Jak urządzić duży przedpokój, by wykorzystać wszystkie jego możliwości?

Oceń artykuł:

100%
0%

Kiedy mamy mało miejsca, zwykle trudno nam jest poradzić sobie z aranżacją przestrzeni. Jeśli chodzi o przedpokój, który przecież stanowi prawdziwe centrum komunikacyjne domu, pojawiają się naprawdę spore kłopoty. Co ciekawe, sprawa wcale nie staje się prostsza, gdy mamy do zagospodarowania duży metraż. Jak urządzić przedpokój, by w pełni wykorzystać jego możliwości i pozwolić mu na całkowitą funkcjonalność?

Jak urządzić duży przedpokój, by wykorzystać wszystkie jego możliwości? Porta MINIMAX

Gdzie przechować odzież i obuwie?

Większość przedpokojów wykorzystuje się do przechowywania ubrań – najczęściej odzieży wierzchniej. Jeśli masz to szczęście i Twój korytarz ma wyjątkowy duży metraż, powinieneś się koniecznie zastanowić nad wyborem szafy do przedpokoju.

W zależności od tego, ile wolnej przestrzeni posiadasz, możesz wybrać szafę jednodrzwiową, dwudrzwiową lub nawet trzydrzwiową. To w niej przechowasz kurtki na każdą porę roku, niektóre swetry, czapki, szaliki i rękawiczki.

Oczywiście, częstym elementem, bez którego nie wyobrażamy sobie funkcjonalnego hallu, są wieszaki do przedpokoju. Pole do popisu jest naprawdę ogromne – można wybierać spośród różnych kształtów, materiałów i kolorów. Musisz się też zastanowić, czy wybierzesz drążek, czy pojedyncze haki.

Pamiętaj, że duży przedpokój zawsze daje większe możliwości, jednak nigdy nie zawieszaj zostawiaj zbyt wielu ubrań na wierzchu. Nawet jeśli przedpokój nie stanie się przez ich nadmiar mniej funkcjonalny, na pewno nie będą one estetycznie wyglądać.

Kiedy urządzamy przedpokój, powinniśmy też pomyśleć o mniejszych lub większych szafkach na buty. Możesz skorzystać z propozycji uchylnych albo otwieranych w standardowy sposób. Jeśli natomiast masz w domu rzeczywiście dużo par obuwia różnego typu, skorzystaj ze specjalnych regałów.

Pozostałe meble, dobierane z pomysłem

Kiedy przygotowujesz projekt przedpokoju, musisz także pomyśleć o pozostałych meblach. Na pewno użyteczna okaże się szafka, na którą będzie można odkładać ulotki, listy oraz inne rzeczy, które w przyszłości mogą się jeszcze przydać. 

Warto też pomyśleć o miejscu, gdzie przechowasz komplety kluczy wszystkich domowników. Może to być specjalna gotowa szafeczka, jak również własnoręcznie wykonana skrzynka, udekorowana w taki sposób, by wpasowała się w aranżację holu w domu. Wtedy od razu jednocześnie powstaje ciekawa ozdoba, przykuwająca uwagę wszystkich gości. 

Niekonwencjonalne rozwiązania też są dobre

Pamiętaj, że zawsze, w każdej sytuacji, warto jest eksperymentować. Jeśli dysponujesz dużym wnętrzem, możesz spokojnie łamać stereotypy i podążać za realizacją własnych estetycznych potrzeb.

Planując wykończenie przedpokoju, nie musisz wcale stawiać na same jasne barwy, które optycznie mają za zadanie powiększać przestrzeń. Oczywiście, można wykorzystać biel, ponieważ zawsze wygląda odpowiednio i jest bardzo uniwersalna. Ale, jak mówią, do odważnych świat należy.

Możesz więc spróbować z intensywnymi kolorami, takimi jak turkus, zieleń czy fiolet. Oczywiście dobrze będzie, gdy barwy te w pewnym sensie nawiążą do wystroju pokojów, by już po wejściu do mieszkania goście wyczuli ich specyficzny klimat

Z aranżacją poszczególnych wnętrz powinny także korespondować drzwi do pomieszczeń, które równocześnie muszą pozostać spójne z wyglądem całego przedpokoju, ponieważ stanowią jego nieodłączną część. Zadanie wydaje się być dość trudne, wystarczy jednak postawić na ponadczasową, uniwersalną klasykę, która będzie pasować do wszystkiego. Szczególnie warte uwagi są drzwi pełne Porta CPL w modnym, a zarazem neutralnym odcieniu popielatym oraz białe drzwi Porta VECTOR Premium

PortaVECTOR PREMIUM_ral9003_oscLevel20 klamka ACCENT_arn_Porta_RN_4000pix (1) Porta VECTOR Premium

Jeśli przygotowujesz wyposażenie przedpokoju, pomyśl o niestandardowych rozwiązań. Postaw na interesujące wieszaki – przygotuj je samodzielnie lub poszukaj czegoś o nietypowym, przykuwającym wzrok kształcie.

Aby hall stał się bardziej przytulny, możesz też wprowadzić do niego rozmaite rośliny doniczkowe (oczywiście, nie przesadź z ich ilością). Wstaw też elegancką ławeczkę, która pomoże Ci w trakcie ubierania butów. Ponadto, jeśli będzie wyposażona w zdejmowane wieko (konstrukcja skrzyniowa), możesz w niej również przechowywać buty lub inne potrzebne akcesoria.

Pamiętaj, że im lepiej zagospodarujesz miejsce w swoim przedpokoju, tym więcej zmieści się w nim rzeczy.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym