Realizacje | PORTA DRZWI

Polservice - Gdynia

  Nowa siedziba Polservice w Gdyni to obiekt biurowy klasy A. Wyróżniają go liczne przeszklenia oraz konstrukcje zewnętrznych i wewnętrznych słupów wskazujących na warstwowe i wieloplanowe budowanie elewacji frontowej. Na słupach spoczywa również wysunięta konstrukcja dachu. Bryłę kompleksu zaprojektowano zestawiając ze sobą stalowe i szklane elementy.

  Dzięki temu zabiegowi projektanci wyeksponowali dwie pierwsze kondygnacje, na których usytuowano pomieszczenia biurowe. Obiekt uatrakcyjniają okładziny kamienne układane w rytmie podziałów.

  Główni projektanci zadbali również o doskonały wygląd wnętrz. Obiekt, w którego siedzibie mieszczą się biura developera, ma zachęcać potencjalnych klientów do kupna mieszkań z jego oferty. Dlatego dobór materiałów oraz sposób prowadzenia prac budowlanych muszą być nienaganne. Całość jest bardzo dobrze skomponowana, dominują odcienie bieli, szarości i brązu. Detale wystroju mają charakter minimalistyczny, a ich wygląd wskazuje na dobrą jakość i wykonanie.

  Istotny element stanowi stolarka drzwiowa. Architekci zdecydowali się na zastosowanie rozwiązania firmy PORTA. W kompleksie znalazła się kolekcja Natura SPACE w kolorze Wenge. Barwę drzwi dobrano do mebli i wykończeń, również w tej samej tonacji. Główną cechą wyróżniającą tę kolekcję są jednak ciągnące się wzdłuż całego skrzydła przeszklenia z matowego szkła hartowanego o grubości 8 mm. Rozwiązanie to sprawiło, że pomieszczenia nabrały jeszcze bardziej nowoczesnego wyglądu. Dodatkowo, przenikające przez liczne przeszklenia w elewacji światło nie zostało sztucznie stłumione i odgrywa znaczącą rolę. Konstrukcja skrzydeł drzwiowych kolekcji Natura SPACE składa się z pionowych ramek wykonanych z wysokiej jakości drewna iglastego, sklejki oraz płyty wiórowej pełnej, połączonych ze sobą szybą hartowaną. Powierzchnie nieprzezierne pokryto okleiną naturalną Select, która zapewnia powtarzalność usłojenia i kolorystyki. Jest to bardzo istotne w biurowcu, gdzie poszczególne pomieszczenia winny legitymować się jednolitą estetyką i elegancją. Warto podkreślić, że zastosowanie w drzwiach dużych powierzchni szklanych zapewnia dodatkową ilość światła komunikacji ogólnej, sprawiając, że jest ona przyjazna pracownikom i gościom. Dodatkowo, zostają wyeksponowane detale zaprojektowanych wykończeń i wyposażeń. W kompleksie Polservice zastosowano rozwiązania jednoskrzydłowe, ale w ofercie PORTA znajdziecie Państwo również drzwi dwuskrzydłowe oraz przesuwne, bez zawiasów i przylgi.

« Powrót
 • EKSPERT PORTA

  Dowiedz się jak prawidłowo dobrać drzwi dla siebie.

  sprawdź
 • CZY WIESZ, ŻE

  zobacz więcej
 • Newsletter

  Zapisz sie do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnych promocjach.

  ZAPISZ SIĘ