Realizacje | PORTA DRZWI

Łużycka Office Park - Gdynia

  Projektując biurowiec, architekt ma za zadanie rozwiązać komunikację wewnętrzną tak, aby ruch interesantów, pracowników i obsługi był sprawny oraz przebiegał bez zakłóceń. Nie bez znaczenia jest kierunek otwierania skrzydeł drzwiowych, ich osadzenie w ścianie oraz odległość otworu od mebli, wyposażenia i innych elementów wnętrza.

  Szerokości i wysokości przejść dobierane są w zależności od ilości osób, które będą przebywały w danym pomieszczeniu. W ich selekcji projektant posługuje się wymogami określonymi w warunkach technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów przeciwpożarowych i bezpiecznej ewakuacji z obiektu.

  O doborze stolarki decyduje też ogólna koncepcja biurowca i charakter, jaki architekt chce w nim uzyskać. Rozwiązania monumentalne cechować będą zatem szerokie i wysokie otwory drzwiowe, których stolarka dzieli się na skrzydła właściwe i dekoracyjne naświetla. Jeśli ideą nadrzędną będzie zbliżenie architektury do użytkownika, zastosowane rozwiązania zachowają skalę człowieka. Na wzornictwo drzwi ma wpływ funkcja, jaką pełnią. Najbardziej reprezentacyjny wygląd uzyskają skrzydła wejściowe, następne w hierarchii będą drzwi do pomieszczeń przeznaczonych dla większej ilości klientów, przeciwpożarowe i dymoszczelne, do poszczególnych biur, następnie do wnętrz pomocniczych, gospodarczych oraz technicznych. Osobną kategorię stanowią wejścia do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, które przez architektów są traktowane dwojako – jako elementy ukrywane lub eksponowane. Dodatkowo, wymagają odpowiednich zamków oraz kratek wentylacyjnych.

  Drzwi do biur w tej kategorii obiektów przewyższają swoją liczebnością wszystkie pozostałe. Łużycka Office Park, mimo wielu unikatowych rozwiązań, nie jest wyjątkiem. W gdyńskim kompleksie zastosowano głównie produkty firmy Porta. Dzięki podejściu inwestora przyszli najemcy mieli swobodę w doborze formy i kolorystyki stolarki, a asortyment producenta pozwolił na zaspokojenie ich potrzeb. Szeroki wachlarz produktów przyczynił się do stworzenia indywidualnego charakteru wnętrz, odpowiadającego wizualnie każdej z firm.

  W obiektach, w których motywem przewodnim jest ekologia – a do takich należy Łużycka Office Park – znaczna część budżetu zostaje przeznaczona na wprowadzenie efektywnych systemów, które zapewniają energooszczędność oraz spełniają najwyższe wymagania ekologiczne. W związku z tym, kluczowe staje się znalezienie oszczędności w innych częściach projektu. W ofercie Porty znajdują się rozwiązania, które – zachowując wysoką jakość – są konkurencyjne cenowo. Kolejną zaletą tego producenta jest duża oferta oklein i fornirów w bogatej gamie kolorystycznej, co daje architektom swobodę w projektowaniu i znajdowaniu kompromisu w rozmowach z inwestorem.

« Powrót
 • EKSPERT PORTA

  Dowiedz się jak prawidłowo dobrać drzwi dla siebie.

  sprawdź
 • CZY WIESZ, ŻE

  zobacz więcej
 • Newsletter

  Zapisz sie do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnych promocjach.

  ZAPISZ SIĘ