NA KTÓRĄ STRONĘ OTWORZYSZ DRZWI?

NA KTÓRĄ STRONĘ OTWORZYSZ DRZWI?

Decydując o aranżacji wnętrza i wyborze drzwi powinieneś także wziąć pod uwagę aspekt praktyczny. Określ, czy będą się otwierały w lewo, czy w prawo. Kierunek otwierania drzwi ma ogromny wpływ na funkcjonalność pomieszczeń i układ tzw. ciągów komunikacyjnych. Nieodpowiednie ustawienie drzwi może utrudniać przemieszczanie się między pokojami lub zepsuć wystrój Twojego wnętrza.

Wybierając stronę otwierania decydujesz m.in. o tym, czy drzwi będą odchylać się na ścianę, czy np. na szafę. Pomóc Ci może wyobraźnia. Przemyśl, czy w danym pomieszczeniu drzwi lepiej otwierać na ścianę czy od ściany. Często drzwi otwierane od ściany sprawiają, że mały pokój jest bardziej funkcjonalny. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej przestrzeni, możesz wybrać niestandardowe rozwiązanie - drzwi suwane lub łamane.

Aby przy wyborze drzwi i rozmowie ze sprzedawcą uniknąć nieporozumień, powinieneś odróżniać drzwi prawe od lewych. Aby je rozróżnić stań twarzą do drzwi tak, by skrzydło otwierało się na Ciebie, a zawiasy były widoczne. Jeśli zawiasy zobaczysz po prawej stronie, oznacza to, że są to drzwi prawe, a jeśli po lewej – drzwi lewe.

Gdy zamawiasz drzwi z montażem,  określenie kierunku otwierania drzwi jest niezwykle proste. Wystarczy, że podczas mierzenia pokażesz, w którą stronę skrzydła mają się otwierać. Fachowiec wówczas stwierdzi, czy zamawiane drzwi są prawe czy lewe.

  • Tagi:
  • Czy wiesz, że
  • Drzwi lewe
  • Drzwi prawe
  • Strona drzwi