Realizacje | PORTA DRZWI

Lofty Platinum – Wrocław

  Obiekt powstał w dawnej destylarni braci Wolff i jest pierwszą tego typu realizacją w stolicy Dolnego Śląska. Projektanci umiejętnie wkomponowali nowoczesne rozwiązania architektoniczne w tkankę XIX-wiecznej budowli. Ze względu na ascetyczną formę budynki poprzemysłowe od dawna cieszą się uznaniem bohemy artystycznej.

  Zestawienie tafli szkła z cegłą i indywidualnie wykonanymi metalowymi zdobieniami pobudza wyobraźnię oraz stanowi doskonałe tło dla funkcji, które lofty mogą spełniać: pracowni projektowych, galerii, apartamentów. Uwagę zwracają przestronne klatki schodowe z umiejętnie wkomponowanymi windami, które wyglądem nawiązują do dźwigów przemysłowych. Architekci, dostosowując obiekty postindustrialne stają przed wieloma wyzwaniami.

  Zazwyczaj nie mogą bazować na standardowych rozwiązaniach i produktach. Doskonale sprawdziły się tu drzwi Granit z oferty firmy Porta KMI Poland-charakteryzujące się odpornością ogniową EI 30, dymoszczelnością oraz izolacyjnością akustyczną 32 dB. Ich masywne skrzydła dobrze wpasowują się w poprzemysłową architekturę wnętrz.

« Powrót
 • EKSPERT PORTA

  Dowiedz się jak prawidłowo dobrać drzwi dla siebie.

  sprawdź
 • CZY WIESZ, ŻE

  zobacz więcej
 • Newsletter

  Zapisz sie do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnych promocjach.

  ZAPISZ SIĘ