Jadalnia - jak ją praktycznie urządzić?

Oceń artykuł:

100%
0%

Prowadząc dom, dobrze wiesz, że jadalnia jest swego rodzaju drugim - oczywiście zaraz po kuchni - sercem domu. To wyjątkowe pomieszczenie, w którym z całą rodziną spożywasz posiłki, prowadzisz wspólne rozmowy oraz gościsz przyjaciół na eleganckim obiedzie. W takim razie pojawia się pytanie - co ma się w niej znaleźć? Przede wszystkim wnętrza jadalni muszą być praktyczne. Spożywanie posiłków i wspólne spędzanie czasu z rodziną wymaga odpowiedniej organizacji. Znaczenie mają również meble, tworzące stylowe aranżacje i oświetlenie, dzięki któremu możesz uzyskać wyjątkowy klimat.  

Jadalnia - jak ją praktycznie urządzić? Porta KONCEPT

Otwarta przestrzeń w jadalni? To bardzo praktyczne!

Nowoczesne kuchnie i idące w parze z nimi jadalnie, to najczęściej duża, otwarta przestrzeń. Projekty kuchni i jadalni tworzą zazwyczaj całość, umożliwiając wyjątkowe aranżacje. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić małą kuchnię, śmiało połącz ją z jadalnią i stwórz codzienną przestrzeń, tworzącą oryginalną całość.

To nie tylko modne rozwiązanie, ale i bardzo funkcjonalna opcja w małych mieszkaniach. Moda na otwartą przestrzeń jest praktyczna – połączenia tego typu o wiele łatwiej jest ciekawie zaaranżować, a urządzanie kuchni i jadalni stanowi jakby całość.

Aranżacje kuchni połączonej z jadalnią wyznaczają w mieszkaniu strefę codzienną, w której jesz, spędzasz wspólnie czas przy stole i przygotowujesz posiłki. W razie wizyty gości masz wszystko pod ręką i nie musisz pokonywać odległości między jadalnią, dużym stołem a kuchnią. Jeśli doceniasz praktyczne rozwiązania, koniecznie weź pod uwagę taką aranżację!

Meble do jadalni – aranżacje w wybranym stylu

Kolejnym wyzwaniem, na etapie praktycznego urządzania jadalni, jest jej umeblowanie. Jakie meble powinny znaleźć się w praktycznej jadalni? Po pierwsze, nie możesz zapomnieć o najważniejszej kwestii, jaką są nowoczesne stoły do jadalni. To najważniejszy mebel - centrum pomieszczenia. 

Jego rozmiar, typ czy styl dopasuj, zarówno do własnych upodobań, jak i do liczby osób mieszkających w Twoim domu. Aby wygodnie spożywać posiłki, postaw na stół większych rozmiarów. Bardzo praktyczne są również rozkładane modele, które w razie potrzeby możesz swobodnie dostosować do liczby gości. 

Przy stole obowiązkowe są wygodne krzesła. Niech nie będą to typowo kuchenne modele, ale oryginalne i komfortowe rozwiązania, które dopasują się do charakteru pomieszczenia. Godnym uwagi elementem aranżacji jadalni jest również kredens i różnego rodzaju witryny. Dzięki nim zyskasz miejsce do przechowywania naczyń i nakryć stołowych. Eksponując porcelanę, szkło czy zestawy obiadowe, możesz w łatwy sposób stworzyć typowo jadalniany klimat, który będzie sprzyjał wspólnym posiłkom.

Jeśli aranżacje wnętrz są Twoją pasją, jadalnię możesz urządzić w wybranym stylu. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się m.in. skandynawskie i minimalistyczne aranżacje. Miłośnikom bardziej tradycyjnych rozwiązań może przypaść do gustu styl prowansalski, shabby chic czy klasyczne zestawienia.

Oświetlenie i dekoracje – obowiązkowe akcesoria

Praktyczna jadalnia jest niezmiernie ważna, ale bez odpowiednich dodatków, nie będziesz w stanie stworzyć klimatycznego wnętrza. Skup się na przemyślanych aranżacjach i nie zagracaj pomieszczenia. Pamiętaj, że otwarta przestrzeń jest bardzo praktyczna, a obowiązkowe elementy to m.in. oświetlenie. Postaw na dużą, oryginalną lampę nad stołem, która stworzy komfortową atmosferę podczas spożywanych posiłków.

Klimat możesz podkreślić również dodatkowym oświetleniem, montowanym w meblach czy źródłem światła w postaci stylowych lampek. Na uwagę zasługują także akcesoria. Oprócz eksponowanych, w kredensie i witrynach, naczyń sprawdzą się również świeże kwiaty na stole, pasujące do stylu pomieszczenia obrazy czy dekoracje stworzone z Waszych zdjęć. Tego typu elementy dbają o wyjątkowy klimat i podkreślają rodzinny charakter każdej jadalni.  

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym