Dom w stylu Gucci. Pierwsza wnętrzarska kolekcja giganta mody

Oceń artykuł:

0%
0%
Dom ubrany w meble i dekoracje – nie ma lepszego określenia dla wnętrz, których wyposażeniem zajął się największy dom modowy świata. Stylowe i wyszukane akcesoria to jednak za mało. Projektanci Gucci wyszli poza schematy, śmiało zestawiając to, co do tej pory występowało oddzielnie. Stąd nieoczywiste materiały w koktajlu faktur i wzorów. Niby wszystko to znamy, a efekt jest zaskakująco świeży!

Kto za tym stoi?

Wnętrza w stylu Gucci są jak obraz: nasycone kolorami plamy i misterne detale wabią zmysły. Pomieszczenia w spokojnej tonacji dają pole do popisu intrygującym zestawieniom barw i motywów – niczym czyste płótno w rękach artysty. W tym przypadku autorem brawurowych połączeń jest Alessandro Michele, dyrektor kreatywny Gucci. Wielki wielbiciel historii, podróży i następca słynnej Fridy Giannini.

To jemu właśnie marka zawdzięcza także inną tegoroczną nowość – aplikację, dzięki której można będzie już jesienią 2017 śledzić miejsca na całym świecie, stanowiące źródło inspiracji dla projektantów znanego domu mody. Dały one początek nie tylko strojom, lecz także linii ekskluzywnych toreb podróżnych i innych akcesoriów związanych z mobilnym trybem życia. Właśnie z fascynacji różnymi zakątkami naszego globu powstała także kolekcja Alessandro Michela adresowana do domatorów – Gucci Décor, która zostanie zaprezentowana tej jesieni, we wrześniu.

Bez ograniczeń

Choć premiera dopiero przed nami, już teraz można znaleźć zapowiedzi tego, czym świat będzie żył za miesiąc. Kolekcję zobrazował ponadto znany malarz i ilustrator Alex Merry. Stąd oprócz zdjęć pojedynczych przedmiotów w internecie po wpisaniu hasła: Gucci Décor pojawiają się nieco odrealnione, lecz niezwykle wyraziste i barwne wizualizacje topowej linii wyposażenia.

Widać na nich, że elementy składające się na pierwszą kolekcję wnętrzarską giganta świata mody, mają ogromną moc oddziaływania na wnętrza. Już pojedynczy element, parawan czy fotel łatwo przejmuje kontrolę nad pomieszczeniem i nasyca je aurą luksusu.

Oprócz wspomnianych mebli i przepierzeń zachwycają też detale w postaci poduszek, zasłon, świec w ceramicznych osłonach, tac czy porcelany z manufaktury Richard Ginori, działającej we Florencji od XVIII wieku. Podobno wnętrza będzie też można ubrać w tapety pokryte identycznymi deseniami jak te ze strojów, które wkrótce zakrólują na wybiegach.

Design w garści

Odważne kreacje cechują całą kolekcję Alessandro Michelego. Różnorodność nienagannie zaprojektowanych przedmiotów do wnętrz scala właśnie nieszablonowe wzornictwo. Wszystkie one bowiem charakteryzuje ogromna siła wyrazu, mnogość form i kolorów. Swoisty eklektyzm kolekcji nie narzuca przy tym żadnego konkretnego stylu. Każdy przedmiot ma szansę odnaleźć się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i boho czy glamour. Z kolei ich dobór indywidualizuje przestrzeń. Możliwości połączeń jest tak wiele, że nie stanowi to problemu.

Przedmioty będzie można kupić zarówno w autoryzowanych sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem strony internetowej domu mody Gucci.

Luksus upostaciowiony

Wybierając kadzidełka lub świece, można wprowadzić do domu jeden z czterech niesamowitych aromatów: brzozy i pomarańczowych liści, róży damasceńskiej, jaśminu i trawy cytrynowej oraz morskiej soli i liści pomidorów.
Poduszki urozmaicą wnętrza nie tylko odcieniami żółtego, zieleni i amarantu, lecz także frędzlami i haftami przedstawiającymi motyle, chrząszcze, trzmiele, dzikie i udomowione koty oraz węże kryjące się wśród kwiatowych girland z róż, stokrotek czy maków. Ręcznie wykonywane motywy zdobią też tapicerowane meble. Hafty pojawiają się głównie na aksamitach i przywodzą na myśl malownicze miasteczka włoskiej Ligurii.

Porcelana w czarno-białe lub zielono-białe wzory jest dekorowana trójwymiarowymi sylwetkami insektów, które od razu wydadzą się znajome fanom poprzednich kolekcji marki i tropikalnych klimatów. Ale zamiast nich można też wybrać wzór chevron w topowym różu czy niebanalny (i już rozpoznawalny!) rysunek oka w odcieniach kobaltu.

Wartość ekstrawagancji

Najprzyjemniej oczywiście skoncentrować się na tym, co można zyskać, urządzając dom w stylu Gucci. Przede wszystkim jest to bowiem bogactwo naturalnych motywów, feeria barw, unikalność - osnute wokół romantycznej konwencji. Nie ma wzorca, na podstawie którego można zestawiać dodatki. Wszystko do siebie pasuje i każdorazowo daje możliwość tworzenia unikalnych kompozycji.

Kto zdecyduje się zainwestować w nietuzinkowe dodatki do wnętrz Gucci, musi liczyć się jednak z wydatkiem przynajmniej 190 dol. Od tylu bowiem zaczynają się ceny poszczególnych przedmiotów z tej osobliwej kolekcji. Za jej najdroższy element – jedwabny parawan – przyjdzie zapłacić znacznie więcej – nawet 30 tys. dol. Jednak zgodnie z naczelną dewizą domu mody Gucci: ”Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę”. W tym sezonie ta maksyma wpisała się też w aranżację wnętrz.

Oceń artykuł:

0%
0%