Jak urządzić dom w stylu hygge?

Oceń artykuł:

100%
0%
Jeśli choć trochę interesujesz się wnętrzarskimi trendami, z pewnością wiesz, że obecnie w rankingu najmodniejszych stylów króluje hygge. To nic innego, jak duńska filozofia szczęścia, zakładająca umiłowanie prostych przyjemności oraz równie prostych, przytulnych i bardzo subtelnych aranżacji.
Jak urządzić dom w stylu hygge?

Co w praktyce oznacza styl hygge? Jak urządzić dom, aby cieszyć się prostotą i uzyskać maksymalnie przytulne wnętrze? Skup się na podstawowych wyznacznikach stylu hygge i czerp przyjemność z minimalistycznych aranżacji. Przekonaj się, że hygge w domu oznacza ciepło, klimatyczne światło i neutralne akcenty!

Błogi design ze smakiem – to hygge!

Styl hygge to umiłowanie szczęścia oraz domowych, codziennych przyjemności. Urządzając wnętrze w tym klimacie, nie możesz zapomnieć więc o błogim designie, który umożliwi Ci wspaniały relaks we własnym domu. Jakie akcesoria będą na pewno przydatne? Jeśli chodzi o styl hygge, kluczową rolę gra światło.

W ciągu dnia postaw na to naturalne, sięgając po jasne tekstylia okienne i wpuszczając jak najwięcej światła do swojego domu. Po zmroku strzałem w dziesiątkę będą świece. Wnętrza w klimacie hygge są zawsze dobrze oświetlone.

Przyjemny blask świec, najczęściej białych, stworzy wyjątkową aurę w każdym pomieszczeniu i jednocześnie pomoże Ci się skutecznie zrelaksować. Używaj ich zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy zmrok zapada wcześniej i masz długie, zimne wieczory do dyspozycji. Pamiętaj, że hygge to przede wszystkim błogi relaks. Odpowiednio dobrane akcesoria umożliwią Ci go od zaraz! 

Tekstylia tworzą klimat

Tworząc przytulne wnętrze, nie możesz zapomnieć o tekstyliach. W stylu hygge odgrywają one bowiem bardzo ważną rolę. Na pierwszy ogień idą poduszki – nie powinno ich zabraknąć! Wybierz poduszki w jasnych pastelowych kolorach bądź kolorze przewodnim danego pomieszczenia. Rozmieść je praktycznie wszędzie – na fotelach, kanapie, łóżku czy krzesłach, a nawet podłodze. 

Jeśli chodzi o tekstylia, nie zapomnij również o aranżacji stołu. Swojskie klimaty, szydełkowe serwety czy lniane obrusy w naturalnych kolorach będą świetnym dopełnieniem aranżacji w stylu hygge. Zadbaj również o podłogę. Zgodnie z filozofią hygge każde pomieszczenie musi być ciepłe i przytulne. Pomogą Ci w tym odpowiednio dobrane dywany, wspaniale ocieplające wnętrze i dodające mu uroku. 

Neutralne akcenty wygrywają – pamiętaj!

We wnętrzach w stylu hygge rządzi naturalność, ciepło i błogość. Taki efekt uzyskasz, stawiając na w pełni naturalne akcenty. Zwróć na to uwagę już na początkowym etapie urządzania danego wnętrza. Podczas wybierania podłóg i drzwi skup się na naturalnych materiałach, które zapewnią Ci wspaniały, ciepły i swojski klimat.

Pośród drzwi Porta znajdziesz modele, które idealnie komponują się z jasnymi wnętrzami w stylu hygge. Przyjrzyj się drzwiom z kolekcji Porta BALANCE w kolorze Dębu Klasycznego czy Porta HARMONY, w kolorze Dębu Syberyjskiego. Ich klasyczny, tradycyjny styl świetnie oddaje przytulny klimat hygge. Skomponuj je z równie jasną podłogą, koniecznie z naturalnego drewna, która sprawdza się w każdym wnętrzu i jest dobrą inwestycją na lata.

PortaHARMONY_B0_PS80_perfect3dDabSyberyjski_klamkav2 Porta HARMONY

Z odpowiednimi dodatkami w formie świec, subtelnych akcesoriów czy przytulnych tekstyliów urządzenie domu w stylu hygge nie będzie wyzwaniem. Pamiętaj, że hygge w domu to przede wszystkim naturalne i przytulne wnętrza. Dobrze sprawdzą się również dodatki w kolorze złota, bieli, beżu czy brązu. Pamiętaj o neutralnych akcentach, jasnych podłogach i drzwiach oraz braku chłodnych, nowoczesnych aranżacji. 

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym