Drzwi energooszczędne - wszystko co musisz wiedzieć!

Oceń artykuł:

0%
100%
Domy pasywne to w budownictwie mieszkaniowym niezwykle ważny i coraz bardziej popularny trend. By tego typu budynek miał rację bytu, trzeba do niego dobrać odpowiednie skrzydła drzwiowe. 
Drzwi energooszczędne - wszystko co musisz wiedzieć!

Drzwi zewnętrzne do domu energooszczędnego Eco Technologia to kolekcja firmy Porta KMI Poland zaprojektowana z myślą o budownictwie pasywnym. Co je charakteryzuje? Trzy główne cechy: energooszczędność, innowacyjne technologie i zastosowanie materiałów przyjaznych środowisku. Co to oznacza w praktyce? Jeśli zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać, to artykuł dla Ciebie.

Jakie powinny być drzwi w budownictwie pasywnym?

Zacznijmy może od ogólnej charakterystyki skrzydeł drzwiowych odpowiednich dla budownictwa pasywnego. Najważniejsze w drzwiach pasywnych jest to, by do minimum ograniczyć ilość przenikającego przez nie ciepła, co ma ogromny wpływ na oszczędzanie energii.

Wartość ta mierzona jest w jednostkach W/m2K i nazwana jest współczynnikiem Ud. Drzwi z kolekcji Eco Technologia posiadają Ud na bardzo niskim poziomie - poniżej 0,8 [W/m2*K]. Sprawia to, że doskonale spełniają swoją rolę i skutecznie zatrzymują ciepło w naszych czterech ścianach.

Materiały do produkcji drzwi pasywnych

Jeśli chodzi o materiały, z jakich powinny być wykonane idealne drzwi pasywne, im niższy współczynnik przewodności cieplnej λ, tym lepiej dla domowego budżetu. Drzwi energooszczędne pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu jednego roku.

Dlatego wybierając drzwi energooszczędne, przede wszystkim koniecznie sprawdź, jaki współczynnik λ posiadają użyte do ich produkcji materiały. Przykładowo, wypełnienie drzwi Eco od PORTA DRZWI posiada współczynnik λ na poziomie 0,030 [W/m*K], a drewno wykorzystane w skrzydle - 0,12 [W/m*K].

Konstrukcja drzwi pasywnych

Odpowiednia pielęgnacja dostosowana do materiału, z jakiego zostały wykonane drzwi sprawi, że będą pięknie wyglądały, a także, że będą pełniły swoją funkcję jak należy. Materiały to jednak nie wszystko. Liczy się także konstrukcja skrzydła, która pozwoli na to, by ciepło w jak najmniejszym stopniu przenikało przez drzwi. W produktach PORTA DRZWI zastosowano innowacyjne, niebanalne rozwiązania konstrukcyjne, m.in. nowy sposób opracowania progu do drzwi.

Jak to działa? Rdzeń progu zbudowano z twardego drewna i obłożono bardzo wytrzymałym materiałem - stalą nierdzewną. Specjalne ukształtowanie blachy powoduje, że punkt przemarzania nigdy nie przekroczy pierwszej linii uszczelnienia.

Dzięki przetłoczeniu na niższym stopniu progu nawet przy silnym wietrze i opadach deszczu wilgoć nie ma szans przedostania się poza krawędź drzwi. Taki rodzaj skrzydeł doskonale sprawdzi się jako drzwi zewnętrzne do domu energooszczędnego, gdzie przede wszystkim liczy się, aby ciepło zostawało w środku.

Drzwi zewnętrzne energooszczędne

Jeśli zastanawiasz się, jakie wybrać drzwi zewnętrzne do domu, te z katalogów PORTA DRZWI z pewnością spełnią Twoje wymagania. W ofercie PORTA DRZWI znajdują się dziś 2 kolekcje energooszczędne: Eco POLAR PASSIVE i Eco POLAR.

Wybierając takie drzwi zewnętrzne pasywne będziesz mieć pewność, że uda się utrzymać w domu odpowiednią temperaturę przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energii. Drzwi takie mogą być nie tylko praktyczne i trwałe, ale także piękne.

Szczegółowe dane na temat parametrów energooszczędności drzwi i proponowanych modeli skrzydeł dostępne są w Katalogu PORTA DRZWI „Drzwi zewnętrzne Eco Technologia”.

Montaż drzwi energooszczędnych

Same parametry drzwi to jednak nie wszystko. Pamiętaj, że by spełniały swoją rolę, muszą zostać prawidłowo zamontowane. W tej kwestii najlepiej zdać się na doświadczonych specjalistów. Na stronie www.dobrymontazysta.pl znajdziesz namiary na certyfikowane Autoryzowane Grupy Montażowe PORTA DRZWI.

To prawdziwi fachowcy, którzy od lat pracują z naszymi produktami. Skorzystaj z ich pomocy, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje drzwi energooszczędne zostały zainstalowane zgodnie ze wszelkimi procedurami. To gwarancja wieloletniego użytkowania takich skrzydeł bez śladów usterek.

Oceń artykuł:

0%
100%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym