Kupno drzwi - jaki jest czas realizacji zamówienia i od czego zależy?

Oceń artykuł:

67%
33%

Urządzanie własnego mieszkania to niezwykle ekscytujący etap  dla każdego, kto rozpoczyna nowy rozdział życia w nowym miejscu. W ten sposób tworzy się własny, przytulny kąt, w którym można poczuć się swobodnie i bezpiecznie. Niecierpliwość jest zrozumiała: każdy chciałby mieć wszystkie elementy aranżacji od razu w komplecie. PORTA DRZWI doskonale to rozumie, dlatego skraca terminy produkcji drzwi.

Kupno drzwi - jaki jest czas realizacji zamówienia i od czego zależy? Porta BALANCE

Drzwi produkowane „na miarę”

Oferta PORTA DRZWI sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Standardowa propozycja to ponad 400 modeli skrzydeł drzwiowych w ponad 100 kolorach. Dowolny kolor, rodzaj pokrycia, wypełnienia czy przeszklenia. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Spersonalizowane drzwi nie są dostępne jednak od ręki. Terminy realizacji są inne dla drzwi wewnętrznych, inne dla wejściowych do mieszkania, jeszcze inne w przypadku drzwi wejściowych do domu i wahają się od kilku do kilkunastu tygodni. Wszystkie informacje dotyczące czasu realizacji zamówienia można sprawdzić na stronie www.porta.com.pl – przy każdej wybranej kolekcji. Do podanego terminu należy doliczyć ok. 1 tydzień oczekiwania na dostawę. 

do tekstu

Od zamówienia do realizacji – jak wygląda proces?

Gdy wybierzesz konkretny model z danej kolekcji u Autoryzowanego Dealera lub w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży, zlecenie zostaje przesłane do Działu Obsługi Klienta PORTA DRZWI, który planuje produkcję. Skrzydła produkowane są indywidualnie uwzględniając wszystkie potrzeby klientów. 

Gdy Twoje drzwi są gotowe, zostają przewiezione do punktu sprzedaży Autoryzowanego Dealera. Najlepiej, by ich montażem zajęła się grupa wykwalifikowanych pracowników z Autoryzowanej Grupy Montażowej. Można ich znaleźć na stronie www.dobrymontazysta.pl lub zapytać o to sprzedawcę. Montaż wykonany przez profesjonalistów to nie tylko trwałość na lata, ale również wydłużona gwarancja aż do 5 lat.

Nietypowe zamówienia

Dzięki nowoczesnej i zautomatyzowanej technologii produkcji mamy możliwość realizacji nawet najbardziej nietypowych zamówień. Drzwi z frezowanym wzorem ulubionego superbohatera do pokoju dziecięcego czy w kolorze kobaltu do sypialni w stylu glamour - nic prostszego! Wystarczy podzielić się swoimi pomysłami ze sprzedawcą, który przekaże je do naszego Działu Kontraktów. Nasi specjaliści przeanalizują Twoje potrzeby i upodobania i zaproponują optymalne rozwiązanie.

W przypadku zamówień niestandardowych proces realizacji jest bardziej skomplikowany. Specjaliści PORTA DRZWI dokładnie przygotowują dokumenty potrzebne do zrealizowania nietypowych rozwiązań. Proces produkcji nie różni się od zleceń standardowych, ale z uwagi na częstą konieczność sprowadzenia dedykowanych, nietypowych materiałów i akcesoriów, termin realizacji jest wydłużony. 

Z czego wynikają różnice w terminach realizacji zamówień?

Technologia wykonania drzwi fornirowanych np. Natura GRANDE składa się z wielu etapów m. in. ręczne dobieranie forniru, a następnie kilkuetapowe lakierowanie skrzydeł lakierami utwardzanymi promieniami UV.

Równie czasochłonna jest produkcja drzwi lakierowanych białą farbą akrylową UV, którą zastosowano m.in. w kolekcji Porta DESIRE. Malowanie, lakierowanie, suszenie i utwardzanie specjalnymi lampami. Wszystkie te zabiegi skutecznie zabezpieczają drzwi na bardzo długi czas. Tak pracochłonna produkcja powoduje jednak, że czas oczekiwania na ten rodzaj drzwi jest nieco dłuższy.

infografika

Oceń artykuł:

67%
33%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym