Zwierzęta wchodzą na ściany. Dekoracje z pazurem

Oceń artykuł:

0%
0%
Czasem mamy ochotę odświeżyć mieszkanie, ale niekoniecznie kosztem remontu. Doskonałym rozwiązaniem są wtedy fototapety i naklejki na ścianę, dzięki którym w krótkim czasie, bez dużych nakładów finansowych i bałaganu, możemy zupełnie odmienić charakter wnętrza. Zwłaszcza miłośnicy zwierząt nie mają powodów do narzekania. Mogą przebierać w motywach i rodzajach tego typu ozdób.

W latach 80. i 90. fototapety święciły triumfy w polskich mieszkaniach. Tuż obok meblościanki z dykty i rozkładanej wersalki, można je było spotkać niemal w każdym domu. Kojarzyły się z nowoczesnością, modą i powiewem Zachodu, a nawet egzotycznych krajów – w końcu wiele motywów nawiązywało do pięknych plaż, dalekich krajobrazów i dzikich zwierząt. Potem nastąpił niespodziewany odwrót: fototapety, które nagle stały się synonimem kiczu, zaczęto masowo zastępować prawdziwymi tapetami dobrej jakości i po prostu porządnie pomalowanymi ścianami. Do czasu.

Od kilku lat obserwujemy powrót tego trendu, ale w zupełnie nowym wydaniu. Obecnie fototapety wykonane są z wysokiej jakości materiałów, można przebierać wśród dziesiątków tysięcy wzorów i zdjęć. Są wytrzymałe (odporne na wodę i promienie UV) i łatwe do czyszczenia, a dodatkowo w sklepach internetowych bez problemu można dobrać pożądany wymiar – na każdą ścianę, a nawet blaty stołów czy szafek.

Tapety w zwierzęce wzory

Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia i... ulubione zwierzę. W ofercie sklepów internetowych fototapet z motywem zwierzęcym jest tak dużo, że trudno się na jedną zdecydować. Do wyboru mamy modele przypominające rysunek czy obraz, doskonałej jakości zdjęcie czy grafikę.

Odrębny dział stanowią fototapety ze zwierzętami domowymi, najczęściej towarzyszącymi człowiekowi, jednak o palmę pierwszeństwa walczą z nimi motywy ze zwierzętami dzikimi i egzotycznymi. Lisy, niedźwiedzie, wilki, a do tego mieniące się wszystkimi kolorami ptaki i ryby. Nie brakuje także owadów, które na ścianie prezentują się dużo lepiej jako fototapeta niż w rzeczywistości...

Źródło: aliexpress.com

Uniwersalne naklejki, które pasują niemal wszędzie

Jeśli nie chcesz zmieniać całej ściany lub jej znacznej części, rozważ użycie naklejek. Łatwo je zamontować niemal w każdym miejscu. Trzeba jednak dobrze to przemyśleć, ponieważ ten typ ozdób nie jest tak trwały jak tapety, a zatem odpadają fragmenty ścian, które łatwo zniszczyć lub są mocno eksploatowane. To, że naklejki nie przywierają do ściany, jest ich zaletą – gdy się znudzą lub po prostu gdy zapragniesz zmian, łatwo i szybko się ich pozbędziesz. Co ważne, naklejki możemy umieścić także np. na laptopie, szybie czy drzwiach lodówki.

Największym wzięciem cieszą się naklejki-grafiki w ciemnym kolorze, które można sprytnie wkomponować w pomieszczenie, np. kot będzie "zeskakiwać" z szafki, a stado ptaków "przysiądzie" tuż nad karniszem. Równie popularne są kolorowe motywy, które składają się kilku lub więcej elementów, jak np. wzbijające się do lotu motyle.

Źródło: Melli Mello Fototapeten

W pokoju dla dzieci, podobnie jak w przypadku fototapet, przeważają motywy bajkowe. Uśmiechnięte pszczółki zbierają miód, a puchate owieczki układają do snu. Nowością są naklejki w kształcie zwierząt, np. okrąglutkiej świnki, pokryte farbą tablicową. Stanowią nie tylko atrakcję dziecięcego pokoju, ale również pomagają mu w rozwoju – na dużej powierzchni maluchy mogą rysować kredą (nie niszczą przy okazji innych ścian!), mieć z tego dużo frajdy oraz ćwiczą wyobraźnię. Kto wie, czy nie pójdą w ślady Picasso, który również miał w zwyczaju malować po ścianach...

Oceń artykuł:

0%
0%