PORTA DRZWI

CERTYFIKAT EPD

EPD - Deklaracja Środowiskowa Produktu EPD

EPD

 

Czym jest polityka środowiskowa firmy Porta?

Od 25 lat Porta jest liderem w produkcji stolarki drzwiowej co sprawia, że otwieramy się na naszych klientów i oferujemy im nie tylko pełen wachlarz produktów, ale również otwieramy dla nich naszą firmę. Polityka środowiskowa Porty z roku na rok staje się coraz bardziej transparentna. Bardziej dbamy o środowisko i świadomie realizujemy cele zrównoważonego rozwoju, dlatego  też  podjęliśmy   decyzję o uzyskaniu deklaracji środowiskowej III typu, EPD (Environmental Product Declaration).

Czym jest EPD?
Jest to deklaracja środowiskowa, oparta na analizie cyklu życia produktu, która wydawana jest przez niezależny Instytut według normy EN 15804. Pomaga wyjaśnić właściwości produktów i jego wpływ na środowisko przez cały okres użytkowania. EPD jest szczególnie przydatna architektom, projektantom oraz inwestorom, podczas Inwestycji opartych na polityce ECO.

Jakie są cele EPD?
EPD jest deklaracją, która w przejrzysty sposób, przedstawia właściwości wybranego produktu oraz zawiera informacje na temat siedmiu różnych kategorii, poprzez które produkt wywiera wpływ na środowisko naturalne, między innymi: emisja CO2 użyte surowce i ich pochodzenie, deklaracja ilości i rodzaju zużywanej energii. Znajdują się tu również informacje o procesie produkcyjnym i budowie produktu.

Jaka jest wartość EPD?
W kontekście zachodzących zmian klimatycznych oraz kurczących się zasobów naturalnych
i postępującej urbanizacji, coraz istotniejsze staje się planowanie i tworzenie budynków zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Współczesne budownictwo traktuje kompleksowo działalność budowlaną
i jej wpływ na ludzi, dlatego też tak ważna jest analiza wyrobu budowlanego, która stanowi podstawę do całościowej oceny budynku.
Budynki publiczne, ale także handlowe i mieszkalne, są coraz częściej świadomie planowane i oparte na zasadzie zrównoważonego rozwoju. Dotyczy to zarówno budowy nowych obiektów, jak i renowacji tych już istniejących. Obecnie inwestorzy coraz częściej starają się o uzyskanie dla swoich inwestycji zielonych certyfikatów, takich jak BREEAM czy LEED, gdzie w ramach tych procesów istotnym punktem są produkty z certyfikatem EPD.

    Świadectwa deklaracji środowiskowej dla drzwi wewnętrznych i zewnętrznych systemu Porta:

    103_2020_Porta_en
    103_2020_Porta_pl
    104_2020_Porta_en
    104_2020_Porta_pl

    Deklaracje środowiskowe dla drzwi wewnętrznych i zewnętrznych systemu Porta:

    ITB-EPD_Porta_drzwi wew. pl 103-2020
    ITB-EPD_Porta_drzwi wew. en 103-2020
    ITB-EPD_Porta_drzwi zew. pl 104-2020
    ITB-EPD_Porta_drzwi zew. en 104-2020

 

 • EKSPERT PORTA

  Dowiedz się jak prawidłowo dobrać drzwi dla siebie.

  sprawdź
 • CZY WIESZ, ŻE

  zobacz więcej
 • Newsletter

  Zapisz sie do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnych promocjach.

  ZAPISZ SIĘ