Realizacje | PORTA DRZWI

Biblioteka Uniwersytecka – Zielona Góra

  To największa tego typu realizacja w regionie. Obiekt położony jest na obszarze kampusu, w bliskim sąsiedztwie lasu. Przed głównym wejściem do budynku, które zostało wyniesione ponad otaczający teren, znajduje się spory plac z umiejętnie dobranymi elementami małej architektury. W aranżacji tego miejsca dostrzec można również nawiązania do tradycji regionu – drewniane stelaże niebawem porośnie winorośl, czyli element rozpoznawalny miasta. Rysunek winorośli można odnaleźć także w detalach fasady, którą utrzymano w grafitowej kolorystyce.

  Wnętrza obiektu oprócz funkcji bibliotecznej mieszczą sale konferencyjne, wystawowe i dydaktyczne, a także galerię sztuki, pomieszczenia biurowe oraz przestrzenie do odpoczynku.

  W celu zapewnienia właściwej ochrony przeciwpożarowej i akustycznej wybrano drzwi techniczne firmy Porta w kolorze Popielaty Euroinvest, odpowiadające trzeciej klasie wymagań wg PN-EN 1192:2001. Z uwagi na wymagania wytrzymałościowe ww. drzwi mogą być stosowane w ciężkich warunkach.

« Powrót
 • EKSPERT PORTA

  Dowiedz się jak prawidłowo dobrać drzwi dla siebie.

  sprawdź
 • CZY WIESZ, ŻE

  zobacz więcej
 • Newsletter

  Zapisz sie do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnych promocjach.

  ZAPISZ SIĘ