powodzeniem możesz zaaranżować schowki nad drzwiami czy na wąskim fragmencie ściany obok drzwi wejściowych. Miejsca do przechowywania w domu nigdy nie jest za wiele, dlatego postaraj się sprytnie wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Im lepiej to zaplanujesz, tym wygodniejsze będzie przechowywanie ubrań, butów czy przedmiotów codziennego użytku dla całej rodziny.

Jeśli chcesz wprowadzić dekoracje do przedpokoju, możesz zdecydować się również na otwarte półki czy szafkę z butami, na której zaaranżujesz wygodny, ale i dekoracyjny schowek na klucze. Pamiętaj również o zagospodarowaniu pustych ścian. Idealnie sprawdzą się wspominane już lustra, a jeśli Twój przedpokój to spore pomieszczenie, pomyśl o ciekawych grafikach czy domowej galerii ściennej. 

Wygodna strefa dla domowników

Priorytetem podczas urządzania przedpokoju powinna być przede wszystkim praktyczna odsłona tej strefy w mieszkaniu oraz wygoda domowników. W myśl tej zasady stwórz miejsce na wygodną ławę, na której swobodnie założysz buty czy stojak na okrycia wierzchnie i parasole.

W pomieszczeniach tego typu najlepiej sprawdzi się styl minimalistyczny. Jasne kolory powiększą wnętrze, a jedynie najpotrzebniejsze meble nie zagracą niepotrzebnie przestrzeni. Skup się na potrzebach domowników. Zaaranżuj przedpokój z pomysłem i spraw, że stanie się on bardzo funkcjonalną strefą w Twoim domu!

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym