TERMOIZOLACYJNOŚĆ
DRZWI PORTA THERMO

energooszczędna konstrukcja

Drzwi zewnętrzne to wizytówka całego domu, którą widać na pierwszy rzut oka. Jednak sekret ich termoizolacyjności i doskonałej jakości mieści się wewnątrz ich solidnej konstrukcji.

OSZCZĘDZAJ DZIĘKI DOSKONAŁEJ
TERMOIZOLACYJNOŚCI

Drzwi zewnętrzne oprócz walorów estetycznych mają spełniać też bardzo ważną rolę. Jest nią zatrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Z tego powodu wszystkie drzwi zewnętrzne posiadają parametry izolacyjności termicznej.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to skomplikowane, dlatego dla naszych Klientów przygotowaliśmy 4 pakiety energooszczędne, które w prosty sposób pokazują, która termoizolacyjność będzie idealna dla Twoich potrzeb. Każdy z pakietów możesz wybrać, niezależnie od tego jaką kolekcję PORTA THERMO zamierzasz kupić.

Jeśli już na początku postawisz na dobrą termoizolacyjność Twojego domu, w przyszłości zaoszczędzisz na ogrzewaniu. Twój dom będzie przytulnie ciepły zimną i przyjemnie chłodny latem.

KTÓRY PAKIET
ENERGOOSZCZĘDNY WYBRAĆ?

Termoizolacyjność swojego domu wzmocnisz dzięki zakupowi drzwi zewnętrznych o jak najniższym parametrze przenikania ciepła (Ud). Im mniejszy parametr, tym wyższa energooszczędność Twoich drzwi – co będzie wiązało się ze znacznymi oszczędnościami na kosztach ogrzewania.

Najważniejszym, co musisz zapamiętać, jest informacja: im niższy parametr współczynnika przenikania ciepła Ud, tym wyższa termoizolacyjność drzwi. Im mniej, tym lepiej!

Współczynnik termoizolacyjności w drzwiach energooszczędnych nie powinien wynosić więcej niż Ud = 1,3 W/M2K. Zakup drzwi, które spełniają ten parametr pozwala na uzyskanie dofinansowania w Programie Czyste Powietrze.

Zatem, który pakiet wybrać? Jeśli zależy Ci na dużych oszczędnościach zimą – wybierz pakiet energooszczędny PREMIUM ENERGY o najniższym parametrze przenikalności ciepła.

PAKIETY ENERGOOSZCZĘDNE THERMO:

1. STANDARD

Termoizolacyjność w pakiecie STANDARD wynosi Ud = 1,1 W/m2K*.

2. OPTIMUM

Pakiet OPTIMUM jest cieplejszy i wynosi Ud = 0,73 W/m2K*.

3. OPTIMUM ENERGY

Jeszcze cieplej w domu będzie, gdy zdecydujesz się na pakiet OPTIMUM ENERGY o Ud = 0,61 W/m2K*.

4. PREMIUM ENERGY

Najbardziej energooszczędnym pakietem jest PREMIUM ENERGY z niskim parametrem Ud = 0,57 W/m2K*. To najcieplejsze drzwi w naszej ofercie.

*Współczynnik Ud jest podany dla drzwi pełnych.

Niższe wartości parametru Ud dla pakietu OPTIMUM, OPTIMUM ENERGY i PREMIUM ENERGY uzyskaliśmy dzięki bardzo trwałej i izolującej termicznie konstrukcji kompozytowej.

JAK SKONSTRUOWANE SĄ DRZWI PORTA THERMO?

Zależnie od pakietu energooszczędnego PORTA THERMO posiadają ramę konstrukcyjną skrzydła: drewnianą w przypadku STANDARD lub kompozytową, w przypadku trzech pozostałych: OPTIMUM, OPTIMUM ENERGY, PREMIUM ENERGY.

Poszycie wszystkich skrzydeł drzwiowych PORTA THERMO to blacha stalowa 0,6 mm ocynkowana, wykończona folią PVC odporną na warunki atmosferyczne. Wypełnienie wszystkich skrzydeł stanowi piana PUR (poliuretanowa), która poza wysoką termoizolacyjnością, solidnie spaja całą konstrukcję.

STANDARD posiadają ościeżnicę stalową, OPTIMUM i OPTIMUM ENERGY bardziej wytrzymałą aluminiową, a PREMIUM ENERGY najbardziej odporną i najlepiej izolującą termicznie ościeżnicę kompozytową SolidTherm.

premium energy

optimum energy

optimum

standard

SPECJALNIE ZAPROJEKTOWANY KOMPOZYT SolidTherm

Dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji kompozytowej mogliśmy stworzyć drzwi o niskich parametrach przenikalności cieplnej, a dzięki temu wyższej energooszczędności.

Nasz kompozyt to specjalnie zaprojektowana mieszanka ABS i włókna szklanego, które nadają wysoką sztywność, trwałość i wytrzymałość konstrukcji drzwi. Dzięki niej drzwi zyskują doskonałą termoizolację cieplną, a jednocześnie zachowują swoją elastyczność.

Z powodu swojej dużej wytrzymałości ten nowoczesny kompozyt wykorzystywany jest w technologiach samochodowych, czy medycynie. To materiał z tzw. „pamięcią”. W przypadku uderzenia, nie odkształca się trwale, a wraca do swojego pierwotnego kształtu. Kompozyt ten nie ma domieszek pochodzenia biologicznego, dzięki czemu nie absorbuje wody, zachowuje dużą stabilność i nie pęcznieje. Jest to materiał w 100% poddawany recyclingowi.

DLACZEGO KOMPOZYT SolidTherm JEST LEPSZY NIŻ DREWNO?

Może zabrzmieć to przewrotnie, ale drzwi kompozytowe są najbardziej ekologicznymi drzwiami zewnętrznymi! Dlaczego? Kompozyt to mieszanka włókna szklanego i ABS, która jest w 100% recyclingowalna. W przeciwieństwie do konstrukcji drewnianej, która jest nasączona klejem i niestety do recyclingu się nie nadaje.

Drzwi o konstrukcji kompozytowej są również lżejsze o 10 kg od drzwi drewnianych, przy zachowaniu wysokich właściwości wytrzymałościowych.

Materiał z którego wykonany jest kompozyt nie pochłania wilgoci i nie odkształca się przy wahaniach temperatury. Kompozyt nie ma też tendencji do odkształcania naroży drzwi, jak ma to miejsce w przypadku konstrukcji drewnianych po pewnym czasie użytkowania drzwi. Dzięki temu drzwi pozostaną szczelne na lata.

DRZWI ENERGOOSZCZĘDNE
TO DOBRY WYBÓR

Decydując się na zakup drzwi zewnętrznych, warto zainwestować w te o najlepszych parametrach termoizolacyjności – jak z pakietem PREMIUM ENERGY. W przyszłości przyniesie Ci to duże ograniczenie wydatków na ogrzewanie. Takie drzwi spowodują też, że latem w Twoim domu będzie przyjemnie chłodno.

Dzięki profesjonalnemu szczelnemu, trójwarstwowemu ciepłemu montażowi drzwi staną się pionową izolacją termiczną. Uzyskana zwiększona szczelność, ma szalenie duże znaczenie przy budowie domów ekologicznych i pasywnych. Powoduje zmniejszenie śladu węglowego Twojego gospodarstwa domowego, poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło.

Dzięki Twojemu właściwemu wyborowi będziesz miał wpływ na klimat – wypuścisz mniej gazów cieplarnianych do atmosfery i przyczynisz się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza Twojego najbliższego środowiska. I co najważniejsze, w dłuższej perspektywie zaoszczędzisz na ogrzewaniu i kupnie lepszych drzwi. PORTA THERMO to najlepszy wybór.