Fantastyczne pomysły na pokój dziecka. Tak to robią inni!

Oceń artykuł:

100%
0%

Szukasz inspiracji, jak urządzić pokój dla swojej pociechy? Zajrzyj na Instagram i zobacz, jak niezwykłe pomysły mają ludzie na całym świecie.

Fantastyczne pomysły na pokój dziecka. Tak to robią inni!

Kto pamięta Anię z Zielonego Wzgórza i jej pokoik na facjatce? Aranżacja pokoju dla dziewczynki na poddaszu to prawdziwa przyjemność. Tu w starym stylu – z tapetą w kwiatki (zobaczcie, jak ładnie wygląda na skosach!), lampą z dwoma różnymi abażurami i krzesłem patyczakiem. Jeden różowy akcent: łóżko. Taki pokój da się urządzić niedużym kosztem, meble wcale nie muszą być nowe – wystarczy je odświeżyć i przemalować. Szafa wbudowana w ścianę i obłożona tapetą to ciekawy pomysł, który warto sobie zapamiętać. A przy tym wszystkim staromodny piec kaflowy. Zimowe wieczory muszą być tu cudowne.

Aranżacje pokoju dziecięcego dla chłopca i dziewczynki mogą naprawdę robić wrażenie. Połączenie piętrowego łóżka z kącikiem do pracy ma wiele zalet. Oszczędzamy miejsce, którego zawsze jest trochę za mało (w końcu mały pokoik musi pomieścić cały dziecięcy świat – meble, rzeczy do szkoły, zabawki, ubrania), a na górze można zaaranżować przytulną minisypialnię. Dzieci lubią niezwykłe miejsca, schowane i zaciszne, więc spanie na piętrze może być dla nich wielką frajdą. A na dole zmieści się spore biurko z szufladami, które spokojnie pomieszczą szkolne książki i zeszyty.

Dzieciaki jeszcze wczoraj były takie maleńkie, a dziś już same biegają. Niemowlęce łóżeczko może posłużyć dłużej niż przez pierwsze dwa lata, jeśli zamienimy je w małą sofkę. Wystarczy wyjąć frontowe szczebelki, pozostałe pomalować na wesoły kolor, a niewygodne ścianki obłożyć poduszkami. Rodzice tej dziewczynki domalowali jeszcze nad kanapką daszek z kominkiem. Pomysłów, jak wykorzystać niemowlęce akcesoria, jest zresztą więcej – wiecie, że np. przewijak świetnie się sprawdza jako stół do przesadzania kwiatów w ogrodzie?

Pokój dziecka nie musi być baśniową krainą z gwiazdkami na ścianach i łóżkiem w kształcie samochodu. Proste wnętrza, których charakter tworzą zabawki i książki, mają niepowtarzalny urok. Zwróćcie uwagę na dwa sprytne patenty. Po pierwsze, kosze na zabawki zamiast pudełek. Dzięki temu łatwo o porządek, ale jednocześnie jest żywo i kolorowo. Po drugie, nogi stołu i krzeseł pomalowane tylko do połowy. Wygląda ciekawie, a farba nie będzie nieładnie odchodzić na dole – tam, gdzie się zwykle o coś obija.

Skoro pozostajemy w temacie sprytnych patentów aranżacyjnych, zastanówmy się nad doborem drzwi. Po co korzystać z gotowych rozwiązań, jeżeli możemy samodzielnie zaprojektować skrzydła i sprawić, że pokój naszego malucha będzie jedyny w swoim rodzaju? Wybierając modele z kolekcji Porta VECTOR Premium, możesz stać się projektantem drzwi i na własną rękę opracować wzór frezu. Skonsultuj się z dzieckiem i razem zaprojektujcie motyw przewodni! Imię, ulubiony motyw z bajki lub cytat – nie musisz się ograniczać!

Pomysł na aranżację pokoju dziecka czasami może być zaskakujący. Czy ta konstrukcja nie wygląda trochę jak stolik w kawiarni? A przynajmniej jak miejsce, w którym dzieci przy kubku kakao mogą omawiać swoje ważne sprawy. I spisać wnioski na tablicy. Praktyczne taborety mają w środku dodatkowe miejsce na zabawki, a obok jest kilka sporych półek na książki. To z jednej strony świetne miejsce na zabawę w szkołę, a z drugiej kącik do odrabiania lekcji. Zamiast zwykłej biurkowej lampki można rozwiesić łańcuchy świetlne z bawełnianymi kulami.

Aranżacje pokoi dziecięcych dla dziewczynek często budzą bardzo ciepłe uczucia. Tu świetne łóżko – właściwie trzypiętrowe – półki z koszami i szuflady, dolne i górne spanie. Żeby podkreślić poziome podziały, pokój dodatkowo pomalowano na dwa kolory: na dole pudrowy róż, a na górze biel. Ciekawa jest też tablica nad biurkiem z dziurkami i kołkami, na których można powiesić wszystkie potrzebne rzeczy – i to zarówno drobiazgi, jak i np. półkę.

Nawet mikropokoik na poddaszu może być miejscem, w którym zrealizowana zostanie ciekawa aranżacja pokoju dziecięcego dla rodzeństwa. W piętrowym łóżku góra jest nieco przesunięta w stosunku do dołu – tylko dzięki temu się zmieściło. Zobaczcie, jak dobrze wyglądają meble prowansalskie, wiejskie stołeczki i drabinka obok prostej i nowoczesnej obudowy łóżka. Dzięki niej wnętrze nie wygląda ani rustykalnie, ani staroświecko. Trudno też się domyślić, czy w pokoju mieszkają chłopcy, czy dziewczynki. I dobrze, może już czas skończyć z wszechobecnym różem i błękitem.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym