Dobra architektura…dla ptaków

Oceń artykuł:

0%
0%
Jeszcze do niedawna wśród karmników królowały prowizorycznie zbite deski, w których umieszczało się karmę. Dziś architektura domków dla ptaków poszła znacznie dalej, a sklepy zoologiczne oferują luksusowe ptasie posiadłości.

Własnoręcznie wykonana przystań dla ptactwa nie jest najłatwiejszym zadaniem, ale przynosi mnóstwo radości i dumy, tak jak każda samodzielnie wykonana dekoracja. Oczywiście możesz zamówić odpowiedni, gotowy produkt albo spędzić długie jesienne wieczory na przygotowaniu czegoś wyjątkowego, spełniając się przy tym hobbystycznie. W sieci furorę robią zarówno klasyczne, drewniane domki, jak również karmniki o niecodziennych formach, np. w kształcie kolorowych, bajkowych ptaków. To fantastyczny pomysł na ożywienie pustych drzew i szaroburej zimowo-jesiennej aury.

Źródło: Eva Solo

Świetnie prezentują się również własnoręcznie wykonane domki z drewna o spersonalizowanym wzornictwie. Możesz dobudować okna, płotek, dachówkę z kory, "zasadzić" rośliny, przyklejając mech, oraz pomalować karmnik na kolor podobny do twego domu. W środku pozostaw naturalne drewno, które nie wpłynie szkodliwie na przygotowane dla ptactwa jedzenie.

Jeśli zależy ci na szybkim zrobieniu karmnika, zamiast plastikowej, szpecącej butelki wybierz nieużywaną, grubą filiżankę, do której przykleisz na stałe spodek. Przylatujące ptaki będą mogły usiąść na talerzyku, a następnie pożywić się w pięknym kubku.

Źródło: Marta Szafraniec

Oceń artykuł:

0%
0%