O firmie Porta | PORTA DRZWI

O firmie

 

Posiadamy blisko 30 lat doświadczenia

 

Blisko 30 lat temu powstał pierwszy zakład produkujący drzwi w Bolszewie koło Wejherowa. W 1992 roku kilkuosobowy zespół zaczął produkować pierwsze skrzydła drzwiowe.
Od samego początku firmą PORTA KMI POLAND zarządza Jacek Sarnowski.
Kolejne lata to niezwykle dynamiczny rozwój firmy. Budowa wyspecjalizowanych zakładów w Ełku, Suwałkach oraz Rumunii aż po otwarcie nowoczesnego parku maszynowego Porta STEEL.
PORTA to blisko 1900 pracowników, dzięki którym możemy dostarczać wyjątkowe drzwi do domów Polaków.

1992

Pierwszy zakład PORTA DRZWI w Bolszewie i do dnia dzisiejszego siedziba firmy

2000

Start nowoczesnego zakładu w Ełku PORTA KMI SYSTEM

2001

Otwarcie zakładu w Ełku PORTA KMI METAL

2003

Uruchomienie zakładu w Suwałkach PORTA KMI FORNIR

2003

Początek produkcji w zagranicznym zakładzie w Rumunii PORTA KMI ROMANIA SRL

2012

Otwarcie dla klientów nowych kanałów komunikacji w mediach społecznościowych

2013

Rebranding PORTA KMI POLAND

2015

Nowa, długoterminowa strategia biznesowa spółki 2015+

2016

Inauguracja strategicznego program rozwoju sektora leśno-drzewnego w Polsce „Woodstrateg”, realizowanego w konsorcjum, którego liderem jest PORTA KMI POLAND

2016

Otwarcie PORTA STEEL w Ełku, jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie, projektowanej z myślą o wdrożeniu idei Industry 4.0

Firma PORTA projektuje drzwi w oparciu o najwyższe standardy i aktualne trendy we wzornictwie. Dział R&D nieustannie śledzi rozwój technologii i zmiany w designie. W każdym wydaniu katalogu PORTA znaleźć można wyjątkowe nowości. Drzwi PORTA to również jakość i bezpieczeństwo. Certyfikaty uzyskane w Instytucie Techniki Budowlanej potwierdzają wysoki standard. Naszym powodem do dumy są drzwi techniczne, które swoimi parametrami i możliwościami dostosowywania pod konkretne inwestycje pozwalają architektom oraz samym inwestorom realizować nawet najbardziej odważne projekty. Do produkcji drzwi używamy komponenty dostarczane nam przed światowych liderów. Wsłuchujemy się w głos architektów. Robimy wszystko, aby drzwi PORTA odpowiadały na ich potrzeby projektowe.

Bolszewo – skrzydła w okleinie syntetycznej
Ełk – skrzydła ramowe i ościeżnice w okleinie syntetycznej oraz drzwi stalowe
Suwałki – skrzydła, ościeżnice i drzwi w okleinie naturalnej

Drzwi techniczne:
 • - antywłamaniowe
 • - ognioodporne
 • - dźwiękoszczelne

Zarząd

Jacek Sarnowski

Prezes PORTA KMI POLAND

Jacek Sarnowski (ur.1955r.) już jako młody człowiek mimo uczęszczania do liceum, za namową swojego ojca popołudniami rozpoczął pracę w rodzinnym rzemieślniczym zakładzie futrzarskim, ojciec wiedział, jak ważna jest wiedza ale i doświadczenie. Jego kolejne kroki w biznesie pod koniec lat 80 , są związane z Mieczysławem Ciomkiem, z którym od 30 lat współpracują. Najpierw założyli i z sukcesem rozwinęli sieć 100 sklepów z wykładzinami pod nazwą Komfort, którą to sieć sprzedali w 2007 r.. W międzyczasie uruchomili dwie firmy. PORTA KMI POLAND (1992r.), którą od samego początku zarządza Jacek Sarnowski i firmę deweloperską Invest Komfort (1995r.), którą kieruje od pierwszego dnia Mieczysław Ciomek.

Grzegorz Białczak

Wiceprezes PORTA KMI POLAND
Dyrektor Zarządzający

Doświadczony dyrektor operacyjny z historią pracy w nowoczesnych fabrykach. Specjalista w zakresie zarządzania operacyjnego, zarządzania jakością, ciągłego doskonalenia i planowania produkcji. Ukończył zarządzanie oraz inżynierię na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Artur Pęksyk

Członek Zarządu PORTA KMI POLAND
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Jest związany z firmą od 2006 r. Dzięki swojej wizji i determinacji przez lata inicjował zmiany wspierające wzrost i ekspansję firmy z poziomu dyrektora marketingu. Wcześniej był dyrektorem zarządzającym agencji reklamowej ITV. Ukończył filozofię i socjologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

 

 • EKSPERT PORTA

  Dowiedz się jak prawidłowo dobrać drzwi dla siebie.

  sprawdź
 • CZY WIESZ, ŻE

  zobacz więcej
 • Newsletter

  Zapisz sie do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnych promocjach.

  ZAPISZ SIĘ