Jak urządzić domowe biuro? Które drzwi wybrać?

Oceń artykuł:

100%
0%

Nasz system pracy, podobnie jak wiele innych kwestii związanych z codziennym życiem, w ostatnich latach ulega gruntownym przemianom. Nic więc dziwnego, że przenoszenie miejsca pracy do własnego domu lub mieszkania staje się zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Wiele osób wykonuje dziś wolne zawody, decyduje się na otworzenie własnej firmy lub po prostu woli pracować w domowym zaciszu. Jeśli masz możliwość przeznaczenia na biuro osobnego pomieszczenia, jesteś w idealnej sytuacji. Nawet tam jednak, gdzie metraż mieszkania nie pozwala na taki luksus, przy odrobinie wysiłku uda się urządzić wygodny kąt do pracy. Jak to zrobić?

Jak urządzić domowe biuro? Które drzwi wybrać?

Jak wybrać miejsce?

Jeśli nie dysponujesz wolnym pomieszczeniem, które mogłoby posłużyć za biuro, zastanów się, czy jest w Twoim domu inne miejsce odpowiadające tej roli. Analizując swoje mieszkanie pod tym kątem, nie bierz pod uwagę sypialni. To strefa odpoczynku i relaksu – i niech tak zostanie. Domowe biuro powinno przede wszystkim sprzyjać skupieniu. Zasiadając do pracy, musisz być skoncentrowany - wyeliminuj więc czynniki potencjalnie rozpraszające uwagę, jak bliskość korytarza, kuchni czy telewizora.

Najlepszy wybór stanowi zazwyczaj salon. Z reguły jest on większy niż pozostałe pokoje, więc łatwiej w nim wygospodarować przestrzeń na kompaktowe biuro. Taki kącik możesz wydzielić ścianką, parawanem czy meblami. W domach jednorodzinnych zaś warto też pomyśleć o urządzeniu biura na poddaszu albo w piwnicy.

zdjęcie4311 Porta FOCUS

Wybór drzwi

Należysz do tych szczęściarzy, którzy mogą pozwolić sobie na zaaranżowanie oddzielnego pokoju na przestrzeń biurową? Świetnie! Jedną z kluczowych spraw, o które musisz zadbać, będzie odpowiedni dobór drzwi. Idealnymi drzwiami do takich pomieszczeń okazują się te odznaczające się dobrą izolacją akustyczną, wypełnione płytą wiórową, a więc np. nasze propozycje z kolekcji Porta RESIST, Porta FOCUS Premium, Porta LINE.

Pamiętaj też o tym, że w przypadku drzwi z przeszkleniami parametry izolacji akustycznej będą niższe. Potrzebujesz czegoś wyjątkowego i niestandardowego? Zastanów się nad systemem Porta KONTRAKT, który pozwala na zamówienie indywidualnie dopasowanych drzwi odpowiadających Twoim preferencjom lub skrzydeł o nietypowych wymiarach.

Aranżując domowe biuro, zwróć też uwagę na drzwi z kolekcji Porta SILENCE. To doskonała propozycja dla osób, które poszukują drzwi o wysokich parametrach izolacji akustycznej.

zdjęcie4312 Porta RESIST

Biurowa aranżacja

Zastanawiając się nad wystrojem roboczego wnętrza, warto rozważyć proste formy. Minimalizm powinien stanowić w takim pomieszczeniu naczelną zasadę organizacji przestrzeni. Dlaczego? To proste – ograniczona liczba mebli, dodatków czy dekoracji nie będzie dekoncentrować Cię podczas pracy. Jaki kolor wybrać do takiego wnętrza? Zdecyduj się na stonowane barwy, takie jak biel, odcienie beżu, szarości czy pastele. Pamiętaj, że dzięki jasnym kolorom wnętrze wyda się jaśniejsze i bardziej przestronne. Jeśli urządzasz kącik biurowy w salonie, spróbuj wkomponować go w miejsce, do którego dociera spora ilość światła dziennego, np. przy oknie.

Meble

Praktyczne dopasowanie mebli do Twojego miejsca pracy to kwestia kluczowa. Najważniejszym jest oczywiście biurko – nie może być za małe. Duży i wygodny blat, na którym zmieszczą się najpotrzebniejsze rzeczy i komputer, stworzy odpowiednią przestrzeń do pracy. W salonie jest to zadanie o tyle trudne, że musi komponować się z całą aranżacją wnętrza. Idealnym rozwiązaniem wydaje się tu biurko z rozsuwanym blatem. Zajmuje mniej miejsca i łatwiej będzie je wkomponować w styl salonu. Aby nic nie leżało na wierzchu, powinno być w nim dużo szuflad, które ułatwią segregowanie dokumentów i dbanie o porządek.

Niezwykle ważną sprawą okazuje się też doświetlenie. Dużą dawkę światła dziennego otrzymasz, stawiając biurko po stronie północnej lub wschodniej w wybranym pomieszczeniu. Na biurku postaw lampkę z regulowaną wysokością. Jeśli pracujesz kilka godzin w ciągu dnia, zadbaj również o wygodny i solidny fotel.

Planując swoją biurową przestrzeń do pracy, pamiętaj, że przede wszystkim powinieneś czuć się w niej swobodnie. Dzięki temu wydajność Twojej pracy znacznie wzrośnie. Powodzenia!

 

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym