img_top2.jpg

EMOCJONALNA REALISTKA (wiedza i wewnętrzne przekonania)

Jako emocjonalna realistka bazujesz głównie na swoim doświadczeniu i gromadzisz informacje, z drugiej strony szybko weryfikujesz wiedzę w oparciu o swoje przekonania. Przed podjęciem decyzji robisz gruntowny research - wypytujesz znajomych, szukasz informacji w sieci, porównujesz produkty. Decyzje wspierasz zgromadzonym materiałem, bo wiedza i fakty są dla Ciebie istotne. Jednak, gdy przechodzisz do działania i podejmujesz ostateczną decyzję, to emocje biorą górę. Spontanicznie podchodzisz do kwestii remontowych, a jego efekt końcowy jest kompromisem pomiędzy głosem rozsądku, a szybką improwizacją. Bierzesz pod uwagę opinie i sądy innych ludzi, dlatego czasem przy ostatecznym wyborze pojawia się emocjonalny impuls, który umniejsza wcześniejszą logiczną decyzję. Zdarza Ci się zmienić zdanie w oparciu o drobnostkę. Masz tendencję do samodzielnego podejmowania się drobnych prac remontowych, rezygnując z pomocy fachowca. Cenisz sobie funkcjonalność przestrzeni i dobre jakościowo produkty, ale nie zapominasz o oryginalnych i awangardowych dodatkach. Nie podążasz ślepo za trendami, ale lubisz je analizować i wykorzystywać pasujące do Twojego stylu elementy.

plus.png Twoje mocne strony:

Jesteś typem osoby, która z jednej strony lubi mieć wszystko uporządkowane i przemyślane, a z drugiej szybko zmienia zdanie i pod wpływem impulsu obraca całe swoje działania o 180 stopni. Bardzo ważne są dla Ciebie obiektywne fakty, lubisz zgłębiać wiedzę i doświadczenie, ale też nie boisz się podjąć ryzyka. Twoją wielką zaletą jest duża mądrość i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, gdy zachodzi taka konieczność. Nie jesteś podatna na wpływy, nie kierujesz się w życiu modą ani trendami, choć lubisz dopasowywać je do swoich potrzeb. Nie brak Ci kreatywności i wyobraźni.

minus.pngTwoje słabe strony:

Jesteś osobą emocjonalną i mimo iż fakty są dla Ciebie bardzo ważne, potrafisz w sekundę o nich zapomnieć pod wpływem jednego bodźca. Warto się czasami zastanowić, czy w każdej sytuacji emocje są dobrym doradcą.