Chcesz mieszkać oryginalnie? Postaw na styl kolonialny!

Oceń artykuł:

100%
0%

Oryginalne wnętrza domów to nie tylko najmodniejsze kompozycje, ale i zestawienia z charakterem. Ciekawe pomysły na wnętrza często są owocem inspiracji i naszych przeżyć, o czym warto pamiętać na etapie urządzania mieszkania. Uwielbiasz oryginalne wnętrza? Masz własne pomysły na wystrój mieszkania i chcesz mieszkać z charakterem? Daj się namówić na wnętrza w stylu kolonialnym. To bez wątpienia interesująca propozycja, dzięki której w prosty sposób połączysz swoje podróżnicze hobby z pięknymi aranżacjami.

Chcesz mieszkać oryginalnie? Postaw na styl kolonialny!

Wnętrza z nutką przygody i podróżniczych wspomnień

Uwielbiasz podróże, a każdy urlop najchętniej spędzasz na odkrywaniu kolejnego egzotycznego zakątka świata? Styl kolonialny w mieszkaniu będzie strzałem w dziesiątkę! Charakteryzuje się on podróżniczymi akcentami oraz bardzo egzotycznym i jednocześnie klasycznym klimatem.

Z powodzeniem sprawdzi się w salonie, kuchni czy jadalni, a za pomocą odpowiednich dodatków stworzysz naprawdę wyjątkowe aranżacje. Kompozycje utrzymane w klimatach dalekiej Azji, Indii czy Afryki sprawią, że piękne wnętrze domu stanie się Twoją wizytówką. Wystrój kolonialny jest świetną alternatywą dla nowoczesnego stylu, który może wydawać się nieco banalny.

Będzie również dobrym kompromisem dla tych, dla których klasyczny styl jest zwyczajnie nudny. Poznaj ciekawe pomysły na aranżacje wnętrz w stylu kolonialnym i przenieś się w egzotyczny klimat od zaraz! 

Niech żyją naturalne materiały

Skoro styl kolonialny jest pełen egzotyki i podróżniczych akcentów, nie może zabraknąć tu naturalnych materiałów. To one charakteryzują wnętrza kolonialne i sprawiają, że są jeszcze bardziej oryginalne. Ciekawe aranżacje mieszkań w stylu kolonialnym pełne są egzotycznego drewna czy ciemnej skóry. To naturalne materiały rodem z czasów wiktoriańskich.

Do takiego wnętrza świetnie będą pasować drzwi z kolekcji Porta BALANCE. Ciemne wybarwienie drzwi prezentuje się bardzo naturalnie i klasycznie, a jednocześnie dodaje aranżacji wytworności i szlachetnego charakteru. Inne drzwi, które idealnie sprawdzą się w stylu kolonialnym, to modele z kolekcji Porta HARMONY, najlepiej w pięknym, czekoladowym wybarwieniu Dąb Hawana. Takie drzwi wspaniale będą korespondować z pozostałymi elementami wyposażenia, zwłaszcza z meblami kolonialnymi.

Meble w stylu kolonialnym najczęściej mają ciemnobrązowy kolor, bogate zdobienia i tłoczenia. Wszystko to sprawia, że konieczny jest dobór jaśniejszych akcentów, które dodadzą całości mile widzianej lekkości. Z powodzeniem możesz również wprowadzić zwierzęce wzory.

Świetnie wpisują się one w egzotyczny klimat i przełamują jednolite odcienie mebli, drzwi i podłóg. Styl kolonialny doskonale sprawdzi się w salonie czy gabinecie, czyniąc je prawdziwie wytwornymi pomieszczeniami w Twoim mieszkaniu.

Urządzając wnętrza w stylu kolonialnym łatwo jednak popaść w przesadę i zagracić daną przestrzeń. Podczas tworzenia poszczególnych aranżacji skup się więc głównie na stylowych dodatkach, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią mieszkanie i dodadzą mu wyjątkowości. 

Pamiątki z egzotycznych wakacji i podróżnicze pamiątki to najlepsze dekoracje

Czy wiesz, że najlepsze pomysły na dekorację wnętrz to te, zaczerpnięte z Twoich podróżniczych doświadczeń? Urządzając mieszkanie w stylu kolonialnym, z powodzeniem wykorzystasz wszelkie pamiątki podróżnicze z odległych krajów. Co więcej, zestawiając je w odpowiedni sposób, unikniesz wrażenia przytłoczenia danego pomieszczenia, co może mieć miejsce w przypadku nadmiaru mebli w stylu wiktoriańskim.

Wszelkie mapy na ścianach, funkcjonalne parawany, podróżnicze walizki czy globusy to mile widziane dodatki do wnętrz w stylu kolonialnym. Większość z nich może pochodzić z Twoich prywatnych kolekcji, przywołując jednocześnie Twoje najpiękniejsze, podróżnicze wspomnienia.

Aby dodać pomieszczeniom lekkości, koniecznie zadbaj również o rozmaite tekstylia w kolorze białym. Narzuta na łóżko, poduszki czy tekstylia okienne będą na pewno świetnym urozmaiceniem. Nie zapominaj także o żywych kwiatach – doniczkowe okazy, takie jak jaśmin, storczyk czy niekwitnące rośliny z dużymi liśćmi będą doskonałym uzupełnieniem. Potrafią one efektownie podkreślić egzotyczny charakter danej aranżacji.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym