Historia - Porta

Historia

Jacek Sarnowski, założyciel firmy PORTA, pochodzi z rodziny o tradycjach rzemieślniczych. Ojciec uczył go, że jeżeli chce coś osiągnąć, musi sam na to zapracować. Gdy jako dziecko w komisie za szybą wystawową zobaczył srebrny pistolet – zabawkę Colt, zapragnął go mieć i przenieść się w czasy westernu. Choć zabawka była droga, zdołał uzbierać na nią pieniądze, jednak tuż po zakupie wymarzonego cacka, czar marzenia prysł. Najważniejsze było bowiem nie samo posiadanie, ale dążenie do celu. I właśnie ta cecha, w połączeniu z pasją tworzenia, z ciągłą potrzebą zmian i rozwoju, pozwoliła mu później na stworzenie firmy, która dziś jest liderem w produkcji drzwi na polskim rynku.

1992

Pierwszy zakład PORTA DRZWI w Bolszewie i do dnia dzisiejszego siedziba firmy.

2000

Start nowoczesnego zakładu w Ełku PORTA KMI SYSTEM

2001

Otwarcie zakładu w Ełku PORTA KMI METAL

2003

Uruchomienie zakładu w Suwałkach PORTA KMI FORNIR.

2003

Początek produkcji w zagranicznym zakładzie w Rumunii PORTA KMI ROMANIA SRL.

2012

Otwarcie dla klientów nowych kanałów komunikacji w mediach społecznościowych.

2013

Rebranding PORTA KMI POLAND.

2015

Nowa, długoterminowa strategia biznesowa spółki 2015+

2016

Inauguracja strategicznego program rozwoju sektora leśno-drzewnego w Polsce „Woodstrateg”, realizowanego w konsorcjum, którego liderem jest PORTA KMI POLAND

2016

Otwarcie PORTA STEEL w Ełku, jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie, projektowanej z myślą o wdrożeniu idei Industry 4.0

Firma PORTA projektuje drzwi w oparciu o najwyższe standardy i aktualne trendy we wzornictwie. Dział R&D nieustannie śledzi rozwój technologii i zmiany w designie. W każdym wydaniu katalogu PORTA znaleźć można wyjątkowe nowości. Drzwi PORTA to również jakość i bezpieczeństwo. Certyfikaty uzyskane w Instytucie Techniki Budowlanej potwierdzają wysoki standard. Naszym powodem do dumy są drzwi techniczne, które swoimi parametrami i możliwościami dostosowywania pod konkretne inwestycja pozwalają architektom oraz samym inwestorom realizować nawet najbardziej odważne projekty. Do produkcji drzwi używamy komponenty dostarczane nam przed światowych liderów. Wsłuchujemy się w głos architektów. Robimy wszystko, aby drzwi PORTA odpowiadały na ich potrzeby projektowe.

Bolszewo – skrzydła w okleinie syntetycznej
Ełk – skrzydła ramowe i ościeżnice w okleinie syntetycznej oraz drzwi stalowe
Suwałki – skrzydła, ościeżnice i drzwi w okleinie naturalnej

Drzwi techniczne:
 • - antywłamaniowe
 • - ognioodporne
 • - dźwiękoszczelne

Zarząd

Jacek Sarnowski

Prezes PORTA KMI POLAND

Jacek Sarnowski (ur.1955r.) już jako młody człowiek mimo uczęszczania do liceum, za namową swojego ojca popołudniami rozpoczął pracę w rodzinnym rzemieślniczym zakładzie futrzarskim, ojciec wiedział, jak ważna jest wiedza ale i doświadczenie. Jego kolejne kroki w biznesie pod koniec lat 80 , są związane z Mieczysławem Ciomkiem, z którym od 30 lat współpracują. Najpierw założyli i z sukcesem rozwinęli sieć 100 sklepów z wykładzinami pod nazwą Komfort, którą to sieć sprzedali w 2007 r.. W międzyczasie uruchomili dwie firmy. PORTA KMI POLAND (1992r.), którą od samego początku zarządza Jacek Sarnowski i firmę deweloperską Invest Komfort (1995r.), którą kieruje od pierwszego dnia Mieczysław Ciomek.

Łukasz Luto

Wiceprezes PORTA KMI POLAND
Dyrektor Zarządzający

Łukasz Luto skutecznie realizuje odważną strategię firmy 2015+. Jest absolwentem Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Podyplomowego Studium Prawa Gospodarczego i Handlowego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Executive MBA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Udziela się w strategicznych programach, takich jak program sektorowy WoodINN czy Klastrze Obróbki Metali. Od początku swojej kariery związany jest ze środowiskiem produkcyjnym - dba o rozwój produkcyjno - technologiczny Porta. Koordynował otwarcie nowej fabryki Porta STEEL.

Marek Bednarz

Członek Zarządu PORTA KMI POLAND
Dyrektor Finansowy

Marek Bednarz dba z całym Zarządem, aby firma PORTA KMI POLAND nigdy nie straciła solidnych fundamentów. Wieloletnie doświadczenie zdobyte w PORTA DRZWI pozwala mu podejmować mądre decyzje.

 • EKSPERT PORTA

  Dowiedz się jak prawidłowo dobrać drzwi dla siebie.

  sprawdź
 • CZY WIESZ, ŻE

  zobacz więcej
 • Newsletter

  Zapisz sie do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnych promocjach.

  ZAPISZ SIĘ