Z tych hoteli rozpościerają się spektakularne widoki

Oceń artykuł:

0%
0%
Komfort oraz dostępna infrastruktura to ważne czynniki mające wpływ na wybór hotelu. Ale jest jeszcze jedna rzecz, która rzutuje na to, jak będziemy się czuli w takiej placówce. Zdecyduje o naszym nastroju i atmosferze panującej podczas pobytu – niezależnie, czy jesteśmy tam w celach rekreacyjnych, czy biznesowych. To lokalizacja hotelu oraz rozpościerające się z pokoju widoki. Niektóre z nich mają pod tym względem do zaoferowania naprawdę sporo.

Czasami, zatrzymując się w hotelu, wcale nie trzeba ruszać się daleko, wystarczy tylko przekroczyć próg własnego pokoju, by móc nasycić oczy cudami architektury czy wspaniałymi obrazami przyrody.

Hotel Tellsplatte, Szwajcaria

Ten hotel znajduje się w miejscowości Sisikon przy Axenstrasse i ma trzy gwiazdki. Jednak głównym argumentem, dla którego wiele osób decyduje się na pobyt w tym miejscu, wcale nie są znajdujące się tam wygody, ale właśnie cudowne widoki. Po wyjściu na ogólnodostępny taras albo prywatny balkon można popatrzeć na Jezioro Czterech Kantonów oraz cudowny górzysty brzeg znajdujący się po jego drugiej stronie. Ze względu na niezwykłe pejzaże każdego roku przybywają tu rzesze Szwajcarów oraz turystów zagranicznych. Osoby decydujące się na pobyt w Tellsplatte nie muszą się jednak ruszać z miejsca. W cenie pokoju mają też nieograniczony dostęp do tych wspaniałych pejzaży.

Hôtel Duquesne Eiffel, Francja

Jedna z największych atrakcji pięknego Paryża i magnes przyciągający miliony turystów z całego świata. Mowa oczywiście o współczesnym cudzie architektury, czyli wieży Eiffla. Obiekt wzniesiony w 1889 r. z okazji wystawy światowej ma jeden minus – zazwyczaj jest wokół niego bardzo tłoczno. Zdecydowanie łatwiej mają goście hotelu Duquesne Eiffel, położonego przy 23 Avenue Duquesne. Wystarczy, że otworzą drzwi pokoju, i już mają dla siebie obraz rodem z widokówki, tyle że o imponującej skali. Chyba trudno o bardziej wymarzoną panoramę dla niepoprawnych romantyków niż ta, która rozpościera się z tutejszych balkonów.

Mandarin Oriental, Stany Zjednoczone

Wielbiciele metropolitalnych klimatów będą wniebowzięci – dosłownie i w przenośni. Z wyższych kondygnacji tego luksusowego, pięciogwiazdkowego hotelu, będącego częścią wielofunkcyjnego kompleksu Time Warner Center, rozpościerają się bowiem widoki na to, co uchodzi za kwintesencję Nowego Jorku. Wejście do jednego z tutejszych pokoi to prawdziwe otwarcie się na świat. Podziwiać stąd można zagłębie drapaczy chmur na Manhattanie oraz słynny Central Park. I to niezależnie, czy będziemy odpoczywać we własnym pokoju, jeść lunch w jednej z licznych restauracji, czy relaksować się w basenie. Zewsząd perspektywa jest tu równie doskonała.

Belmond Sanctuary Lodge, Peru

{{blockquote "Każdego dnia, już od wczesnego ranka, do Machu Picchu ściągają prawdziwe tłumy.";"#96bf31"}}
Machu Picchu to jedna z największych turystycznych atrakcji świata. Dla wielu zapalonych podróżników wizyta tu stanowi ukoronowanie ich wojaży. W bezpośrednim sąsiedztwie kolebki inkaskiej cywilizacji nie ma zbyt wielu miejsc z noclegiem. Wyjątek stanowi Belmond Sanctuary Lodge, który znajduje się tuż obok legendarnego miasta, położonego na wysokości ok. 2300 m n.p.m. Każdego dnia, już od wczesnego ranka, do Machu Picchu ściągają prawdziwe tłumy. Ci, którzy mieszkają w Belmond Sanctuary Lodge, nie muszą jednak wstawać bladym świtem, by móc cieszyć oko krajobrazem Machu Picchu. Wystarczy, że wyjdą na taras.

Oberoi Amarvilas, Indie

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać. Wizyta w Agrze to dla wielu osób odwiedzających Indie punkt obowiązkowy. Wszystko oczywiście ze względu na znajdujące się tam Tadź Mahal – słynne mauzoleum, którego budowa zajęła ponad dwie dekady. Architektoniczny rozmach wzniesionego w XVII wieku obiektu, w powstawaniu którego udział miało ponad 20 tys. robotników, można dziś podziwiać m.in. z Oberoi Amarvilas – jednego z najbardziej komfortowych hoteli w Indiach. Choć – jak podkreślają goście, którzy mieli okazję się tam zatrzymać – cenniejszy od luksusów, jakie można w nim znaleźć, jest widok, który rozpościera się po przekroczeniu drzwi pokoju.

Hotel Ranga, Islandia

Ten czterogwiazdkowy hotel znajduje się na południu Islandii, w mieście Hella. Z zewnątrz wygląda niepozornie. Po przekroczeniu jego progu można liczyć nie tylko na wysokiej jakości wypoczynek, ale też na obrazy nie z tej ziemi. I nie ma w tych słowach ani odrobiny przesady. Ze względu na położenie geograficzne osoby odwiedzające hotel Ranga mogą bardzo często z jego okien oglądać zorzę polarną. To niejedyny widokowy atut tej placówki. Oprócz kosmicznych spektakli, relaksując się w wannie z hydromasażem, można podziwiać też typowy islandzki krajobraz z wulkanami w tle.

Four Seasons, Australia

Widząc ten gmach, od razu wiemy, gdzie jesteśmy. Opera w Sydney to wielokrotnie nagradzany budynek, który stał się symbolem Kraju Kangurów. Budowlę w pełnej krasie mogą podziwiać m.in. goście hotelu Four Seasons. Ci, którzy w nim byli, twierdzą, że przebudzić się i zobaczyć panoramę Port Jackson z Sydney Opera House oraz Sydney Harbour Bridge w rolach głównych, to niezapomniane przeżycie, pozwalające poczuć się częścią wielkiego świata.

Oceń artykuł:

0%
0%