Akcesoria kuchenne w nowej wersji. Wyczarujesz z nich prawdziwe cuda

Oceń artykuł:

0%
0%
Nie wszystkie rzeczy, z których już się nie korzysta, trzeba od razu wyrzucać. Dla wielu z nich można znaleźć ciekawsze zastosowanie. Wzięliśmy pod lupę codzienne akcesoria kuchenne – zobacz, ile można z nich wyczarować. Zrób to sam!

1. Chwytne sztućce

Na pewno masz wśród akcesoriów kuchennych niejedną łyżeczkę spoza kompletu lub widelec, który trafił do ciebie nie wiadomo skąd. Jeśli masz siłę w rękach lub brata czy kuzyna, który spędza godziny na siłowni, z powodzeniem wygniesz te akcesoria w kształt haczyków na ubrania, klucze, ściereczki, a także na chochle, sitka czy miarki. Zrób to sam lub… poproś kogoś silniejszego!

Źródło: Pinterest

2. Łyżka do warzyw

Może w twoich kuchennych szufladach bez potrzeby zalegają w nadmiarze też inne akcesoria kuchenne, np. drewniane łyżki i szpatułki? Wystarczy pomalować je w najszerszym miejscu farbą tablicową, by w mig otrzymać efektowne etykietki do sadzonek. Potem trzeba już tylko narysować na nich kredą symboliczny kształt rzodkiewki, sałaty czy marchewki i wbić trzonki w ziemię. To szybki sposób na uporządkowanie skrzynek i doniczek w warzywnym ogródku na balkonie, tarasie czy przydomowej szklarni.

Źródło: Davidwolfe.com

3. Patera fashionistki

Modne kobiety na ogół mają mnóstwo rzeczy na toaletce. Buteleczki z perfumami czy biżuterię pozwoli im szybko uporządkować dwu- lub trzypoziomowa patera. Tego typu akcesoria pomagają efektownie wyeksponować nie tylko ciasta czy muffinki, lecz także rzeczy codziennego użytku. Zresztą kto teraz trzyma w domu góry słodyczy? Dawno zapomniana, metalowa czy szklana patera może być używana znacznie częściej. Ważne żeby była obrotowa, co ułatwia szybkie wyszukiwanie przedmiotów. Ten patent doskonale sprawdza się też w przypadku kolorowych kosmetyków, zwłaszcza jeśli patera jest wyposażona w klosz, który skutecznie ochroni rzeczy przed kurzem. Z takim ʺzrób to sam″ poradzi sobie nawet wielka dama!

4. Chlebak na… kapcie

Klasyczny duży chlebak z odsuwanym w górę wieczkiem to świetny pomysł na zorganizowanie kapci dla gości w przedpokoju. Stary egzemplarz, który chcesz wymienić na nowy, możesz pomalować w ciekawy sposób, a nawet oznaczyć symbolem domowych pantofli. Z powodzeniem pomieści 4–5 par kapci ułożonych jedne na drugich.

5. Artystyczne świeczniki

Kilka zbędnych chochelek do zupy, druciana trzepaczka do ubijania jajek, pojedyncze filiżanki z różnych kompletów. Wystarczy włożyć do nich tealighty i zawiesić lub ustawić tak stworzone lampiony w wybranym miejscu. W przypadku świeczników ogranicza nas jedynie liczba sprzętów kuchennych! ʺZrób to sam″ w najprostszym wydaniu!

6. Organizer podany na tacy

Tace różnej wielkości to idealne organizery na biurko – zwłaszcza te za małe na przeniesienie kilku filiżanek z herbatą. Wystarczy jedna na korespondencję i druga na artykuły biurowe: długopisy, zszywacze czy linijki. Gdy zabraknie ci miejsca na blacie, wystarczy ustawić jedną na drugiej. Najlepiej w roli organizerów zaprezentują się wspomniane akcesoria wykonane z kamienia, skóry czy drewna.

7. Tarka pełna blasku

Pewnie nie raz, robiąc generalne porządki wśród akcesoriów kuchennych, natrafiłeś na kilka wałków czy form do pieczenia babek. Często taka sytuacja dotyczy też tarek. Po co ci trzy, jeśli i tak na co dzień używasz tylko jednej? Ta sytuacja jest uzasadniona tylko wówczas, jeśli… znudziły ci się wiszące na kablach żarówki. Przywiąż do nich nieużywane tarki o czterech ściankach, umieszczając w środku źródło światła (kabel wystarczy okręcić kilka razy wokół uchwytu tarki). Po zmroku włącz światło i podziwiaj efekt!

8. Kieliszki na bukiety

Kieliszki uwielbiają się tłuc. W efekcie zostaje ci jeden do nalewki, dwa do martini i pękata czarka na czerwone wino. Wykorzystaj tę różnorodność. Zestaw je razem lub ustaw pojedynczo i w każdym zaaranżuj minikompozycję kwiatową. Kieliszki możesz też ustawić do góry nogami, a pod nimi położyć ususzony kwiat, pomalowane na złoto szyszki lub inne dekoracje. Wtedy podstawa nóżki posłuży jako świecznik.

9. Rustykalny kinkiet

Marzy ci się oryginalny kinkiet w kuchni? Zrób to sam! Nie potrzebujesz nawet elektryka, który zainstaluje źródło światła na ścianie. Wystarczy zamontować tam lampkę na baterie, włączaną za pomocą pociągnięcia sznurka, i nakryć ją… zawieszonym na haczyku durszlakiem. Przez znajdujące się w nim otwory sączy się łagodne światło rzucające wokół zabawne cienie.

Źródło: Homedit.com

10. Talerze ścienne

Masz kilka zdekompletowanych talerzy ze starego serwisu? Szkoda je wyrzucić, są przecież odziedziczone po dziadkach i pomalowane w piękne róże, folkowe wzory czy ornamenty. Zrób z nich dekorację ścienną! Wystarczy zawiesić je w przedpokoju, nad sofą, blatem w kuchni, a nawet zagłówkiem łóżka w sypialni. Lepsza pamiątka rodzinna niż nic niemówiący nikomu obrazek z marketu.

Oceń artykuł:

0%
0%